asfasdf ×

NázorObčana.sk

Prečo piť čaj Matcha namiesto kávy?

 Aktuality

Zelený čaj Matcha dnes patrí medzi „trendové nápoje“ a to vďaka tomu, že je vyrobený z vysokokvalitného čaju a má oveľa viac živín nielen ako káva, ale aj ako klasické zelené čaje.

15 Máj
2019 21:46:04

Zelený čaj Matcha dnes patrí medzi „trendové nápoje“ a to vďaka tomu, že je vyrobený z vysokokvalitného čaju a má oveľa viac živín nielen ako káva, ale aj ako klasické zelené čaje. Okrem množstva minerálov a minerálnych látok je Matcha bohatý na antioxidanty a polyfenoly, ktoré chránia pred srdcovými ochoreniami a rakovinou, poďme si však povedať ďalšie dôvody, prečo vymeniť kávu za Matcha čaj.

  1. Matcha oproti káve obsahuje „lepší kofeín“. Čo myslíme pod pojmom „lepší kofeín“ je, že kofeín, ktorý obsahuje káva zapríčiní v tele oveľa viac škody ako dobra. Káva Vám spôsobí prudký nárast adrenalínovej glukózy a zvýši inzulínovú hladinu v tele, čo spôsobuje nervozitu. Kofeín, ktorý je obsiahnutý v Matcha čaji prichádza pomalšie, napriek tomu Vás udrží v pokojnej bdelosti oveľa dlhšie- žiadny nárast adrenalínovej glukózy. 25mg kofeínu v čaji sa viaže na fytonutrienty (najmä L-theanín), ktorý spomaľuje absorpciu kofeínu v tele.
  2. Lepší dych. Každý, ktorý vypil aspoň jenu šálku vie, aký dych je po vypití kávy a o povlaku ani nehovoríme. Avšak Matcha Vám nespôsobí len lepší dych, ale je rovnako dobrý aj pre Vaše zuby. Zničí baktérie a povlaky, ktoré tvoria zubný kaz, nielenže budete mať lepší dych, ale je aj výborným pomocníkom  na každodennú ústnu hygienu. 
  3. Krajšia pleť. Vitamíny, minerály a antioxidanty obsiahnuté v Matcha pomáhajú ku krajšej pleti (akné, škrvny), okrem toho antibakteriálne vlastnosti v čaji dodávajú pleti prirodzený lesk. Už vieme, prečo Matcha čaj používali japonské ženy už po stáročia.
  4. Viac antioxidantov.  Zelený čaj aj Matcha je plný katechínov, flavonoidov a polyfenolov, najmä mocného epigalokatechínu galátu (EGCG), ktorý je spojený s mnohými zdravotnými výhodami, napríklad liečba mnohých chorôb, vrátane rakoviny.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(7 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

PRclanky


Podobné články

V roku 2025 bude na celom svete až 400 miliónov astmatikov

 

Takmer 340 miliónov ľudí na svete trpí astmou, celoživotným ochorením, ktoré postihuje predovšetkým ...

📅07.05.2019 0 480x 👤eugenius

Fredy Ayisi otvoril v Bratislave nové centrum jogy

 

„Fredyho joga je iná. Je to dych, energia, pohyb a príbeh, s ktorým vás počas svojej lekcie prevedie. K...

📅28.11.2018 0 1099x 👤eugenius

Ročne zomiera 1,5 milióna ľudí na choroby, ktorým sa dá predísť očkovaním

 

Chrípka každoročne nakazí 3,5 milióna ľudí, čo vedie až k 650 tisícom úmrtí. Každý rok zomiera 1...

📅13.11.2018 2 1057x 👤eugenius

Spánok a jeho nedostatok

 

Všetci iste vieme, že spánok je pre nás mimoriadne dôležitý… Ale viete aj o tom, aké sú následky n...

📅07.07.2018 0 1380x 👤erap
,