asfasdf ×

NázorObčana.sk

Mladí slovenskí dizajnéri predviedli svoje umenie v Moskve

 Aktuality

V Slovenskom inštitúte v Moskve sa uskutočnila vo štvrtok (22. septembra) vernisáž výstavy mladých módnych tvorcov - študentov Oddelenia priemyselného dizajnu Fakulty priemyselných technológií Trenčianskej univerzity Alexandra Dubčeka v Trenčíne.

29 September
2016 22:13:15

 

Foto: Slovenský inštitút v Moskve

Táto výstava nazvaná „Slovenský textilný dizajn“ bola spojená s módnou prehliadkou. Riaditeľ Slovenského inštitútu Ján Šmihula privítal medzi desiatkami hostí, ktorí sa zišli v kinosále Slovenského inštitútu tiež manželku slovenského a českého veľvyslanca v Moskve Petru Priputenovú a Janu Remkovú, ako aj Júliu Popovu - riaditeľku Domu módy Slavu Zajceva, patriarchu ruskej módy, označovaného za „ruského Christiana Diora“. 


Ján Šmihula vyjadril v úvodnom príhovore radosť z toho, že podujatie sa nesie predovšetkým v duchu mladosti, že svoje umenie, um, nápaditosť a majstrovstvo budú predstavovať mladí ľudia, pretože tiež to je jedna z hlavných úloh pri prezentácii slovenskej kultúry v rámci predsedníctva v Rade Európskej únie. Vyjadril presvedčenie, že originálne kolekcie mladých módnych návrhárov publikum zaujmú, tak ako počas ich predchádzajúci výstav doma aj v zahraničí.

Vedúci Oddelenia priemyselného dizajnu profesor Pavol Lizák v tejto súvislosti pripomenul, že Moskva je už v poradí šiestym Slovenským inštitútom v zahraničí, kde predstavujú študenti svoje modely. Spoločne s rektorom Trenčianskej univerzity Alexandra Dubčeka Jozefom Habánikom sa poďakovali Slovenskému inštitútu za možnosť prezentácie prác študentov v Moskve.


Mladí módni tvorcovia predviedli počas módnej prehliadky viac ako dve desiatky vlastných modelov. Svojou originalitou, nápaditosťou a zručnosťou nenechali nikoho z prítomných na pochybách, že idú správnou cestou. Potlesk, ktorý zaznel v kinosále Slovenského inštitútu po skončení módnej prehliadky bol toho jasným dôkazom. 

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

0 %
(0 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Bojná - Ranč pod Babicou - miesto na zábavu a oddych

 

Aj v okrese Topoľčany nájdeme miesto, kde sa dá oddýchnuť, pozrieť zvieratká, dobre sa najesť či zac...

📅16.08.2020 0 1683x 👤Miki1102

Na Jesennej knižnej burze v Nitre prezentovali niekoľko nových kníh o histórii Slovanov, ich kultúre, tradíciách, zvykoch a symboloch

 

Občianske združenie Slavica zorganizovalo Jesennú knižnú burzu, spojenú s vystúpením rada odborníkov ...

📅09.12.2019 0 1916x 👤eugenius

Kalendár

Calendar Widget by CalendarLabs

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,