asfasdf ×

NázorObčana.sk

Ako začať so zdravým stravovaním?

 Aktuality

S blížiacim sa záverom roka si začíname uvedomovať, že predsavzatie, ktoré sme si začiatkom roka dali, už nedokážeme reálne splniť. Väčšina ľudí si dáva také predsavzatie, že sa pokúsi schudnúť nejaké kilogramy a vypracuje sa na požadovanú váhu.

09 Október
2019 22:02:40

Žiaľ, väčšine toto odhodlanie vydrží len pár týždňov a v závere roka si začínajú uvedomovať, že pre svoje zdravie neurobili nič.

Keďže nám do konca roka ostávajú necelé dva mesiace, práve teraz je najlepší čas začať niečo robiť so svojou váhou. Zdravým stravovaním docielite úpravu váhy a ešte sa budete cítiť aj lepšie. Ako ale začať?

Zeleninové polievky každý deň

 

Teplá strava je pre naše trávenie veľmi potrebná a preto ak chcete urobiť niečo so svojou váhou a chcete sa zamerať na zdravé stravovanie, začnite s tým, že si budete robievať zeleninové polievky, alebo vo všeobecnosti polievky. Tekutá strava upokojí žalúdok, dostatočne zasýti až tak, že vám polievka bude stačiť na obed. Navyše zeleninovými polievkami zabojujete aj proti vírusom. Kapustová polievka, cesnaková polievka, ale aj polievka z tekvice Hokkaido spolu zo zázvorom sú dokonalým liekom na boj proti vírusom. Sú chutné, dostatočne vás zasýtia a dodajú vám potrebné vitamíny, ktoré vaše telo potrebuje práve teraz na jeseň.

Využite sezónnu zeleninu a každý deň si pripravujte doma chutné polievky. Napríklad taká rozmixovaná brokolicová polievka sa dá vypiť aj za studena a môžete si ju vziať aj do práce, ak pracujete v kancelárii.

Ak máte ráno čas, uvarte si čerstvú riedku polievku hneď ráno. Pokiaľ sa vám bude variť polievka, vy si môžete vychutnať dobrú kávu a zdravé raňajky.

 

STOP nezdravým sladkostiam

 

Ak chcete začať so zdravým stravovaním, dajte zbohom nezdravým sladkostiam. Čokoládky, tyčinky nahraďte zdravšími sladkosťami. Ak potrebujete cukor a zároveň chcete schudnúť, skúste sa zamerať na tieto sladkosti – ovocné smoothie, ovocné šaláty, zdravé koláče z čerstvého ovocia bez použitia kvasníc a so zdravými múkami typu kokosová múka, BIO čokolády, alebo zdravé čokoládové nátierky typu Nutela od lokálnych výrobcov.

Aj takéto zdravé maškrty vás zasýtia a zároveň nebudú mať vplyv na vašu váhu. Samozrejme, všetko s mierou.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(1 hodnotenie)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

PRclanky


Podobné články

TOP články

,