asfasdf ×

NázorObčana.sk

Stretnutie zástupcov ruských a slovenských kultúrnych inštitúcií a turistických agentúr

 Aktuality

V Ruskom centre vedy a kultúry v Bratislave prebehlo stretnutie zástupcov ruských a slovenských kultúrnych inštitúcií a turistických agentúr a tiež okrúhly stôl na tému Moderné metódy riadenia a vzdelávacie technológie v oblasti kultúry a turizmu.

28 November
2016 18:39:30

Foto: RCVK

Cieľom podujatia bola prezentácia turistického a kultúrneho potenciálu jednotlivých regiónov Ruska a Slovenska a diskusia o perspektívach spolupráce.


Cestu ruskej delegácie organizovala  Ruská akadémia národného hospodárstva a štátnej služby pod záštitou prezidenta Ruskej federácie (RANH a ŠS) za podpory Veľvyslanectva Ruskej federácie na Slovensku, Ruského centra vedy a kultúry v Bratislave a za spolupráce s rakúskou firmou PROGRESS.

Ruská delegácia, ktorá zastupovala 21. regiónov Ruska, mala možnosť stretnúť sa so zástupcami slovenských kultúrnych inštitúcií a turistických agentúr, prezentovať svoje projekty a prediskutovať so slovenskými partnermi perspektívy ďalšej spolupráce. Slovenské partnerské inštitúcie, ktoré prišli zo všetkých regiónov republiky, tiež predložili svoje možnosti.


Zástupcov ruských a slovenských kultúrnych a ustanovizní a turistických agentúr na pôde Ruského centra vedy a kultúry pozdravila riaditeľka centra Tatjana Mišukovskaja, radkyňa Veľvyslanectva Ruskej federácie N. Marejevová a prvý tajomník Veľvyslanectva V. Kulikov

Počas návštevy Bratislavy mala ruská delegácia možnosť navštíviť Univerzitnú knižnicu a Medzinárodný dom umenia pre deti Bibianu. Účastníci stretnutia sa zhodli na tom, že podobné podujatia sú dôležité z hľadiska nadväzovania kontaktov a ďalšieho rozvíjania plodnej spolupráce medzi našimi krajinami.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(1 hodnotenie)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Bojná - Ranč pod Babicou - miesto na zábavu a oddych

 

Aj v okrese Topoľčany nájdeme miesto, kde sa dá oddýchnuť, pozrieť zvieratká, dobre sa najesť či zac...

📅16.08.2020 0 1109x 👤Miki1102

Na Jesennej knižnej burze v Nitre prezentovali niekoľko nových kníh o histórii Slovanov, ich kultúre, tradíciách, zvykoch a symboloch

 

Občianske združenie Slavica zorganizovalo Jesennú knižnú burzu, spojenú s vystúpením rada odborníkov ...

📅09.12.2019 0 1493x 👤eugenius

Kalendár

Calendar Widget by CalendarLabs

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,