asfasdf ×

NázorObčana.sk

Motorkári a dopravné nehody

 Aktuality

Sú motorkári najväčšími nepriateľmi ciest? Aj oni by mali dodržiavať pravidlá cestnej premávky.

25 August
2020 17:41:24

Zdroj: /pixabay.com

Tento článok píšem s vlastnej skúsenosti presnejšie čo sa nám nedávno udialo po ceste domov z práce. Stalo sa to minulý týždeň keď sme sa skoro stali účastníkmi vážnej dopravnej nehody. Za Hlohovcom smerom na Topoľčany sú dosť nepríjemné ostré zákruty pri ktorých si treba dávať pozor. Motorkár,  ktorý mohol ísť viac,  ako 70 nezvládol ostrú zákrutu a vrútil sa oproti nám. Šťastie bolo,  že sme sa mu vyhli ale došlo by k ďalšej zrážke s autom,  ktoré išlo oproti.

Našťastie sa nikomu nič nestalo. Všetci sme boli poriadku vďaka našej rýchlej reakcii. No musím dodať,  že keby ideme málinko rýchlejšie tak by sme boli v strete a stala by sa veľká dopravná nehoda,  ktorá by mala katastrofálne následky.

Patrí im celá vozovka?
To,  že sú na motorke ešte nemusí znamenať,  že im patrí celá cesta. To čo platí pre všetky vozidlá cestnej premávky, platí aj pre nich. Keď je niekde najvyššia dovolená rýchlosť 50, tak nepôjdu 80. Jednak tak ohrozujú seba ale aj ostatných. Takže aj pre nich platia pravidlá cestnej premávky a musia ich vždy dodržiavať.

Veľmi dôležitá rada
Vždy majte na hlave prilbu a ochranný odev. A to najdôležitejšie dodržiavať rýchlosť nie jen na zákrutách ale aj na rovných cestách. Byť vždy opatrný, sledovať cestnú premávku a vždy vnímať všetko okolo seba.

Veľmi dôležitá rada pre vodičov auta
Nie vždy musí byť na vine motorkár. Stať sa môže naozaj hocičo,  a preto by ste mali aj vy zvýšiť opatrnosť a vždy vnímať všetko čo sa deje okolo vás.

Existuje totiž veľmi veľa prípadov kedy sa zrazila motorka s autom alebo iným vozidlom. Nezakazujem a ani neodsudzujem jazdu na týchto strojov ale,  ako som už písal, treba byť vždy opatrný pretože ľudský život je veľmi krehký a nikdy nevieme čo sa môže stať, a môže Vám to zmeniť celý život.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

75 %
(4 hodnotenia)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

Miki1102


Podobné články

Prehľad liečiv, určených na poruchy erekcie – na čo si dať pozor

 

To, že sú poruchy erekcie u mužov po 50tke celkom bežným javom, je holý fakt. Štúdie dokazujú, že vi...

📅06.10.2016 0 4573x 👤PRclanky

Kalendár

Calendar Widget by CalendarLabs

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,