asfasdf ×

NázorObčana.sk

Tipy na zaujímavé aktivity počas karantény

 Aktuality

V súčasnej pandemickej situácii žijeme takmer všetci v dobrovoľnej izolácii. Ochrana zdravia rodiny by mala byť pre nás prioritou. Ak vám ale vyšli pozitívne výsledky a musíte niekoľko dní stráviť v karanténe, máme pre vás tipy na zaujímavé aktivity.

24 Marec
2021 07:36:23

Vytiahnite puzzle a pustite sa do skladania

Ak máte doma nejaké puzzle, na ktoré ste doposiaľ nemali čas, vytiahnite ich a pustite sa do skladania. Ak ale nemáte, vyberte si napríklad puzzle 3000 a objednajte si ich. Puzzle trénujú vašu pamäť, rozvíjajú jemnú motoriku detí a majú množstvo iných pozitívnych vlastností, ktoré sa oplatí spomenúť.

Na skladanie puzzle si však vytvorte dobré podmienky. Odporúčame skladať ich na spevnenej ploche na podlahe. Nájdite si podložku, vďaka ktorej budete môcť poskladané dieliky premiestniť bez toho, aby ste ich od seba museli oddeliť. Skladanie takýchto puzzle s veľkým množstvom dielikov je náročné a nezvládnete ho za jeden deň. Táto aktivita vás zabaví, ale aj pomôže vyplniť  voľné chvíle počas karantény.

Ak máte deti, odporúčame vám kúpiť aj im puzzle. Menšie deti môžu zaujať svietiace puzzle. Deťom však treba kupovať puzzle s kategórie detské. Sú to puzzle s rozprávkovými motívmi, ktoré vaše dieťa zaujmú a dostatočne ho zabavia.

Cvičenie

Ak vám to zdravotný stav umožní a nemáte žiadne príznaky, odporúčame vám pozrieť si na internete rôzne videá a skúšať podľa nich cvičiť. Minimum pohybu môže mať negatívny vplyv na vaše svalstvo a budete sa cítiť podstatne unavenejšie.

Stačiť vám budú posilňovacie gumy, cvičiaca podložka, kettlebell, či napríklad fit lopta. Nepotrebujete žiadne veľké cvičiace stroje, aby ste si doma zacvičili.

Upratovanie šatníka

Nemáte čas upratať si v šatníku a pretriediť si veci? Práve počas izolácie je ideálny čas na upratovanie šatníka. Oblečenie, ktoré nenosíte, nafoťte a skúste predať na internetových bazároch, poprípade ho ponúknite svojim kamarátkam/ kamarátom.

Okrem týchto aktivít odporúčame čítanie kníh, skúšanie nových receptov, pozeranie seriálu, alebo napríklad tvorbu hand made výrobkov.

Zdroj obrázka:

Autor: Luca Lorenzelli / Shutterstock.com

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

0 %
(0 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

PRclanky


Podobné články

Ako si vybrať nový televízor?

 

Televízory sú už desiatky rokov súčasťou drvivej väčšiny domácností. Aj keď (hlavne) pri mladšíc...

📅30.01.2022 0 1312x 👤PRclanky

Tipy na darčeky pre poľovníkov nielen na Vianoce

 

Na nákup vianočných darčekov už príliš času neostáva. Ak doteraz nemáte nič pre svojho partnera, u...

📅13.12.2021 0 1195x 👤PRclanky
,