asfasdf ×

NázorObčana.sk

Nitrianska letná univerzita splnila svoje poslanie

 Aktuality

Aj tento rok pokračoval úspešný projekt nitrianskych univerzít – Univerzity Konštantína Filozofa a Slovenskej poľnohospodárskej univerzity a Mesta Nitra - Nitrianska letná univerzita 2016.

23 Júl
2016 19:20:17

 

Na snímke: Žiakom diplomy odovzdal rektor Univerzity Konštantína v Nitre Filozofa Ľubomír Zelenický.

Foto: Mesto Nitra

Tohtoročná Nitrianska letná univerzita bola 4. júla otvorená slávnostnou imatrikuláciou v Aule Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre a ukončená slávnostnou promóciou 15. júla v Aule Slovenskej poľnohospodárskej univerzity v Nitre.

Projekt bol predovšetkým určený pre deti vo veku 8 až 11 rokov, ich aktivity boli rozdelené do rôznych tematických okruhov. Akiste zaujímavou skutočnosťou je, že deti sa hravou a najmä tvorivou formou oboznámili s akademickým prostredím i rozmanitými okruhmi študijných programov oboch univerzít.

Mladí zanietení bádatelia sa v rámci neformálneho vzdelávania zapojili do rôznorodých aktivít, či už ako sinológovia, hispanisti, potravinári, fyziológovia, mikrobiológovia, olympionici, angličtinári, vodiči, archeológovia, redaktori, remeselníci, informatici, výtvarníci, geoinformatici, prírodovedci, hipológovia, botanici, sokoliari alebo ako mladí Nitrania.

Od roku 2008 sa do projektu zapojilo 413 žiakov, v tomto roku do Nitrianskej letnej univerzity nastúpilo a úspešne ju dokončilo 59 detí. Podujatie splnilo svoje poslanie, žiaci získali nové vedomosti, zručnosti  a skúsenosti, za ktoré im boli udelené certifikáty s titulom Academicus Nitriensis Jr. Mesto Nitra na slávnostnom odovzdávaní diplomov zastupovala vedúca odboru kultúry Dagmar Bojdová.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

0 %
(0 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Bojná - Ranč pod Babicou - miesto na zábavu a oddych

 

Aj v okrese Topoľčany nájdeme miesto, kde sa dá oddýchnuť, pozrieť zvieratká, dobre sa najesť či zac...

📅16.08.2020 0 1435x 👤Miki1102

Na Jesennej knižnej burze v Nitre prezentovali niekoľko nových kníh o histórii Slovanov, ich kultúre, tradíciách, zvykoch a symboloch

 

Občianske združenie Slavica zorganizovalo Jesennú knižnú burzu, spojenú s vystúpením rada odborníkov ...

📅09.12.2019 0 1733x 👤eugenius

Kalendár

Calendar Widget by CalendarLabs

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,