asfasdf ×

NázorObčana.sk

PAHREBA. Prečo mainstram útočí na amatérske nemainstreamové portály alebo psy brešú a karavána ide ďalej

 Aktuality

Nie je to novinka. Mainstreamové média často úročia na tie nemainstreamové. Prečo? Asi preto, že Nemainstream ponúka ľuďom iný pohľad na svet, Nejednostranné informácie, skutočnú nezávislosť a objektivitu – skratka pravdu.

23 Október
2016 20:05:53

 

Foto: Facebook

Ahoj, Jožo, čo tam študuješ? Píšu voľačo zaujímavé? Preboha, aký je to dlhý článok!..

Zasa mainstream útočí na tie „protiprúdové“ média. Nešetria si ani s časom, ani priestorom. Tu máš príklad. Ozaj je to gigantický článok – takmer doktorská práca. So všetkým, čo k tomu patrí – s meditáciami „na tému“, štedrou kritikou, obvineniami a podozreniami. Istý „denNIČek“ napáda nemainstreamové portály. A nešetrí s „čistiacimi prostriedkami“ a jedom.

Jaj, toto. Samozrejme, pozorne som si to prečítal. A čo povieš? Všetko rozobrali až do kostí. Vykladajú to fundovane, dôsledne, podrobne a excelujú s argumentmi.

Ako inak. Akurát tie fakty chýbajú. Tá brilantná názorotvorba sa „vkalerabuje“ ľuďom do hláv prostredníctvom jednoduchej argumentácie: „Tento človek /alebo portál/ je debil, pretože je debil.“  Načo by potrebovali fakty? Myslia si, že obyčajný smrteľník to prehltne a ani sa neopýta, čím ho napchávali. Omyl. Toto je zastarané myslenie, prestarnutá metóda. Konzument informácií sa zmenil: ľudia sa naučili počítať do troch, vedia selektovať informácie, rozoznávať, čo je čistá minca a čo smrdí, dokážu sami nachádzať tie správne a objektívne fakty – naučili sa myslieť a na to mainstreamovi propagandisti zabúdajú. Jednoducho to nevedia. Sú naivní a myslia sa, že ľudí sa dá obalamutiť rečičkami.

Prečo rečičkami? Veď profesionálne dokazujú, prečo je ten nemainstreamový portál  konšpiračný, lživý a nesprávne orientovaný. Prezentuje tie nesprávne informácie.

Aha, a mainstream prezentuje tie správne! Lepší žart som už dávno nepočul. Chlapci sa stále riadia pravidlom dvojitého metra, trojitých štandardov a poloprázdneho pohára.

No... tie prvé dve teórie poznám. To, čo je dovolené pánovi... Vieme. U nás v podniku tiež sú na stene zavesené stanový firmy. Sú veľmi stručné: „Bod číslo jedna: šéf vždy má pravdu. Bod číslo dva: ak šéf nemá pravdu, ešte raz si prečítaj bod číslo jedna...“

Tak nejako. Sú na svete „vyvolené“ štáty, strany, politici, jednotlivci, ktorým je dovolené všetko. Iným nedovolené takmer nič. Tých prvých za niektoré činy vyhlasujú za majstrov, lídrov, pánov a najlepších ľudí, iných za rovnaké činy označujú za kriminálnikov, vrahov, teroristov, separatistov a bohvie akých ešte „istov“. Mainstream priamo alebo nepriamo stojí na strane tých prvých a ako strážny pes hryzie všetkých ostatných, ktorí si dovolia tvrdiť, že  aj všetci „bežní“ ľudia sú tiež ľudia a majú rovnaké práva s „pánmi“ a „pani“ majú rovnaké povinnosti, ako aj všetci ostatní. Preto útočí na Nemainstream, ktorý všetkých považuje za rovných. Ale, ako vieme, na tejto planéte sú rovní a sú ešte rovnejší – je to zákon prírody.

Tomu rozumiem. A čo s tou teóriou poloprázdneho pohára? Načo je dobrá?

No vlastne na nič, ale mainstream ju práve využíva. Tvrdí, že ako jediný má patent na rozum, názor, postoje a informácie. Žiadne odlišné nepripúšťa a pritom niečo škrieka o slobode slova a názorov. Lenže tú slobodu pre iných odmieta. Ten rezolútne povie: „Tento pohár je poloprázdny!“ A basta. A nedaj boh, ak niekto si dovolí pomyslieť alebo – strach a hrôza! -  vysloviť názor, že ten pohár je napoly plný. A už absolútnym konšpirátorom je ten, kto aspoň zašepká, že ten pohár je možno naplnený tak 50 na 50... Narábajú s informáciami, faktami a argumentmi, ako hnusný podvodníček výčapník: nedolievajú pivo do pohára a navyše ho riedia špinavou vodou z prehrdzaveného vodovodu a môžu nakaziť celé obecenstvo. 

Ako to? Veď maistream produkujú tí najlepší, najrenomovanejší, najskúsenejší a najmúdrejší odborníci! Sú to profesionáli a ostatní sú potom iba amatéri.

Aha, a tí najmúdrejší a najskúsenejší všetko vždy urobili najlepšie a najužitočnejšie. Potom môžeme tvrdiť, že naši „veľkomožní“ politici, ktorých sme zvolili, vždy pre ten ľud urobili to najlepšie a najužitočnejšie. Ale akosi to nesedí... Presne to isté sa týka aj mainstreamu. Aj ten, ako aj politici, nepripúšťa názory a postoje oponentov. Čuduješ sa potom, že ich napáda?

Keby to bola pravda, tak potom by aj nemainstremový portál mal útočiť na mainstream, ak má pravdu. Prečo neútočí? Predsa by sa mal brániť.

No veď to. V tom je ten rozdiel: brániť sa môže, ak bude treba, ale útočiť na iných zasa nemusí. Potom by spadol na úroveň mainstreamu. Ľudia najlepšie vedia, kde je pes zakopaný a cítia, kto hovorí pravdu. Nech majinstream šteká. Psy brešú, ale karavána ide ďalej.

Ale stále nechápem, kde je sever. Ak fundovaný mainstream útočí na niekoho, tak asi chce poukázať na to, že niekto nemá pravdu a robí to zle? Predsa tí odborníci...

Prosím ťa, odborníci! Ale v čom sú odborníci? Ak v manipuláciách a zavádzaní – tak prosím. Mainstream neklame? Máš milión príkladov. A zasa narážame na pravidlo dvojitého metra a trojitých štandardov. Potrebuješ konkrétne príklady? Mainstream podporil demokratické bombardovanie Juhoslávie, keď zaoceánske lietadla prileteli zo vzdialenosti desaťtisíc kilometrov a bombardovali suverénny štát takmer v centre Európy. A potom „niektor“  vytvoril „nezávislý“ štát Kosovo. A celá slobodná a demokratická Európa spolu aj s  mainstreamom to podporili a tomu tlieskali. Ale referendum na Kryme, keď zrušili nezákonné zločinecké nariadenie súdruha Chruščova a občania svojou slobodnou voľou a rozumom vrátili Krym do Ruska – je to kriminál, podvod, zločin! A demokrati uvaľujú sankcie a mainstream zasa tlieska a podporuje to. Ak Nemainstream má aspoň trochu iný názor – je to kriminál, konšpirácia a lož! Je to dvojitý meter s poloprázdnym pohárom!..

No Nemainstream tiež vždy nemá pravdu. Napríklad, všeličo si dovoľuje písať o tom Kotlebovi. Ale mainstream jasne a jednoznačne ho označuje za... no veď vieš.

Viem. Fajn. A zasa je ten dvojitý meter. Ale ak niekto urobí sto razy horšie veci, ako Kotreba, tak mu všetci demokrati a mainstream zasa tlieskajú a podporujú. No keby ten nešťastník Kotleba urobil aspoň jedno percento z toho, čo urobili najlepší priatelia našich demokratov a mainstreamu na Ukrajine, tak by ho na celom svete vyhlásili za druhého Hitlera. Ale tým druhým je to dovolené – a vrelo ich podporujú! Keby Kotleba dovliekol pred budovu parlamentu v Bratislave pár tisíc svojich holohlavcov, pálil tam pneumatiky, strieľal na policajtov a potom pri fontáne u Prezidentského paláca vymenoval svoju vládu bežným zdvihnutím rúk a náš vrelo milovaný prezident by musel utekať do azylu niekde do Rakúska alebo Maďarska – bolo by to demokraticky? Potom by toho nešťastníka Kotlebu by na celom svete experti a média trhali na kusy. Ale podobné dianie na Ukrajine podporil celý slobodný a demokratický svet a nemenej slobodný a demokratický maistream – tiež všade!

Tak to si prehnal. Celý svet uznal demokratickú ukrajinskú vládu za legitímnu. Čo k tomu dodať? Ešte povedz, že Európska únia si zbytočne posilňuje obranu a nám nehrozí nejaký konflikt ako na Ukrajine alebo nie je nebezpečenstvo, že nás napadnú.

Aha. A kto nás napadne? Samozrejme, tí lotri Rusi. Nech žije mainstream! Tí Rusi nemajú nič iné na starosti, ako nás napadať! Strašne mám rád tú argumentáciu mainstreamu! Jediný argument: Rusi napadli Ukrajinu – preto napadnú aj nás! Nuž, zasa argumentácia: je to debil, pretože je debil. Majú aspoň jediný „jednopercentný“ argument: Rusi „napadli“ Ukrajinu, pretože bránia Rusov na Ukrajine a preto napadnú niektorý pobaltský štát, aby bránili svojich. Nádhera! Ale zbrojí sa Poľsko, Švédsko, Nórsko, Fínsko, dokonca aj Dánsko či Belgicko, ktoré sú dosť ďaleko od ruských hraníc. A tam je tiež početná ruská menšina, ktorú Kremeľ bude brániť a tiež napadne Nórsko či Švédsko?! Nech žije mainstream – na večné časy!..        

Ale choď. Len nepovedz, že ani ten Boeing Rusi nezostrelili – veď je to dokázané!

Samozrejme, je dokázané mainstreamom – a tomu všetci naši mainstreamoví novinári boli svedkami, keď húfne fotili zostrelenie Boeingu v ukrajinskom poli. Najviac sa mi páči posledná a najlepšia verzia „odborníkov“ a mainstreamu: tí podliaci Rusi doviezli svoj Buk na chvíľku z Ruska, rýchlo zostrelili na Ukrajine malajzijské lietadlo a momentálne odviezli Buk späť do vlasti. Paráda! A nikomu – ani demokratom, ani mainstreamu nevadí, že odborná  komisia vyhlásila, že zverejní o zostrelení Boeingu iba tie informácie, ktoré uzná za vhodné. A prečo iba časť, prečo nie celú pravdu?! Nehraničí to zo šialenstvom? Hurá, mainstream!

Ale Nemainstream často popiera, že na Ukrajine bojujú regulárne ruské vojská, ale iba nejakí dobrovoľníci. Ale už toľko razy zistili, že sú tam ruské vojská a technika!

Nádhera! Najviac sa mi páčila tá rozprávka o ruskej kolóne z 50 tankov, ktorá drzo prekročila ukrajinské hranice, ale ktorú rozdrvili odvážni ukrajinskí vojaci a tento úspech ešte dlho vychvaľoval pravdovravný ukrajinský prezident. A všetky svetové média horúčkovito zverejňovali kopu „faktov“ a komentárov. Ale ani jednu fotku... A keď nejakí zvedavci sa o pár hodín skúsili pátrať po tej rozdrvenej na franforce ruskej tankovej kolóne, tak nenašli ani stopy po nejakom boji, ani jedinú kovovú skrutku! Asi pozostatky tej tankovej kolóny, tie tony železa ukradli Marťania, pretože potrebujú kovošrot. Mainstream vždy hovorí pravdu! 

Nie, tak sa nedohodneme. Veď renomovaní odborníci a novinári tvrdia, že nemainstreamové média píšu lži, polopravdy, konšpirácie a nezverejňujú všetko to, čo mainstream.  Jednoducho zverejnia iba to, čo im vyhovuje. Hovoria to odborníci.

Podľa mňa je to naopak. Čo také nezverejňuje Nemainstream, čo zverejňuje mainstream? Všetko, čo si nájdeš v mainstreame, je aj v Nemainstreame – všetky udalosti, konflikty, vyhlásenia politikov – úplne všetkých – koaličných, opozičných, našich a vašich. Nič také, čo zverejňuje mainstream, v Nemainstreame nechýba. Lenže Nemainstream dáva ešte aj niečo navyše – práve to, čo odmieta mainstream – informuje aj o iných udalostiach, pohľadoch na svet, názoroch a postojoch, o ktorých mainstream nepovie ani slovo. To je celý rozdiel. Kto potom objektívnejšie informuje občanov? Haló, mainstream - nech žije sloboda slova či...?

Úplne si ma pobláznil. Tak keby Nemainstream bol v poriadku, prečo ho napadá mainstream? Nejaký dôvod predsa by mal byť. Ide iba o odlišný pohľad? 

Nielen to, aj keď je to tiež dôležitý faktor. „Amatéri“ berú profesionálnemu a všemohúcemu mainstreamu čitateľov, divákov, poslucháčov. No nenas.....rdí to našich „veľkomožných“? Majú moderné redakcie, techniku, autá, zariadenia, mocných majiteľov, sponzorov, rôzne štruktúry, ktoré ich podporujú – a predbieha ich nejaká žobrácka amatérska partia, ktorá nemá profesionálov, financie a žiadnu podporu? Majstrovský Slovan v ligovom zápase prehráva doma s Hornou Marikovou! Je to škandál. Je v tom aj ďalšia maličkosť. Tým, že Nemainstream berie mainstreamu publikum, znižujú mu šance zohnať viac inzercie a to znamená aj menej financií. Podniky a jednotlivci chcú inzerovať do médií, ktorí majú tu najvyššiu čítanosť, počúvanosť, sledovanosť. Ako vo všetkom a všade ide o peniaze!

No... Asi som ešte menej múdry, ako som bol pred začiatkom tohto rozhovoru.

Je to jednoduché: zlodej kričí: „Chyťte zlodeja!“ Ľudia sa naučili vyhľadávať objektívne informácie a fakty – nedajú sa oklamať. Mainstream sa im zúfalo snaží vštepiť svoju „pravdu“, ktorá často pravdou nie je. Preto aj „denNIČek“ obviňuje a útočí na nemainstreamové portál,  ktorý predstavuje ľuďom oveľa širšiu  a všestrannejšiu paletu a väčšiu šancu dozvedieť sa pravdu. Neprezentuje čiernobiely svet, ale pestrofarebný život – tak, ako je to v skutočnosti. A tým je nebezpečný pre mainstream, preto ten útočí. Ale... psy brešú a karavána ide ďalej...

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

0 %
(1 hodnotenie)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Dolaďte moderné šperky k trendy dámskym jarným outfitom

 

Nájsť vhodný šperk v šperkovnici k oblečeniu, ktoré máme na sebe, je pre mnohé ženy problém. Vybera...

📅09.05.2021 0 874x 👤PRclanky

Vyberáte zásnubný prsteň? Poradíme vám, čo pri výbere zohľadňovať

 

Vybrať šperk je pre mnohých mužov doslova nočnou morou. Nevedia, aký vybrať, čo by sa partnerke páči...

📅09.05.2021 0 843x 👤PRclanky

Čo pri plánovaní vlastnej svadby rozhodne nepodceniť?

 

Plánovanie svadby si vyžaduje dostatok času a preto mnohé páry riešia prípravy ihneď po zásnubách. K...

📅09.05.2021 0 799x 👤PRclanky

Aké vybavenie by mal mať každý profesionálny poľovník?

 

Práca poľovníka je práca v exteriéri, nezávisle od ročného obdobia a počasia. Každý poľovník, kto...

📅09.05.2021 0 876x 👤PRclanky

Kalendár

Calendar Widget by CalendarLabs

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,