asfasdf ×

NázorObčana.sk

Čo vidieť na Novom Zélande

 Aktuality
  • Čo vidieť na Novom Zélande: Nový Zéland je krajina, ktorá ponúka návštevníkom neuveriteľné množstvo prírodných krás. Nachádza sa na juhu Tichomoria a tvorí ho dva hlavné ostrovy - Severný a Južný....
  • Konečne je teplo! Čo takto vyraziť na víkend do prírody?: Počasie sa už relatívne stabilizovalo a teploty už celkom pripomínajú leto. To znamená, že je ideálny čas vyraziť niekam do prírody, aspoň na predĺžený víkend. A rovno máme pre vás dva typy pre inšpiráciu....
  • Päť praktických doplnkov do auta, ktoré využijete na letných cestách: Leto sa pomaly, ale isto blíži a pre mnohých to znamená, že sa blíži čas, kedy nasadnú do svojho auta a vydajú sa k moru. Aj okrem dovolenky pri mori zvykneme cez leto tráviť viac času na cestách na rôznych výletoch....
  • Najzaujímavejšie miesta Nového Zélandu: Nový Zéland je fascinujúca krajina s krásnou prírodou a zaujímavou kultúrou. Nachádza sa na južnej pologuli a tvorí ju dva hlavné ostrovy - Severný a Južný ostrov. Svojou rozmanitosťou a nádhernou prírodou priláka každého návštevníka....
  • Poznáte sedmičku najväčších ostrovov Stredomoria?: Stredozemné more, samozrejme vrátane svojich vlastných okrajových morí, je jednoznačne najobľúbenejším morom európskych dovolenkárov. A veľká časť z nich pravidelne v lete mieri na niektorý z mnohých stredomorských ostrovov. Ktoré sú tie najväčšie?...

Nový Zéland je krajina, ktorá ponúka návštevníkom neuveriteľné množstvo prírodných krás. Nachádza sa na juhu Tichomoria a tvorí ho dva hlavné ostrovy - Severný a Južný.

07 Jún
2023 13:04:57

Novozélandská príroda je jedinečná svojou rozmanitosťou, od hôr po pláže, od sopiek po jazerá a rieky. Preto sme pre vás pripravili zoznam najkrajších miest, ktoré by ste určite nemali vynechať pri vašej ceste na tento úchvatný ostrov.

Neuveriteľné prírodné krásy Nového Zélandu

Medzi najznámejšie patrí Milford Sound, ktorý sa nachádza v južnej časti Južného ostrova. Tento fjordovitý záliv ponúka návštevníkom úchvatné scenérie so strmými skalnatými stenami a vodopádmi. Okrem toho môžu turisti vidieť aj tulene, delfíny a iné morské živočíchy.

Ďalšou atrakciou Nového Zélandu sú geotermálne oblasti ako Rotorua alebo Taupo. V týchto oblastiach sa nachádzajú horúce pramene, gejzíry a bahenné jazierka. Návštevníci si tu môžu užiť relaxačných kúpeľov alebo sledovať fascinujúce prejavy prírody ako vybuchujúce gejzíry či modré jazierka so sírovou vodou. Celkovo je Nový Zéland plný neobyčajných miest, ktoré stoja za to navštíviť a objaviť ich krásy na vlastné oči.

Zoznam najkrajších miest na Novom Zélande

Medzi najkrajšie miesta na Novom Zélande patrí bezpochyby Milford Sound, fjord nachádzajúci sa v juhozápadnej časti Južného ostrova. Tento úchvatný prírodný div sa skladá z hlbokých zálivov obklopených strmými skalami a vodopádmi, ktoré padajú do mora. Návštevníci si môžu užiť plavbu loďou po fjorde alebo prejsť niektorou z turistických trás s neskutočným výhľadom.

Ďalším nezabudnuteľným miestom na Novom Zélande je jazero Tekapo, nachádzajúce sa uprostred Alp na Južnom ostrove. Jazero má modré sfarbenie kvôli minerálnym látkam vo vode a okolo neho sa tiahnu kopce pokryté snehom. V blízkosti jazera stojí aj Kaplnka Dobrého pastiera so svojimi charakteristickými kamennými múrmi a strechou pokrytou trstinami. Okolie jazera Tekapo ponúka tiež možnosti turistiky a pozorovania hviezd daleko od svetelného smogu.

Od hôr po pláže: Objavte krásy Nového Zélandu

Ak sa rozhodnete pre cestu od hôr po pláže, určite nebudete sklamaní. Na severe ostrova Severného Nového Zélandu sa nachádza oblasť Bay of Islands, kde si môžete vychutnať jazdu na lodi medzi 144 malými ostrovami alebo navštíviť historické miesta ako Waitangi Treaty Grounds.

Ak máte radi adrenalínové športy, určite by ste nemali vynechať Rotoruu - centrum geotermálnej aktivity s horiacimi sopkami a termálnymi prameňmi. Okrem toho tu nájdete aj množstvo cyklistických trás a turistických chodníkov. Pre milovníkov filmov by bola zaujímavou destináciou Matamata - dedinka známa svojim pripomienkovaním Stredozeme zo slávnej trilógie Pán Prsteňov.

Zdroj obrázku: Pexels - https://www.pexels.com/license/

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

0 %
(0 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

admin


Podobné články

Konečne je teplo! Čo takto vyraziť na víkend do prírody?

 

Počasie sa už relatívne stabilizovalo a teploty už celkom pripomínajú leto. To znamená, že je ideálny...

📅30.05.2023 0 685x 👤PRclanky

Päť praktických doplnkov do auta, ktoré využijete na letných cestách

 

Leto sa pomaly, ale isto blíži a pre mnohých to znamená, že sa blíži čas, kedy nasadnú do svojho auta...

📅30.04.2023 0 696x 👤PRclanky

Najzaujímavejšie miesta Nového Zélandu

 

Nový Zéland je fascinujúca krajina s krásnou prírodou a zaujímavou kultúrou. Nachádza sa na južnej po...

📅11.03.2023 0 770x 👤admin

Poznáte sedmičku najväčších ostrovov Stredomoria?

 

Stredozemné more, samozrejme vrátane svojich vlastných okrajových morí, je jednoznačne najobľúbenejš...

📅29.09.2022 0 2124x 👤PRclanky

Kalendár

Calendar Widget by CalendarLabs

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,