asfasdf ×

NázorObčana.sk

Markízácke televízne noviny: Seriózne spravodajstvo alebo obyčajný bulvár?

 Aktuality

Televízne noviny na TV Markíza sú najsledovanejšie na Slovensku. Ich úroveň je však už dlhší čas diskutabilná, a dnes večer opäť potvrdili svoju klesajúcu úroveň.

07 Január
2014 19:39:32

Hlavná spravodajská relácia na Markíze dnes večer o 19 hodine ako prvú reportáž odvysielala správu o nešťastnej nehode expremiéra Dzurindu, ktorý pod vplyvom alkoholu spadol na zem a rozbil si hlavu. Táto udalosť sa stala ešte včera v noci v košickom hoteli Hilton, kde Mikuláš Dzurinda s kamarátmi oslavovali osemdesiatku exprezidenta Rudolfa Schustera. Dzurinda novinárom priznal, že pil koňak, a v priebehu oslavy vyšiel pred hotel, aby si zapálil. Pošmykol sa však a spadol tak nešťastne, že si rozbil hlavu.

"Je to pre mňa veľmi nepríjemné, mrzí ma, že som pridal robotu lekárom a zdravotným sestrám," povedal expremiér a poslanec SDKÚ v priestoroch Kliniky úrazovej chirurgie FN L. Pasteura. „Mrzí ma, že som potrápil aj svojich blízkych,“ povedal.

Určite je to veľmi nepríjemný incident, ktorý sa však môže stať kadekomu. Pre expremiéra je však o to citlivejší, že je stále verejne známou a ostro sledovanou osobou. Je však táto udalosť natoľko dôležitá, aby si zaslúžila prvé miesto v hlavnej spravodajskej relácií jednej z najsledovanejších televízií na Slovensku? Vášnivým čitateľom bulvárných denníkov, čo je asi väčšina slovenského národa, táto správa o nešťastí a zosmiešnení sa verejne známej osoby prišla vhod. Hlavná spravodajská relácia akejkoľvek  televízie by však podľa môjho názoru mala radiť denné udalosti zo Slovenska a zo sveta podľa dôležitosti, a nie podľa toho, akú daná správa vyvolá senzáciu medzi obyčajným ľudom.

Priznám sa že neviem, ako uverejnili túto správu iné televízie, ale Markíza ako televízia s najsledovanejším spravodajstvom by si mala držať istú úroveň, a nie sa približovať k takým reláciám, ako je Smotánka, kam sa zaiste táto udalosť hodí väčšmi.


 

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

95 %
(22 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

kubo


Podobné články

TOP články

,