asfasdf ×

NázorObčana.sk

Prečo etikety zvyšujú zisk?

 Aktuality

Zamýšľali ste sa už niekedy nad tým, ako dokážu etikety ovplyvniť celkový predaj rôznych výrobkov, ktoré denne kupujete? Po celom svete sú tieto „nálepky“ tak rozšírené, že ich doslova prehliadame, no svoj účel dokonale plnia.

29 November
2016 19:23:47

Význam etikiet

Jedným z najdôležitejších významov etikiet je reklama. Skúsime jeden príklad. Predstavte si fľašu, je jedno či sklenenú alebo plastovú. Je bez obalu a etikety, ktorá je v dnešnej dobe na nej už úplnou samozrejmosťou. Hneď vedľa nej stojí druhá fľaša, ktorá na sebe etiketu má. Ktorá pritiahne váš pohľad a vašu pozornosť? Vo väčšine prípadov určite tá, ktorá má etiketu.

Mnohé spoločnosti dávajú veľký dôraz na tieto „obaly“, ktoré používajú na svojich výrobkoch. Aj vďaka nim majú vyššie obraty. Marketingové ťahy sú predovšetkým ročné obdobia, ktoré majú veľký vplyv na predaj. Cez vianočné sviatky je skoro každý výrobok odetý do vianočného alebo zimného obalu s etiketou, ktorá vo vás okamžite spustí lavínu spomienok na tie predchádzajúce sviatky, či vianočnú atmosféru, ktorá sa na vás v okamihu môže nalepiť.

Etikety na potravinách

Jedny z najznámejších etikiet sú asi na potravinách. Všetky výrobky, ktoré sa dajú jesť či piť tieto nálepky na sebe majú. Aj keď sme na začiatku článku spomínali, že jednou z najdôležitejších vecí etikiet je predaj a marketingový ťah, musíme pridať ďalší dôležitý aspekt. Ten je však dôležitý najmä pri potravinách a výrobkoch, ktoré sa dajú konzumovať.

Na etiketách pri potravinách a nápojoch máte napísané zloženie, z ktorého bol výrobok hotový a energetickú hodnotu, ktorá sa v posledných rokoch dostala do popredia aj vďaka fitness mánií, ktorá panuje. Ľudia sú honbou za číslami až tak zaslepení, že niekedy je rozhodujúce číslo bielkovín, tukov a sacharidov prednejšie ako to, čo sa naozaj vo výrobku skrýva.

Takisto na obale či etikete môžeme nájsť aj potrebný dátum spotreby alebo minimálnu trvanlivosť.

Sezónnosť, ktorú sme spomenuli sa takisto najčastejšie objavuje na potravinách. Fľaše s nápojmi či minerálkami naberajú na šate najmä cez rôzne sviatky. Cez Vianoce a zimu sú na etiketách snehové vločky alebo ozdobené stromčeky, cez Veľkú Noc môžeme vidieť farebné vajíčka alebo zajacov.

Originalita predáva

Ak potrebujete svoju vlastnú etiketu, stačí si na internete nájsť rôzne stránky, ktoré sa zaoberajú výrobou alebo tlačou. Jediné čo potrebujete je mať originálny a vlastný nápad, ktorým dokážete prilákať ľudí, aby si výrobok alebo službu od vás kúpili. Ak nemáte vlastný nápad, stačí sa pozrieť okolo seba a načerpať inšpiráciu. Určite ste si všimli, že farebné motívy prilákajú viacerých, ako niečo nudné.

Hovorí sa: „Nekupuj si knihu podľa obalu.“ Rovnako to platí aj na výrobky, ktoré si kupujete. Najprv by ste si mali zistiť kvalitu výrobku a to, či ho naozaj potrebujete, a až potom rozmýšľajte o vzhľade. Vždy majte na mysli to, že etiketa je len obrázok navrchu výrobku, ktorý vám nezaručuje, že bude kvalitný a dobrý.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

0 %
(0 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

PRclanky


Podobné články

Dolaďte moderné šperky k trendy dámskym jarným outfitom

 

Nájsť vhodný šperk v šperkovnici k oblečeniu, ktoré máme na sebe, je pre mnohé ženy problém. Vybera...

📅09.05.2021 0 282x 👤PRclanky

Vyberáte zásnubný prsteň? Poradíme vám, čo pri výbere zohľadňovať

 

Vybrať šperk je pre mnohých mužov doslova nočnou morou. Nevedia, aký vybrať, čo by sa partnerke páči...

📅09.05.2021 0 267x 👤PRclanky

Čo pri plánovaní vlastnej svadby rozhodne nepodceniť?

 

Plánovanie svadby si vyžaduje dostatok času a preto mnohé páry riešia prípravy ihneď po zásnubách. K...

📅09.05.2021 0 296x 👤PRclanky

Aké vybavenie by mal mať každý profesionálny poľovník?

 

Práca poľovníka je práca v exteriéri, nezávisle od ročného obdobia a počasia. Každý poľovník, kto...

📅09.05.2021 0 323x 👤PRclanky

Kalendár

Calendar Widget by CalendarLabs

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,