asfasdf ×

NázorObčana.sk

Praktické tipy, ktoré oceníte pri zariaďovaní kuchyne a obývačky

 Aktuality
  • Les: Bolo krásne letné ráno. Rodina Gregušovcou sa vybrali na spoločný výlet. Ponáhľaj sa ! Povedal otec svojmu synovi ráznym hlasom. Syn Erik rýchlo zbalil svoj ruksak a upaloval do auta. Otec naštartoval auto a vybrali sa na krásny rodinu výlet do hôr....
  • Tipy na zveľadenie záhrady: Kým teraz bude jedinou našou povinnosťou na záhrade odhadzovať sneh, na jar nás čaká pomerne dosť práce, aby sme sa mohli tešiť z pekného trávnika, okrasnej, ale aj úžitkovej záhradky....
  • Tipy na vianočné darčeky pre partnera: Najkrajšie sviatky roka sú za rohom a práve teraz posledné týždne cítiť nápor ľudí v obchodných centrách. Ak ste skôr za nakupovanie cez internet, veľa nervov ušetríte....
  • Chcete podnikať? Nechajte si pomôcť pri zakladaní novej spoločnosti: Aj napriek tomu, že podnikateľské prostredie nie je práve najlepšie, mnohých ľudí ani tento fakt neodradí a pustia sa do podnikania. Zakladanie novej spoločnosti si však vyžaduje určité znalosti legislatívy, čo vie byť odrádzajúce pre niektorých ľudí...
  • Praktické tipy, ktoré oceníte pri zariaďovaní kuchyne a obývačky: Akákoľvek rekonštrukcia v byte, či v dome si vyžaduje nielen finančné prostriedky, ale aj čas. Pred rekonštrukciou si potrebujete premyslieť rozmiestnenie skriniek, spotrebičov a samozrejme aj výber takých drobností ako napríklad úchytiek....

Akákoľvek rekonštrukcia v byte, či v dome si vyžaduje nielen finančné prostriedky, ale aj čas. Pred rekonštrukciou si potrebujete premyslieť rozmiestnenie skriniek, spotrebičov a samozrejme aj výber takých drobností ako napríklad úchytiek.

09 December
2022 19:01:11

Pri obývačke to býva jednoduchšie. Pri nej je základ výber sedačky a TV stolíka.

Ak zariaďujete kuchyňu, či obývačku, poprípade oboje naraz, ponúkame vám praktické rady, ktorými sa môžete pri tak náročnej rekonštrukcii inšpirovať.

Kuchyňa

 

Základom tejto miestnosti je kuchynská linka. Trendy sa po rokoch menia, avšak netreba zabúdať, že je vždy nutné kuchynskú linku prispôsobiť priestoru, ktorý máte k dispozícii.

Na výber máte z matných, či lesklých odtieňov kuchynských liniek. Z tmavých odporúčame práve odtieň antracit v matnej farbe. V kombinácii s dekorom brestu pekne vynikne samotný tmavý odtieň. Z drezov odporúčame vyberať granitový drez s alebo bez odkladacieho priestoru v rovnakej antracitovej farbe.

Ideálne, ak pracovná doska a kuchynská zástena sú rovnaké. Kuchynská linka tak bude pôsobiť celistvo.

Ak ste skôr tím svetlých farieb, odporúčame jednoznačne lesklú bielu s bežnými úchytkami. Je to taká tá klasika, ktorou určite nič nepokazíte. Navyše kuchyňa je nadčasová takže sa nemusíte báť, že bude o pár rokov nemoderná.

Keď si dáte vyrobiť peknú kuchynskú linku na mieru, nezabúdajte na košový systém. Oceníte aj praktické potravinové skrinky, či trebárs úzku skrinku na fľaše. Horné skrinky by mali byť výklopné, ideálne s kvalitným gravitačným kovaním a ich zatváranie by malo byť tiché.

Obývačka

V obývačke to nepreháňajte so skrinkami. Obývacia stena by mala byť minimalistická, zložená len z dvoch častí, a to z TV stolíka a jednej závesnej skrinky (poprípade len dizajnovej nástennej police v modernom prevedení).

Pozornosť sústreďte hlavne na výber sedačky. Ak chcete, aby vaša obývačka pôsobila luxusne, objednávajte luxusné kožené sedačky. Údržba je veľmi nenáročná v porovnaní s čalúnenými sedačkami. Špinu jednoducho utriete.

Vyberajte predovšetkým takú sedačku, ktorá má výškovo nastaviteľnú opierku hlavy a hlavne, vyberajte také, ktoré majú kovové nohy v lesklom, či matnom prevedení.

Zdroj obrázka:

 

Autor: Cinematographer / Shutterstock.com

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

0 %
(0 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

PRclanky


Podobné články

Tipy na zveľadenie záhrady

 

Kým teraz bude jedinou našou povinnosťou na záhrade odhadzovať sneh, na jar nás čaká pomerne dosť pr...

📅09.12.2022 0 873x 👤PRclanky

Tipy na vianočné darčeky pre partnera

 

Najkrajšie sviatky roka sú za rohom a práve teraz posledné týždne cítiť nápor ľudí v obchodných ce...

📅09.12.2022 0 844x 👤PRclanky

Chcete podnikať? Nechajte si pomôcť pri zakladaní novej spoločnosti

 

Aj napriek tomu, že podnikateľské prostredie nie je práve najlepšie, mnohých ľudí ani tento fakt neodr...

📅09.12.2022 0 827x 👤PRclanky

Praktické tipy, ktoré oceníte pri zariaďovaní kuchyne a obývačky

 

Akákoľvek rekonštrukcia v byte, či v dome si vyžaduje nielen finančné prostriedky, ale aj čas. Pred re...

📅09.12.2022 0 839x 👤PRclanky
,