asfasdf ×

NázorObčana.sk

Po stopách Reagana: herec, komik, šouman Vladimír Zelenskij sa dostal na prvé miesto v ratingu prezidentských kandidátov na Ukrajine

 Aktuality

Presne dva mesiace pred prezidentskými voľbami na Ukrajine došlo ku zaujímavým rošádam v rebríčku kandidátov. Po stopách známeho amerického herca Ronalda Reagana šliape ukrajinský herec, komik a šouman Vladimír Zelenskij.

01 Február
2019 06:24:37

Podľa januárových výsledkov prieskumov verejnej mienky sa dostal na prvé miesto v ratingu prezidentských kandidátov na Ukrajine. Prekvapenie je na svete.

Najnovší prieskum uskutočnila sociologická spoločnosť Ratíng. Zúčastnilo sa na ňom šesť tisíc respondentov vo veku vyše 18 rokov. Vladimír Zelenskij sa po prvý raz dostal na prvé miesto a predbehol Júliu Timošenkovú, ktorá doposiaľ suverénne viedla. Zelenskij získal hlasy 19% respondentov, Júlia Timošenková 18,2%. Na tretie miesto sa preboxoval neúnavný Petro Porošenko s 15,1% hlasov.

Opozičného kandidáta a poslanca Jurija Bojka podporuje 10,0% opýtaných, predsedu strany Občianska pozícia Anatolija Gricenka 8,5%, predsedu Radikálnej strany Olega Ľaška 7,0%,  predsedu opozičnej strany Naši Jevgenija Murajeva 3,6%, kandidáta od strany Ukrop Alexandra Ševčenka 2,9%, primátora Ľvova a predsedu hnutia Samopomič Andreja Sadového  2,7%, kandidáta od strany Opozičný blok Alexandra Vilkula 2,6%.

Ukrajinskí sociologovia vytvorili svojtáznu “mapu”: kde všade podporujú toho alebo iného kandidáta. Zelenského najviac podporujú na juhovýchode krajiny. V Kyjeve má rovnaké preferencie s Petrom Porošenko a na Donbase – s Jurijom Bojkom. Júliu Timošenkovú najviac podporujú v centrálnych a severných regiónoch krajiny. Porošenko má najväčší počet  svojich priaznivcov na Haličine.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(5 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Otvorený list pre p. Milana Uhríka

 

Kým Progresívci chodia ako Jehovisti presviedčať ľudí po bytoch a šíriť klamstvá, my Slováci sa bo...

📅27.05.2019 0 1034x 👤slavo

Čaputová je ešte väčšie zlo ako Kiska

 

Poďme voliť, Čaputová nesmie vyhrať. Oligarchovia si ju vybrali ako z automatu na plyšáky. Umyli ju, u...

📅29.03.2019 0 2014x 👤slavo

Po stopách Reagana: herec, komik, šouman Vladimír Zelenskij sa dostal na prvé miesto v ratingu prezidentských kandidátov na Ukrajine

 

Presne dva mesiace pred prezidentskými voľbami na Ukrajine došlo ku zaujímavým rošádam v rebríčku kan...

📅01.02.2019 0 1299x 👤eugenius

Jalal Suleiman o Marošovi Šefčovičovi: „Je to bruselský úradníček a Slovensko je pre neho len kamienkom v mozaike životných úspechov“

 

Pred prezidentskými voľbami na našej politickej scéne sa rozohrávajú zaujímavé šachy. Vytvárajú sa ...

📅01.02.2019 0 1522x 👤eugenius
,