asfasdf ×

NázorObčana.sk

The Telegraph: v ukrajinskej armáde sú fašisti a žoldnieri

 Aktuality

Britské noviny The Telegraph, jeden z najpopulárnejších v krajine, uverejnili článok svojho vyslaného redaktora na Ukrajine, ktorý tvrdí, že proti povstalcom na juhovýchode krajiny bojujú väčšinou fašisti, neonacisti a žoldnieri.

12 August
2014 10:42:00

Foto:  http://www.demotix.com/, http://www.globalresearch.ca/

Nemilosrdní zabijaci

Tomuto novinárovi sa podarilo dostať do tábora práporu Azov, ktorý bojuje proti povstalcom a vyslúžil si smutnú slávu jednej z najagresívnejších a brutálnejších jednotiek v celom tomto vojenskom konflikte. Členovia Azovu sa „vyznamenali“ aj múčeniami a popravami nielen príslušníkov domobrany, ale aj civilistov. Práve členovia tohto práporu najčastejšie ostreľujú autobusy s utečencami, ktoré smerujú ku štátnej hranice, aj keď tieto autobusy sú označené obrovskými červenými krížmi medzinárodnej organizácie Červeného kríža a taktiež gigantickými nápismi – Deti. Aj tak strieľajú...  

Britský novinár práve prízvukuje, že prápor Azov ma najhoršiu reputáciu zo všetkých. Túto „vojenskú jednotku“ za jej brutalitu nenávidia povstalci a nemá žiadnu dobrú reputáciu ani v radoch samotnej ukrajinskej armády: s členmi Azovu nik nechce mať nič spoločné. Momentálne sa prápor Azov zúčastňuje na obkľúčení Donecku.

„Áno, som nacista!“

Redaktor The Telegraphu zdôrazňuje, že prápor Azov používa neonacistický symbol „vlčí hák“ na svojich vlajkách a uniformách a jeho muži otvorene vyjadrujú svoje antisemitské názory a to, že bielu rasu považujú za nadradenú ostatným. „Áno, som nacista,“ hovorí 23-ročný vojak s prezývkou Fantom, bývalý právnik, v maskáčoch a s kalašnikovom v rukách. Pred britským novinárom trochu zjemňuje svoje rasistické videnie sveta: „Nechovám nenávisť k iným národom, ale myslím si, že každý národ by mal žiť vo svojom štáte.“

Štáb práporu sa nachádza v priestoroch vily, ktorá pred ozbrojeným štátnym prevratom vo februári tohto roka patrila zvrhnutému prezidentovi Viktorovi Janukovičovi v meste Urzuf na brehu Azovského mora. Patrila mu od čias, keď bol ešte gubernátorom regiónu. Pred vstupom do práporu Azov, nováčikovia absolvujú dvojtýždňový výcvik. Zbrane a oblečenie zabezpečuje ministerstvo vnútra alebo sponzori. Cvičia ich väčšinou zahraniční inštruktori – z USA, Izraelu, škandinávskych krajín.

„Misia bielej rasy“

Ďalší svalnatý chlap v čiernom tričku a maskáčoch, ktorý sa predstavil ako pán Bilecký, prezradil, že predtým bol prápor Azov jednotkou peších vojakov, ideálnou pre vojenské operácie v meste. Tento 35-ročný veliteľ začal vytvárať prápor hneď potom, čo vyšiel z basy v Kyjeve. Odmieta, že vtedy niekoho zabil, tvrdí, že to bola „politická provokácia“.  Bilecký je taktiež lídrom extrémistickej skupina Sociál-nacionálne zhromaždenie. „Historickou misiou nášho ľudu v tento kritický moment je viesť zástupcov bielej rasy z celého sveta do záverečnej križiackej výpravy za prežitie,“ tvrdí Bilecký.   

Britský novinár počas tohto „pobytu“ v prápore Azov jednoznačne zistil, že gro práporu tvoria fašisti, neonacisti a západní žoldnieri. Redaktor píše, že to zjavne diskredituje kyjevskú vládu. Zúčastnil sa dokonca na pohrebe jedného z členov práporu Azov. Na vlastné oči videl, ako jeho spolubojovníci, ktorí sa prišli rozlúčiť s padlým, neskrývali, že sú nacistami, Jeden z nich mal dokonca znak SS vytetovaný.

Veľa žoldnierov

Britský novinár podčiarkol, že Azov dokázal prilákať do svojich radov veľa cudzincov. V zostave Azovu bojujú Američania, Íri, Taliani, Gréci a občania Škandinávie.Jeden z nich,  Mikael Skillt, bývalý ostreľovač švédskej armády, momentálne trénuje nováčikov na základni v Urzufe. „Keď som uvidel protesty na Majdane, uvedomil som si chrabrosť a utrpenie týchto ľudí, Zobudil sa vo mne vojak. Ale veľa nevybojujete s palicami a kameňmi. Mám nejaké skúsenosti a myslel som, že by som tu mohol pomôcť,“ povedal britskému novinárovi. Dodal, že dostáva žold 100 libier mesačne a neskôr plánuje ísť do Sýrie.

V závere svojho článku britský novinár, ktorý jeden z mala západných novinárov napísal pravdu, prízvukuje, že v radoch ukrajinskej armády bojuje veľa fašistov, nacistov, kriminálnikov a žoldnierov, Majú svoje metódy a sú to ľudia, ktorí nepoznajú zľutovanie ani nad povstalcami, ani nad civilistami. Zdôrazňuje, že podobní vojaci, ako sú v prápore Azov,  diskreditujú vládu v Kyjeve a vlastne sú i dôvodom, prečo je nazývaná fašistickou chuntou.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

92 %
(37 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Výročie: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný Vladimír Lenin

 

Komunisti dnes majú sviatok: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný, ospevovaný a ohováran...

📅22.04.2020 0 2139x 👤eugenius

V „brlohu“ Nočných vlkov v centre Moskvy prebieha séria veľkolepých novoročných predstavení pre deti

 

V areáli Nočných vlkov na ulici Nižnie Mnevniki v centre Moskvy je v týchto dňoch rušno: prebieha tam s...

📅07.01.2020 0 2705x 👤eugenius

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali k narodeninám čestnej členke klubu, ktorá sa preháňa na motorke už 70 rokov

 

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali ku krásnym 89. narodeninám čes...

📅30.11.2019 0 2461x 👤eugenius

Petrohradskí Noční vlci vysadili ihličnany a zablahoželali prezidentke klubu „Nočné Valkýry“ Jekaterine k narodeninám

 

„Noční vlci“ v posledných dňoch odchádzajúceho roka už tradične sa zúčastňujú na mnohých podu...

📅28.11.2019 0 2216x 👤eugenius

Kalendár

Calendar Widget by CalendarLabs

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,