asfasdf ×

NázorObčana.sk

Krymská prokurátorka Natália Poklonskaja: „Nonsens: ukrajinská prokuratúra ma predvolala do Kyjevu, ale veď prezident mi zakázal vstup do krajiny!“

 Aktuality

Ukrajinská generálna prokuratúra pokračuje vo festivalu predvolávania ruských politikov, šéfov samospráv, štátnych úradníkov a podnikateľov na výsluch do Kyjevu. Samozrejme, ani jeden z ruských občanov na tieto nezákonné výzvy nereagoval.

26 Jún
2016 20:39:10

 

Foto: Facebook

Nezmyselnosť tohto konania si uvedomujú nielen všetci občania, ktorí si vedia počítať do troch a ovládajú aspoň základy právnickej abecedy, ale aj samotní pracovníci ukrajinskej prokuratúry. Preto podnikajú čisto formálne kroky: vo väčšine prípadov predvolania neposielajú na adresu bydliska alebo na pracovisko predvolávaných, ale... zverejňujú tieto predvolania na svojej webovej stránke a v ukrajinských médiách...

Podobným spôsobom ukrajinská Generálna prokuratúra „predvolala“ prokurátorku Krymu Natáliu Poklonskuju: predvolanie neposlala jej domov alebo do roboty, ale zverejnila ju... v ukrajinských novinách „Úradný kuriér“.

Tento fakt, pochopiteľne, dosť pozabával krymskú prokurátorku, ktorá okrem nezákonnosti a  nezmyselnosti podobného spôsobu predvolávania našla aj ďalšie perličky v konaní ukrajinskej prokuratúry. Ironizovala, že keďže z médií sa predsa dozvedela, že ju predvolávajú do Kyjevu, tak by možno tam pokojne išla, ale nemôže: vstup na Ukrajinu jej zakázal samotný prezident Petro Porošenko svojim nariadením. Natália Poklonskaja vyjadrila počudovanie, že ukrajinská Generálna prokuratúra o tom nič nevie a predvolala Poklonskuju do Kyjevu – napriek zákazu samotného prezidenta!..

„Vytvorila sa absolútne nepochopiteľná situácia. Ukrajinská Generálna prokuratúra žiada, aby som sa dostavila do Kyjevu, ale nariadením prezidenta Ukrajiny ma dali na zoznam  zahraničných občanov, ktorým je vstup do krajiny zakázaný. Tak potom čo mám robiť? Nech sa dohodnú, kto je na Ukrajine hlavnejší – prezident alebo Generálna prokuratúra. Mám taký dojem, že prezident vydáva nariadenia, ale nik ich neplní a vlastne nik ich ani nečíta. Preto v Generálnej prokuratúre sa rozhodli ma predvolať,“ vysvetlila Natália Poklonskaja.

Podčiarkla taktiež, že predvolanie jej neprišlo ani domov, ani na pracovisko, ako je to stanovené ukrajinskou a medzinárodnou legislatívou. „Vedia, kde žijem, vedia, kde pracujem, ale predvolanie neposlali. Len robia prázdne vyhlásenia. Nepodarilo sa im poslať mi predvolanie? Nech sa páči, nech vyšetrovateľ z Generálnej prokuratúry príde za mnou na pracovisko a osobne donesie mi predvolanie – v súlade s medzinárodnými normami,“ navrhla Natália Poklonskaja.

V podobnom štýlu ukrajinská Generálna prokuratúra „predvolala“ aj bývalého primátora Sevastopolu Alexeja Čalého, súčasnú hlavu Krymu Sergeja Aksenova a iných krymských politikov. Ukrajinský generálny prokurátor Jurij Lucenko vyhlásil, že na výsluch do Kyjevu predvolali 727 ruských občanov - krymských sudcov, prokurátorov, poslancov a štátnych úradníkov. Všetky predvolania boli zverejnené v ukrajinských novinách Úradný kuriér. Výsluchy by sa mali začať už onedlho. Napríklad, Natáliu Poklonskuju v ukrajinskej Generálnej prokuratúre si menia vypočuť 29. júna.


Hlava Krymu Sergej Aksenov označil predvolanie do Kyjevu za cirkus. Podčiarkol, že rozsah trestnej činnosti na Ukrajine dosiahol gigantických rozmerov a Generálna prokuratúra v tom čase vytvára jednu bublinu za druhou. „Myslím si, že tento cirkus viac musí trápiť občanov Ukrajiny, ako nás. Veď predsa občania Ukrajiny kŕmia týchto darmožráčov a amatérov,“ zdôraznil Sergej Aksenov.


 

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

0 %
(0 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Matovič ako mopslík na Kiskovom vodítku...

 

Z bojovníka mopslík na Kiskovom vodítku. Kiska do vlády s nechcenými, dokáže nakoniec vzniknúť nová ...

📅04.03.2020 0 2781x 👤slavo

Numerofóbia, ďalšia zbraň liberálov proti PKK?

 

Žijeme v dobe, keď za číslo vám hrozí až 8 rokov väzenia. Ktoré číslo je zakázané, a ktoré povo...

📅30.01.2020 0 3819x 👤slavo

Otvorený list pre Dávidka Dej z Mladých Progresívcovl, ktorý vychováva občanov proti dezinformačným webom.

 

Keď vymývanie mozgov nepozná hranice. Dávidko by najradšej po školách robil prednášky odborníkov a o...

📅09.11.2019 0 3364x 👤slavo

Poradňa pre občana: Ako sa nestať trestne stíhaným xenofóbom?

 

Ak máte strach prejsť okolo takej skupinky, ako je na fotografii nad článkom, ste xenofób. Nielen liberá...

📅05.11.2019 0 4026x 👤slavo
,