asfasdf ×

NázorObčana.sk

Dámy, viete čo by ste mali jesť, ak chcete nabrať svalovú hmotu?

 Aktuality

Aj keď fitnescentrá už nie sú mužským „revírom“ ako kedysi, stále sa nájde dosť žien, ktoré sa obávajú silového tréningu lebo si myslia, že to z nich spraví Schwarzeneggerov v sukni. Tak to však nefunguje.

31 August
2022 01:32:37

Cvičenie, regenerácia, výživové doplnky a strava

 

Okrem toho, že naberanie svalovej hmoty nie je pre ženy také jednoduché ako pre mužov kvôli hormonálnym odlišnostiam, svalová hmota je dôležitá aj pre ženy. Okrem „funkčnej“ stránky ide aj o vzhľad. Ak ste niekedy obdivovali postavy fitnesiek, vedzte, že tie sexy pozadia a krivky nie sú tuk, ale svaly.

Pre budovanie svalov je pochopiteľne dôležité cvičenie, ale aj regenerácia, vhodná strava a pomôcť vám môžu aj výživové doplnky (avšak nečakajte, že samé o sebe dokážu zázraky). A keďže z budovania svalstva je často najlepšie to jedenie, zamerajme sa preto na stravu, ktorá je pre svaly potrebná. Nebojte sa, na svoje si prídete, nech obľubujete čokoľvek, od poctivej hydiny po ovocie.

Bielkoviny, sacharidy a aj tuky

V prvom rade je potrebný dostatočný príjem bielkovín. Živočíšne bielkoviny ako mäso, mliečne výrobky alebo chutné vajíčka sú najlepšie, keďže obsahujú všetky esenciálne aminokyseliny. Ak ste však vegánka, nezúfajte, rastlinné bielkoviny vám k budovaniu svalovej hmoty taktiež pomôžu, len ich budete musieť viac kombinovať, aby ste mali zabezpečený dostatočný príjem spomínaných aminokyselín.

Pre budovanie svalov sú dôležité aj sacharidy. Prednostne konzumujte komplexné sacharidy, ktoré nájdete v ovsených vločkách, ryži, cestovinách, zemiakoch alebo aj v tmavom pečive. Zabezpečia energiu na dlhšiu dobu a nezvyšujú tak veľmi cukor v krvi. Z jednoduchých je vhodné ovocie pre jeho prospešnosť pre organizmus.

A do tretice sú tu tuky. Samozrejme, tie zdravé, ktoré nájdete v rybách, avokáde, olivovom oleji, arašidovom masle, orechoch, či žĺtkách. Vyhýbať sa treba nezdravým tukom z fast foodových a vysmážaných jedál a nezdravých potravín všeobecne.

Zdroj obrázka:

Autor: Studio Romantic / Shutterstock.com

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

0 %
(0 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

PRclanky


Podobné články

,