asfasdf ×

NázorObčana.sk

V Nitre panovalo Slovanstvo a Kozáctvo alebo unikátny seminár o dejinách Slovanov a Kozákov, teórii umenia SPASu a kozáckom bojovom umení

 Aktuality

V meste pod Zoborom sa uskutočnilo veľmi nevšedné podujatie - seminár o dejinách slovanstva a kozáctva, kozáckych zvykoch a obradoch, o teórii umenia SPASu. Na seminári boli predvedené aj praktické ukážky kozáckeho bojového umenia.

22 Február
2017 19:29:27

 

Foto: OZ Slavica

Rok 2017 v našom občianskom združení Slavica začal úspešným projektom – neordinárnym seminárom s názvom Psychoenergetická príprava Slovanov. Seminár sa uskutočnil v piatok, 17. februára, v popoludňajších hodinách v budove Slovenskej akadémii vied v Nitre.

Návštevníci si vypočuli 3-hodinovú prednášku od Alexandra Viktoroviča Černikova, ktorý prišiel z ukrajinského mesta Nikolajev. Je to učiteľ, tréner a  pokračovateľ rodinnej rodovej školy. Sála bola naplnená priaznivcami ruského a kozáckeho bojového umenia do posledného miesta. Na seminár zavítalo približne 120 ľudí z celého Slovenska.

Seminár otvoril Miloš Zverina, predseda občianskeho združenia Slavica, ktorý privítal účastníkov podujatia a stručne porozprával o činnosti nášho združenia. Ďalej už pokračoval  majster Alexandr Viktorovič Černikov so svojou prednáškou, ktorého tlmočil Mgr. Eugen Paľcev.

Účastníci semináru sa bližšie oboznámili s Ruským bojovým umením, teóriou umenia SPASU a dejinami kozáctva, predovšetkým Zaporožskej Seči a SPASU. Okrem teoretickej časti predviedol Alexandr v druhej polovici semináru mnoho užitočných praktických ukážok, ako napríklad základné slovanské cviky, videnie energetického pola človeka (aury) a pod.

Na záver semináru Alexandr Černikov uviedol do života dve knihy, ktoré prednedávnom vydalo občianske združenie Slavica – „Starodávna minulosť kozáctva“ a „Kráľovstvo Slovanov“. Pokrstil ich kozáckym obradom za účasti prekladateľov knihy Ratka Sudeckého  z Chorvátskeho Iľoku (Kráľovstvo Slovanov), Mgr. Eugena Paľceva, rodáka z Ruska, (Starodávna minulosť kozáctva) a vydavateľa oboch kníh Miloša Zverinu. Uvedenie do života prebehlo symbolicky s lipovými listami a vodou z nitrianskeho prameňa (Šindolka).

Prítomní prejavili obrovský záujem ako o históriu slovanstva a kozáctva, tak aj o praktické cvičenia videnia aury a kozáckych bojových umení. Oboznámili sa s ďalšou zaujímavou oblasťou a súčasťou našej pôvodnej slovanskej kultúry a bohatého dedičstva našich predkov.

O dva dni, 19. februára, Alexandr Černikov vystúpil s podobnou prednáškou v Banskej Bystrici a potom v Púchove.

Mgr. Alena Zverinová,

občianske združenie Slavica

Nad videomateriálmi zo semináru v Nitre sa pracuje. Záujemcovia o túto tému si môžu pozrieť video rozhovoru Aleksandra Černiková v Lotyšsku:

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(12 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Bojná - Ranč pod Babicou - miesto na zábavu a oddych

 

Aj v okrese Topoľčany nájdeme miesto, kde sa dá oddýchnuť, pozrieť zvieratká, dobre sa najesť či zac...

📅16.08.2020 0 1211x 👤Miki1102

Na Jesennej knižnej burze v Nitre prezentovali niekoľko nových kníh o histórii Slovanov, ich kultúre, tradíciách, zvykoch a symboloch

 

Občianske združenie Slavica zorganizovalo Jesennú knižnú burzu, spojenú s vystúpením rada odborníkov ...

📅09.12.2019 0 1569x 👤eugenius

Kalendár

Calendar Widget by CalendarLabs

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,