asfasdf ×

NázorObčana.sk

Ako si vybrať dokonalú sedačku do svojej obývačky?

 Aktuality

Neodmysliteľnou súčasťou každej obývacej izby je určite sedacia súprava. Okrem toho, že je to jeden z najpoužívanejších kusov nábytku, je častokrát aj najvýraznejším dekoračným prvkom v miestnosti.

22 Február
2017 12:53:34

  

Ako teda vybrať tú správnu sedačku, ktorá vám pomôže vytvoriť príjemný pocit domova, vám poradíme v niekoľkých bodoch.

1. Zvážte vaše priestorové možnosti

My, ľudia, sa mnohokrát necháme zlákať cenou alebo prvým dojmom aj napriek tomu, že to pre nás nemusí znamenať práve správnu voľbu. Ak sa vám teda rozmerovo sedacia súprava do miestnosti nehodí, kúpu nesiľte, určite nájdete vhodnejšiu alternatívu.

2. Ujasnite si aký typ sedačky chcete

Zostava sedačky môže byť podmienená počtom miest na sedenie alebo vaším vkusom, a tiež súvisí s predchádzajúcim bodom. Môžete sa rozhodnúť medzi viacerými variantami. Rovná sa hodí najmä do menších priestorov, kde si môžete vybrať, či chcete 3-sedačku, 2-sedačku, popr. nejaké kreslo. Rohová sedačka je skvelá kvôli svojej variabilnosti. Môžete si ju totiž ľubovoľne vyskladať a vytvoriť si tak dlhšiu alebo kratšiu, podľa vlastného želania. Posledným typom je sedačka do tvaru U, tzn. s dvoma rohmi. Je veľmi populárny, no hodí sa skôr do väčších otvorených priestorov.

3. Dbajte na kvalitné prevedenie

Je dôležité stanoviť si svoj rozpočet a uvedomiť si, že najlacnejšia verzia nie je práve najlepšie riešenie. Je síce pravda, že nie všetko lacné je nekvalitné, no vo všeobecnosti platí, že čo je urobené rýchlo a lacno, nemôže byť kvalitné, čo je kvalitné a trvá krátko nemôže byť lacné a čo je kvalitné a lacné nemôže trvať krátko. Preto rátajte s tým, že si buď trochu viacej priplatíte za nejaké slovenské výrobky, ktoré nájdete napríklad na idealsedacky.sk alebo budete čakať dlho za dodaním z cudzej krajiny kvôli lepšej cene. Rozhodnutie je však na vás.

4. V akom poťahu a farbe zvoliť sedačku

Farby voľte s ohľadom na farby steny, nábytku a koberca v obývačke. Je dôležité, aby prvky v miestnosti boli skombinované.  Skúste si teda vybrať takú, ktorá sa vám bude páčiť mnoho rokov. Vyberajte neutrálne poťahové látky, ktoré môžete ľahko dekorovať rôznymi vankúšmi a dekami. V budúcnosti si tak rýchlo a ľahko môžete zmodernizovať obývačku bez toho, aby ste menili sedačku.

5. Pohodlie a údržba sú veľmi dôležité

Pri kúpe si vždy na sedačku sadnite popr. ľahnite, iba takto zistíte, či je pre vás tá pravá. Niekto má rad mäkšie sedenie iný zas tvrdšie, dôležitá je aj výška. Pravidlom je, že rozhodujúce slovo by mal mať ten člen domácnosti, ktorý bude na sedačke tráviť najviac času. Čo sa týka údržby, pred kúpou si podrobne preštudujte informácie, ktoré sa týkajú kvality látky a možností jej čistenia. Ak máte malé deti alebo štvornohých miláčikov, vyberte si čo najpevnejší a ľahko umývateľný poťah. 

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

0 %
(0 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

PRclanky


Podobné články

Dolaďte moderné šperky k trendy dámskym jarným outfitom

 

Nájsť vhodný šperk v šperkovnici k oblečeniu, ktoré máme na sebe, je pre mnohé ženy problém. Vybera...

📅09.05.2021 0 630x 👤PRclanky

Vyberáte zásnubný prsteň? Poradíme vám, čo pri výbere zohľadňovať

 

Vybrať šperk je pre mnohých mužov doslova nočnou morou. Nevedia, aký vybrať, čo by sa partnerke páči...

📅09.05.2021 0 587x 👤PRclanky

Čo pri plánovaní vlastnej svadby rozhodne nepodceniť?

 

Plánovanie svadby si vyžaduje dostatok času a preto mnohé páry riešia prípravy ihneď po zásnubách. K...

📅09.05.2021 0 620x 👤PRclanky

Aké vybavenie by mal mať každý profesionálny poľovník?

 

Práca poľovníka je práca v exteriéri, nezávisle od ročného obdobia a počasia. Každý poľovník, kto...

📅09.05.2021 0 673x 👤PRclanky

Kalendár

Calendar Widget by CalendarLabs

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,