asfasdf ×

NázorObčana.sk

Desiate výročie mestskej strany – Mesto Nitra informuje

 Aktuality

Od roku 2007 mesto Nitra prináša informácie v týždennej periodicite na mestskej strane – Mesto Nitra informuje.

01 Marec
2017 18:06:12

Foto: mesto Nitra

Spolupráca  vedenia  mesta,  poslancov  mestského  zastupiteľstva,  zamestnancov  úradu  a Redakčnej rady mesta Nitry (od 5. júna  2009) i redaktorov výrazne pomohla k tomu, že bolo publikovaných už  viac ako 500 vydaní.

Na snímke: desať rokov bolo na mestskej strane publikovaných stovky aktuálnych fotografií a textov. Vývojom prešla aj grafická časť strany. Na snímke čiernobiele vydanie z 4. decembra 2009.

Návštevy prezidentov, veľvyslancov, predstaviteľov štátu, informácie o investičnej činnosti, spravodajstvo súvisiace s činnosťou samosprávy, informácie o činnosti výborov mestských častí a komisií, aktuality z oblasti kultúry, športu, sociálnej oblasti - a mnohých iných textových správ – pozvánky, oznamy odborov a útvarov mesta, atď., - to všetko prináša spravodajská strana, resp. strany. 

Čo sa týka histórie, mestská strana najprv vychádzala na jednej strane, postupne boli vydania dvojstranové, pri výnimočných tematických i obsahových špeciáloch aj trojstranové, resp. štvorstranové (v rokoch 2008-2010). V súčasnosti sú informácie publikované na jednej strane, hoci aj v minulom roku boli informácie posilnené vo viacerých vydania na dvoch stranách.

Články a fotografie posudzuje, vyberá a koriguje Redakčná rada (RR) mesta Nitry. Redakcia členom RR zasiela každý piatok už pripravené podklady, s tým, že v pondelok je z pripravených podkladov spracovaný grafický návrh strany.

To však ešte nie je výsledná podoba strany, nakoľko každý utorok ráno sa členovia redakčnej rady stretávajú na zasadnutiach a hodnotia už navrhnutú a pripravenú stranu. Neraz, sa texty aj fotky menia, nakoľko členovia redakčnej rady často korigujú a upravujú aj  textovú časť príspevkov.

Cieľom všetkých však akiste je dôraz na aktuálne spravodajstvo, s tým, že okrem printových médií, sú informácie o nitrianskej samospráve prezentované aj inými informačnými kanálmi - www.nitra.sk, Newsletter, mesačník Nitra a tiež kompletným informačným servisom pre zástupcov médií na rôzne otázky.   

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(1 hodnotenie)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Bojná - Ranč pod Babicou - miesto na zábavu a oddych

 

Aj v okrese Topoľčany nájdeme miesto, kde sa dá oddýchnuť, pozrieť zvieratká, dobre sa najesť či zac...

📅16.08.2020 0 1683x 👤Miki1102

Na Jesennej knižnej burze v Nitre prezentovali niekoľko nových kníh o histórii Slovanov, ich kultúre, tradíciách, zvykoch a symboloch

 

Občianske združenie Slavica zorganizovalo Jesennú knižnú burzu, spojenú s vystúpením rada odborníkov ...

📅09.12.2019 0 1916x 👤eugenius
,