asfasdf ×

NázorObčana.sk

Ukrajinský poslanec Jevgenij Murajev: „V očiach poslancov Europarlamentu vidíme únavu z Ukrajiny kvôli stálym klamstvám a neplneniu svojich záväzkov“

 Aktuality

Ukrajinský poslanec a majiteľ televíznej stanice NewsOne Jevgenij Murajev v Bruseli rokoval s viacerými európskymi komisármi o situácii na Ukrajine, o hospodárstve, korupcii, slobode slova a, samozrejme, hovoril aj o blokáde jeho televízie.

05 December
2017 18:35:32

 

Foto: Screenshot YouTube

„Dnes bolo veľa stretnutí, posledné bolo s bulharskou eurokomisárkou Mariou Gabrielovou. Prečo práve s ňou? Pretože Bulharsko bude od 1. januára predsedať EÚ a potrebujeme nadväzovať kontakty a prezentovať reálnu situáciu na Ukrajine,“ vysvetlil Murajev.

„Počas dnešných debát bolo vidno, že oficiálne kanály spojenia medzi EÚ a našou krajinou vždy skresľujú situáciu a neprezentujú pravdu a dokonca predstavujú absolútne diametrálne opačnú situáciu. Hovorili sme o hospodárskych otázkach a taktiež o situácii okolo televízie NewsOne, diskutovali sme aj o slobode slova na Ukrajine,“ dodal.

Poznamenal, že europoslanci boli prekvapení tým, čo im porozprával. Podotkol, že podobná reakcia možno umožní konečne vyriešiť situáciu, ktorá sa vytvorila na Ukrajine: „V očiach poslancov Europarlamentu vidíme únavu z Ukrajiny kvôli stálym klamstvám a neplneniu svojich záväzkov. Európa tiež čaká na zmeny v našej krajine,“ podčiarkol Murajev.

Prízvukoval, že sa po návrate na Ukrajinu stretne s ľuďmi, ktorí blokujú jeho televíziu, poznamenal, že tieto stretnutia sa uskutočnia dnes a zajtra. Prízvukoval, že jeho televízia poskytuje čestné a pravdivé informácie a že práve to je sloboda slova a demokracia. „Každý má právo rozhodnúť, čo je pravda a ľud Ukrajiny sám vyrieši, kto má pravdu a kto nemá a urobí svoje závery,“ zdôraznil.

Podčiarkol, že dúfa, že polícia predsa začne plniť svoje povinnosti a stabilizuje situáciu pred budovou televíznej stanice NewsOne.

Video si môžete pozrieť tu:

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(4 hodnotenia)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Keď mimovládky vládnu.

 

Kto vládne na Slovensku.... Soros žije, či je to len imaginárna postava... Prečo študenti cez prázdniny...

📅01.08.2018 0 858x 👤slavo

Herci hrajú, slušní tlieskajú.

 

Namiesto celospoločenských protestov opozičné mítingy. Kedy bude témou protestov odvolanie Kisku?...

📅17.04.2018 0 1557x 👤slavo

Hnev Terezy Mayovej je aj naším hnevom.

 

Aj u vo Veľkej Británií vedia niektorí politici vyšetriť vraždu tak rýchlo ako u nás. Ihneď....

📅27.03.2018 1 2307x 👤slavo

Ficov mat Kiskovcom

 

Míľniky sorosovskej opozície sa rozsypali, posledná nádej pochody za predčasné voľby....

📅16.03.2018 0 2588x 👤slavo
,