asfasdf ×

NázorObčana.sk

American conservative: „Prenasledovatelia Ruska a nenávistníci Putina“

 Aktuality

Americký magazín American conservative vo svojom článku „Prenasledovatelia Ruska a nenávistníci Putina“ /Russia Baiters and Putin Haters/ tvrdí, že mnohé americké média zbytočne zvyšujú napätie a označujú Rusko za nepriateľský štát.

16 Júl
2017 20:38:08

 

Foto: Screenshot American conservative

Tento americký magazín American conservative, dvojtýždenník, má sídlo vo Washingtone a náklad 8 tisíc výtlačkov plus internetovú verziu. Vo svojom článku novinár a politológ Patrick J. Buchanan poukazuje na to, že určité sily v USA zbytočne šíria hystériu a ako príklad uvádza známy a vplyvný denník The Washington Post. Zdôrazňuje, že tento denník šíri neopodstatnenú rusofóbiu a klamstvá.  

Poukazuje na to, že The Washington Post sa snaží vystrašiť čitateľov tvrdeniami, že Rusko sa  hlási ku hodnotám, ktoré sú nezlučiteľné s americkými. „Sféry vplyvu sú nado všetko, korupcia bez transparentnosti a represie nad demokraciu – o tom presvedčujú čitateľov autori  nedávneho článku na titulnej strane vo The Washington Post,“ pripomína Buchanan.


Oponuje svojim kolegom zo známeho denníku a poukazuje na to, že táto podpora sfér vplyvu je „celkom americká“. „Keď východní Nemci, Maďari, Česi a Poliaci protestovali proti komunistickým režimom, žiadny americký prezident nezasahoval a sféry vplyvu si rozdelili so Sovietskym zväzom všetci prezidenti od Trumana počínajúc a Georgom W. Bushom končiac,“ prízvukuje novinár.


Pýta sa kolegov z The Washington Post, odkedy sa podpora sfér vplyvu stala neamerickou? „Keď ide o „transparentnosť“ a obvinenia z korupcie – to všetko sa týka práve „nášho človeka“ na Ukrajine - Petra Porošenka. Kritici hromžia na Moskvu kvôli takzvaným „represiám“, ale Washington ignoruje porušovanie „amerických hodnôt“ zo strany vlád v krajinách ako je Čína, Turecko, Egypt a Filipíny. Boli spojenci Spojených štátov z obdobia  studenej vojny ako iracký šach a generál Augusto Pinochet z Chile demokrati? Zabudli sme  na naši nedávnu históriu?“ kladie rétorickú otázku Patrick J. Buchanan.

Pripomína, že pred 5 rokmi bol schválený takzvaný Magnitského zákon, pomenovaný podľa ruského právnika. „V súlade s nim boli uvalené sankcie na desiatky Rusov. A v poslednom období  vo väzenskej nemocnici v Číne zomrel na rakovinu nositeľ Nobelovej ceny Liu Siaobo, ktorý bol odsúdený na 11 rokov väzenia „za podporu demokracie“, prízvukuje.

„Bude Magnitského zákonom postihnutá aj Čína? Neexistuje žiadna šanca! Máme príliš veľkú obchodnú výmenu. Kongres bude robiť to, čo mu ide najlepšie – to jesť v podstate nič!  A náš hrdinský Senát odhlasoval nové sankcie voči Rusku,“ ironizuje Buchanan.

Poukazuje na to, že po rozpade Sovietskeho zväzu a odmietnutí marxisticko-leniskej doktríny v Rusku došlo k epochálnym zmenám. „Ale aj napriek tomu nepriateľstvo voči Rusku a nenávisť k Putinovi prekračuj tie hranice, ktorí si niektorí z nás ešte pamätajú z najhorších dní studenej vojny,“ kritizuje americký novinár.


Poukazuje na to, že Moskvu zbytočne obviňujú z imperiálnych ambícií, ale také Estónsko, ktoré by Rusko mohlo zničiť v krátkom čase, je už 25 let slobodným a nezávislým štátom a Rusko nemieni ho napadnúť, ako to tvrdia v EÚ a USA. „Hovorí sa, že Rusko vpadlo do Gruzínska, ale v skutočnosti práve Gruzínsko napadlo Južné Osetsko, ktoré sa oddelilo, a zabilo tam príslušníkov ruských mierových jednotiek. Moskvu obviňujú za to, že si vrátila Krym, ale to sa stalo až po tom, čo v dôsledku Washingtonom podporeného prevratu v Kyjeve bola zvrhnutá legitímne zvolená vláda,“ prízvukuje autor článku.

„A čo Spojené štáty? Namočili sme sa to pol tuctu „farebných revolúcii“ a v Kapitolu denne znejú výkriky o „zmene režimu“! Ale spolupráca s Ruskom je zásadná pre mier v celom svete, slobodu pobaltských štátov, ukončenie sýrskej občianskej vojny, pokoj v Perzskom zálivu a riešenie severokórejskej kríze,“ je presvedčený novinár.

„V prípade, že Spojené štáty sa pustia s Ruskom do vojny, ktorej sa snaživo vyhýbali všetky  americkí prezidenti v dobe studenej vojny, vytvoria nepriatelia Ruska rovnaký kruh pekla, ako idiotskí vojenskí jastraby v roku 1914 vrátane troch slepých mužov vo Versailles v r. 1919,“ varuje Patrick J. Buchanan vo svojom článku v časopise American conservative.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(3 hodnotenia)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Interpol: 173 bojovníkov Islamského štátu pripravujú teroristické činy v krajinách Európy

 

Interpol zverejnil zoznam 173 bojovníkov Islamského štátu, ktorí, podľa Interpolu, pripravujú teroristi...

📅24.07.2017 0 145x 👤eugenius

V Baltickom more sa konajú spoločné vojenské cvičenia Ruska a Číny „Morská súčinnosť 2017“ . Európske média strašia „agresiou“

 

V Baltickom more sa v týchto dňoch konajú spoločné vojenské cvičenia Ruska a Číny „Morská súčinn...

📅24.07.2017 0 354x 👤eugenius

Dnes večer známy srbský hudobník a režisér Emir Kusturica vystúpi s koncertom na Kryme

 

Známy srbský režisér a hudobník Emir Kusturica aj napriek vyhrážkam z Kyjevu prišiel na Krym a dnes ve...

📅23.07.2017 0 300x 👤eugenius

Valerij Pjakin o ďalších pikantériách zo summitu G20, o návšteve Trumpa vo Francúzsku a o vodcovi ruskej opozície Navalnom

 

V ďalšom svojom komentári známy ruský politológ Valerij Pjakin komentuje modlitbu arcibiskupa Arménskej...

📅23.07.2017 0 337x 👤eugenius

Vtip na dnes

Žena sa dala odviezť taxíkom. Keď prišlo na platenie, zistila, že nemá peniaze.
Taxikár nahnevane pribuchol dvere, šliapol na plyn a odviezol ženu na kraj lesa.
Na lúke rozprestrel plachtu.
- Čo chcete robiť? Mám doma tri deti! - preľakla sa žena.
- A ja mám doma šestdesiat králikov. Nepapuľuj a trhaj.

,