asfasdf ×

NázorObčana.sk

Valerij Pjakin o útoku amerického letectva na sýrsku armádu: „O žiadnom omyle nemôže byť ani reči“

 Aktuality
  • V Brazílii sa po 200 rokoch znova objavil strom holly: Nedávno sa v Brazílii odohrala vzrušujúca udalosť, ktorá priniesla nádej pre prírodné vedy a ochranu prírody. Po dvoch storočiach od posledného zaznamenaného výskytu bol v brazílskych lesoch opäť objavený strom holly, považovaný doteraz za vymretý....

Populárny ruský analytik Valerij Pjakin vo svojom tradičnom týždennom komentári vysvetľuje dôvody útoku amerického letectva na sýrsku armádu, hovorí o politickej situácii v Ázii, mediálnej politike prezidentských kandidátov v USA a pod.

26 September
2016 19:36:33

 

Foto: YouTube

V odpovedi na prvú otázku divákov prízvukuje, že v prípade útoku amerického letectva na jednotky sýrskej armády o nejakom omyle nemôže byť ani reči, pretože Američania prezradili, že predtým niekoľko dní vykonávali spravodajský prieskum celej oblasti. „USA majú k dispozícii množstvo výzvedných družíc, majú najsilnejšie prieskumné letectvo, všetky tie ich systémy AWACS a ďalšie prostriedky – aj bezpilotné lietadlá. Majú veľmi veľa  prostriedkov, aby vykonali kvalitný spravodajský prieskum. Keďže vyhlásili, že sa na tento útok vopred pripravovali a neustále monitorovali situáciu, v žiadnom prípade potom nedá sa povedať, že ten útok bol omylom. Sami tvrdili, že sa nemohli spliesť. V americkej diplomacii vždy, keď niečo treba zmiesť zo stola, Američania používajú stále tú istú formuláciu: „Došlo k omylu.“ Tak aj Afganistan... vlastne čo všetko? Aj Kórea či Vietnam boli omylom, aj Afganistan či Líbya, Irak je tiež zasa omyl. Vždy sa jedna iba o nejaký omyl. Je to štát, ktorého celá diplomacia, celá zahraničná politika je samý omyl. Pretože ako náhle niekto vyhlási, že sa jedná o omyl, je to pre všetkých signál: „O tomto sa hovoriť nebude... My sme urobili, čo bolo treba a vy sa musíte prispôsobiť. Uznajte, že bol to iba omyl. Pre vás to bude dostatočný argument, aby ste aj naďalej na medzinárodnej politickej scéne mohli slúžiť americkým záujmom...“ 

Otázka znie, prečo k tomu útoku došlo, veď Američania nemohli nevedieť, že útočia na sýrsku armádu. A najviac do toho zatiahli aj svojich spojencov. Konkrétne Austrália a Dánsko potvrdili svoju účasť na tomto útoku. Tvrdia, že útok zastavili ihneď, ako z ruského štábu dostali informácie, že útočia na sýrsku armádu. Ale v skutočnosti ten útok neukončili – ale až vtedy, keď im došla munícia... To znamená, že tam zhodili a vystrieľali všetko čo mali a potom sa vrátili.

Ďalej hovorí o komplikovaných vzťahoch medzi Ruskom a Spojenými štátmi, vysvetľuje, kto a prečo vytvoril ISIL, kto má záujem, aby sa zvyšovala konfrontácia medzi USA a Ruskom a svet sa približoval ku tretej svetovej vojne, o globálnom terorizme, o snahách odstaviť Putina a o pokusoch zorganizovať „majdan“ v Rusku, o tom, že aj ruská opozícia, ako ukrajinskí „kolegovia“, sa spolieha na finančnú pomoc Spojených štátov. Hovorí o prepojení všetkých týchto udalostí s útokom amerického letectva v Sýrii. Pýta sa, ako teraz majú odpovedať sýrske jednotky – zostreľovať americké lietadlá?..

Hovorí o zaujímavom prístupe amerických prezidentských kandidátov ku práci s médiami. Pripomína, že Donald Trump, napríklad, poskytol rozhovor aj ruskej televíznej stanici Russia Today, potom odpovedal na otázky známeho novinára Larryho Konga, ktorý má vlastnú politickú šou. Poukazuje na komentáre prezidenta USA Obamu, ktorý tvrdí, že Putin je vzorom pre Donalda Trumpa, ale samotný Trump nič podobné nepovedal. Tak prečo potom Obama vyšiel s podobnými tvrdeniami? Hovorí, že tými najsymbolickejšími novinami globálnej politiky sú The New York Times, The Financial Times a Süddeutsche Zeitung. Sú to noviny štátnej elity. Pozastavuje sa aj na tom, ako s médiami pracuje Hillary Clintonová.

Ďalej sa vracia ku známej kauze s WADA a falošnými obvineniami ruských športovcov z použitia dopingu a na druhej strane WADA povolila použitie dopingu viacerým americkým športovcom.

Podrobne sa zastavuje na tom, čo sa deje vo viacerých ázijských krajinách a ako je to spojené s Ruskom. Vysvetľuje, ako treba chápať medzinárodnú politiku. „Kým neovládate matematiku, tak i tie najjednoduchšie matematické operácie napísané na papieri vypadajú  záhadne. Niečo ako čínske znaky. Ale keď tu matematiku ovládate, tak je to pre vás jednoduché. O čom neustále hovorím? Všetci... Aby ste boli čo najviac aktívnym človekom v spoločenstve. Aby ste dokázali obhajovať svoje záujmy, stačí vedieť čítať písať a počítať. A potom k tomu pribudli ďalšie vedy a dnes je absolútne potrebná znalosť Dostatočnej všeobecnej teórie riadenia. Treba vedieť, ako sú riadené sociálne súpersystémy. Ak to tak nebude, nik neobráni svoje záujmy. Vždy to bude tak: „Chceli sme to najlepšie, ale dopadlo to ako vždy...“ Musíte predsa vedieť, čo je možné, ako je to možné, aby ste dosiahli svoj cieľ. Aby ste dokázali využiť objektívne okolnosti pre dosiahnutie svojich subjektívnych cieľov. Chápete? A ak to nebudete ovládať, tak sa vám dariť nebude, neustále sa budete pri svojej snahe stretávať s rôznymi škodami. Nedokážete včas začleniť sa do procesov, budete svoje  zdroje vynakladať na stabilizáciu cudzích systémov. Musíte vedieť, ako sú riadené  súpersystémy. Preto musíte ovládať Koncepciu sociálnej bezpečnosti a Dostatočnú  všeobecnú teóriu riadenia. Je to verejne prístupný zdroj týchto znalostí. Pamätajte si, že znalosti znamenajú moc. Berte tuto moc do svojich rúk,“ zdôraznil v závere svojho komentáru Valerij Pjakin.

Video si môžete pozrieť tu:

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

0 %
(0 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

,