asfasdf ×

NázorObčana.sk

Francúzske mesto Marignane a ruská Jevpatoria, jedno z najvýznamnejších krymských kúpeľných miest, sa stanú družobnými mestami

 Aktuality

Napriek neochote oficiálnych predstaviteľov EÚ uznať štatút Krymu, Donecku a Luhansku, napriek všetkým sankciám, zákazom a vyhrážkam, európska „ľudová diplomacia“ nadväzuje priateľské vzťahy s danými regiónmi.

14 November
2017 07:29:12

 

Foto: Screenshot YouTube

Francúzske mesto Marignane a ruská Jevpatoria, jedno z najvýznamnejších krymských kúpeľných miest, sa stanú družobnými mestami. Túto dohodu dosiahli v Moskve počas  stretnutia primátora francúzskeho mesta Marignan Erica Le Dissèsa a predstaviteľa Doneckej ľudovej republiky vo Francúzsku Huberta Fayarda s poslancami ruskej Štátnej dumy - Ruslanom Baľbekom a Svetlanou Savčenkovou.

Hubert Fayard pre ruské média oznámil, že na jar budúceho roka početná francúzska delegácia navštívi Krym a podpíše dohodu s ruskými partnermi. „Naši priatelia zdôraznili, že keby sa v r. 2014 na Kryme neuskutočnilo referendum a polostrov by sa nevrátil do zostavy Ruska, v súčasnosti by sa na území Krymu odohrávali ešte ťažšie boje, ako na Donbase. Máme rovnaký názor,“ podčiarkol pre ruské média Ruslan Baľbek.

V tejto súvislosti ruské média pripomínajú, že pred 2 mesiacmi Fayard otvoril zastupiteľstvo nepriznanej Doneckej republiky vo francúzskom meste Marseille. V súčasnosti tam pracuje 5 odborníkov, ktorí sa zaoberajú humanitárnou činnosťou: organizujú stretnutia a konferencie, posielajú do Donecku humanitárnu pomoc a pomáhajú francúzskym občanom, ktorí bojujú na Donbase. Aj tento raz Fayard sprevádzal náklad s humanitárnou pomocou na územie Ruska a odtiaľ ju prepravili do Donecku.  
 

V rozhovore pre ruské média prízvukoval, že kvôli falošným správam v európskych médiách, francúzska verejnosť má úplne skreslené predstavy o tom, čo sa deje na Kryme, v Donecku a Luhansku. Preto sa musí zaoberať svojráznou „osvetou“. Ruské média pripomenuli, že francúzski legionári spolu so srbskými dobrovoľníkmi tvoria najpočetnejšiu skupinu cudzincov, ktorí prišli pomáhať Doneckej republike. 


Hubert Fayard pre ruské média povedal, že je hrdý na to, že sa dostal na „čiernu listinu“ ukrajinského portálu Mirotvorec a zakázali mu vstup na územie Ukrajiny: „Moje vzťahy s Kyjevom sa neuveriteľne zhoršili. Ukrajinskí „kompetentní“ sa mi stále snažia robiť nepríjemnosti. Dozvedeli sa, kde bývam, a na internete zavesili foto môjho domu s príslušnými „komentármi“... Požiadali Paríž, aby zatvorila zastupiteľstvo DĽR vo Francúzsku, ktoré som otvoril. Ale nedosiahli nič,“ zdôraznil Hubert Fayard. 

„Je zaujímavé, že v ten istý deň, keď sme mali otvoriť zastupiteľstvo DĽR vo Francúzsku, do Marseille mali prísť dvaja ukrajinskí plukovníci a ubytovať sa práve v tom hotelu, kde sme naplánovali slávnostné podujatie. O tom som sa od administrácie hotelu dozvedel iba náhodou. Volal som na ukrajinskú ambasádu v Paríži a žiadal som vysvetlenia. Asi som ich vystrašil: plukovníci neprišli, aj keď mali rezervované izby... Potom Ukrajinci avizovali míting vedľa tohto hotela, ale... na míting nik neprišiel,“ pripomenul Fayard.

Pre ruské média porozprával, že, ako oficiálny predstaviteľ DĽR, sa pokúsil nadviazať vzťahy s francúzskym ministerstvom zahraničia, ale nepochodil: „Volal som tam, dvíhali slúchadlo, ale... neodpovedali. Jeden zo zamestnancov mi poradil, aby som nadviazal písomnú komunikáciu s ministerstvom, ale zasa mi neodpovedali. Nič to nemení na veci, že Donecká ľudová republika existuje, aj keď ju vo Francúzsku nechcú uznať. Všetko tam funguje: štátne orgány, ministerstva, úrady, je tam vynikajúca opera. A ulice v Donecku sú čistejšie, ako vo viacerých veľkých mestách EÚ,“ podčiarkol Fayard.

Jeho iniciatívy podporil bývalý šéf „Reportérov bez hraníc“ a v súčasnosti primátor mesta Béziers - Robert Ménard, ako aj primátor francúzskeho mesta Marignan Eric Le Dissès, ktorý mieni podpísať s partnermi z ruskej – krymskej Jevpatorie dohodu o družobných vzťahoch.

Pred pár dňami Hubert Fayard poskytol rozhovor pre televíznu stanicu Novorossia. Porozprával o tom, ako sa v septembri konalo otvorenie zastupiteľstva DĽR v Marseille, o reakcii francúzskych médií, o tlaku zo strany ukrajinskej vlády, ktorá žiada, aby Paríž zatvorila zastupiteľstvo DĽR vo Francúzsku, o svojich stretnutiach počas najnovšej návštevy Donecku a pod. Tento rozhovor si môžete pozrieť na videu.

Video si môžete pozrieť tu:

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(6 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

V následku atentátu dnes zahynul hlava Doneckej ľudovej republiky Alexander Zacharčenko

 

Mnohé ruské, donecké a ukrajinské média informovali, že v následku atentátu dnes zahynul hlava Donecke...

📅31.08.2018 0 653x 👤eugenius

V Jerevane gejovia zaútočili na policajnú stanicu a pobili sa s policajtmi

 

Tlačová služba ministerstva vnútra Arménska informovala, že niekoľko predstaviteľov LGBT komunity v ar...

📅15.08.2018 0 486x 👤eugenius

V Estónsku vysvetlili, prečo nenašli raketu náhodne „stratenú“ španielskou stíhačkou

 

Posádka stíhačky typu Eurofighter španielskeho vojenského letectva odpálila v utorok popoludní neúmyse...

📅14.08.2018 0 768x 👤eugenius

Finále MS vo futbale prerušili členovia zoskupenia Pussy Riot, zadržali ich

 

Ruské opozičné zoskupenie Pussy Riot sa na sociálnej sieti prihlásilo k prerušeniu finále MS 2018 vo fu...

📅15.07.2018 0 1253x 👤eugenius

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,