asfasdf ×

NázorObčana.sk

Žiadna ruská vojenská kolóna „nevpadla“ na Ukrajinu

 Aktuality

A je to potvrdené. Pozorovatelia OBSE, ktorí monitorujú situáciu na rusko-ukrajinskej hranice, vyhlásili, že žiadna ruská vojenská kolóna neprekročila hranicu s Ukrajinou. Žiadny „vpád“, o ktorom tak kričali západní politici a média /aj naše/ nebol!

19 August
2014 15:37:03

Foto: youtube

Odhalili klamstvá

Práve preto USA, EÚ a Ukrajina tak dlho nechceli pustiť na rusko-ukrajinskú hranicu pozorovateľov OBSE: vedeli, že otvorene klamať nebudú. Aj keď monitorovacia skupina OBSE sa skladá z Nemcov, Holanďanov, Francúzov, Američanov, Ukrajincov a pod., bolo jasné, že stopercentnú lož, ktorú používajú západní politici a média, predsa nebudú používať a situáciu budú komentovať viac – menej objektívne. Nepoužijú vulgárnu lož – predsa títo ľudia majú svoje svedomie a cit spravodlivosti.

Všimli ste to? Hneď po tom, čo sa táto skupina dorazila na hranice, už ani raz politici a média nepovedali, že Rusi ostreľujú ukrajinské územie. Prečo? Pretože pozorovatelia viac razy prízvukovali, že ostreľovanie je iba z jednej strany – z ukrajinskej. Z ruskej strany cez hranicu nepreletela ani jedna mína. A už západní politici a média nemôžu tak otvorene klamať...

A koľko hluku bolo v súvislosti s údajným „vpádom“ ruskej vojenskej techniky na ukrajinské územie! Neuveriteľne sa vzrušovali v OSN, vo Washingtone, v Londýne, v Berlíne, vo Varšave, v Kyjeve a pod. Potom nastalo ticho – porozprávali klamstva a nech si celý svet nenávidí agresorov – Rusov! Lenže čo čert nechcel – je tu tá nešťastná pozorovacia skupina OBSE. Pozorovatelia potvrdili: žiadna ruská vojenská kolóna neprekročila hranicu – ani jedno vozidlo! A falošná bublina praskla. Samozrejme, budú aj ďalšie – je to jasné.  

Tlačovka na hranice

Pozorovatelia OBSE dnes zorganizovali tlačovku priamo na rusko-ukrajinskej hranice. Šéf pozorovacej misie OBSE Paul PIcard vyhlásil, že žiadna ruská vojenská kolóna, žiadne nákladné autá či obrnené vozidlá hranicu neprekročili – ani jeden kus!  

Počas vyše polhodinovej tlačovky odpovedal na viaceré otázky novinárov. Túto tlačovku si môžete pozrieť – odkaz je na konci článku. Výhodu budú mať tí, ktorí ovládajú angličtinu alebo ruštinu: Paul Picard hovoril po anglicky a po rusky. Podrobne porozprával o situácii na hranici a o úlohách tejto pozorovacej misie OBSE.

Vojaci cez hranicu nechodia

Zdôraznil, že pozorovatelia väčšinou monitorujú situáciu v najhorúcejších lokalitách – blízko hraničných prechodov Izvarino a Gukovo. Aj keď západní politici a média prízvukovali, že ruská vojenská kolóna prešla práve cez prechod Izvarino, Paul Picard oponoval: „Žiadna kolóna, žiadne vojenské auto cez tieto dva hraničné prechody neprešli. Tam aj späť prechádzajú civilisti, z ukrajinskej strany sú to celé skupiny utečencov. Ale žiaden vojak cez hranice neprechádzal,“ zdôraznil.  

Paul Picard informoval o tom, že spolu s kolegami nebudú kontrolovať ruskú humanitárnu pomoc: kolóna nákladných áut s humanitárnym nákladom by mala prechádzať cez ukrajinský prechod Doneck – pozorovatelia nemajú splnomocnenie na kontrolu nákladu na ukrajinskej strane. Podčiarkol, že kontrolu síce robiť nebudú, ale predsa budú monitorovať celú situáciu – čo sa deje na ukrajinskej strane. „Budeme pravidelne informovať centrálu OBSE o tom, čo všetko sme videli,“ dodal.    

Taktiež nekomentoval správy, že misia OBSE bude používať bezpilotné lietadla na monitorovanie regiónu. Povedal, že táto konkrétna skupina pozorovateľov na to mandát nemá. Vysvetlil, že sa touto otázkou zaoberá centrála OBSE a onedlho príjme rozhodnutie.  

Záznam tlačovej konferencie Paula Picarda:

http://www.youtube.com/watch?v=yWNKCgpYr5Y#t=1548

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

89 %
(18 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Poľské ministerstvo zahraničia považuje plynovod Severný prúd-2 za analógiu paktu Molotov - Ribbentrop

 

Plynovod Severný prúd-2 je skutočnou nočnou morou pre niektorých zaoceánskych a európskych politikov, a...

📅28.08.2019 0 363x 👤eugenius

Vedci, vojenskí veteráni a iní odborníci spoločne vypracovali a podpísali Záverečné vyhlásenie za zachovanie mieru na Zemi

 

Ako sme už informovali našich čitateľov, v Moskve sa uskutočnila medzinárodná konferencia „Veteráni ...

📅07.06.2019 0 387x 👤eugenius

Prekvapivé závery medzinárodnej konferencie „Veteráni vojen a medzinárodná verejnosť - za mier a priateľstvo na planéte“ v Moskve

 

V Moskve sa v dňoch 26. – 29. apríla konala medzinárodná konferencia „Veteráni vojen a medzinárodná...

📅02.05.2019 0 623x 👤eugenius

Kyjev chce do NATO. Odteraz to bude maž uvedené v Ústave Ukrajiny

 

Ukrajinský parlament spečatil snahu o členstvo krajiny v EÚ a NATO. Najvyššia rada Ukrajiny schválila p...

📅11.02.2019 0 911x 👤eugenius
,