asfasdf ×

NázorObčana.sk

Prečo by každá firma mala mať kontakt na dobrého advokáta?

 Aktuality

Nech podnikáte v akejkoľvek oblasti, pokiaľ nie ste veľká firma, sú pracovné pozície, na ktorých sa vám neoplatí mať „vlastného“ človeka, ale je dobré si na dané problematiky najímať špecialistov.

02 Máj
2022 18:06:49

Dobrým príkladom je napríklad marketing. Len väčším firmám sa oplatí zamestnávať špecialistu, ktorý sa bude starať výlučne o marketing, ale väčšine firiem sa oplatí si na to skôr najímať agentúru.

Pracovne právo je rozsiahlou oblasťou práva a tak sa vám právna pomoc môže zísť v mnohých prípadoch

Čo sa právnych služieb týka, mať vo firme vlastného právnika je taktiež záležitosť len pre veľké firmy. To však neznamená, že tie menšie firmy právne služby v oblasti pracovného práva (a iných oblastí) nepotrebujú. Práve naopak!

Pracovnoprávne vzťahy nie sú len o pracovných zmluvách, dohodách, či o pracovnom poriadku. Radia sa sem napríklad aj právne úpravy týkajúce sa bezpečnosti a ochrany zdravia pri práci, hygieny, či ochrany osobných údajov.

Aj keď nie ste dostatočne veľkou firmou na to, aby ste mali „vlastného“ podnikového právnika, určite je dobré spolupracovať so spoľahlivým advokátom, ktorý vám poskytne komplexné právne poradenstvo v individuálnych, ale aj kolektívnych pracovnoprávnych vzťahoch.

S dobrým advokátom máte väčšiu šancu vymoženia pohľadávky ako si možno myslíte

 

Smutnou realitou podnikania u nás je aj to, že je celkom veľká šanca, že sa pri svojej podnikateľskej činnosti skôr či neskôr stretnete s neserióznym obchodným partnerom, ktorý vám bude dlhovať vyplatenie pohľadávok.

Ak nepomôžu opakované upomienky, budete opäť musieť využiť právnu pomoc na vymáhanie pohľadávok. Samozrejme, úspešnosť takéhoto pokusu o vymoženie peňažnej pohľadávky je závislá od viacerých faktorov, ale rozhodne je vymožiteľnosť vyššia ako je všeobecná (dosť skreslená) predstava.

Zdroj obrázka:

Autor: Ri luck / Shutterstock.com

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

0 %
(0 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

PRclanky


Podobné články

TOP články

Kalendár

Calendar Widget by CalendarLabs

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,