asfasdf ×

NázorObčana.sk

Na Ukrajine sa začínajú spoločné s USA vojenské cvičenia Sea Breeze 2016, ktoré potrvajú až 25 dní

 Aktuality

Zajtra sa začínajú cvičenia Sea Breeze-2016. V priebehu 25 dní na Ukrajine nasadia až 3 tisíc vojakov – amerických, ukrajinských a natovských, 15 lodí, 5 ponoriek, 12 lietadiel a vrtuľníkov a veľa inej vojenskej techniky.

17 Júl
2016 18:48:12

 

Foto: Facebook

Prezident Ukrajiny Petro Porošenko ešte koncom vlaňajšieho roka schválil prítomnosť  zahraničných vojakov na Ukrajine pre prípadné vojenské cvičenia. Podľa podpísaných dokumentov, môže byť na Ukrajine v tomto roku až 5 tisíc amerických vojakov a vojakov ďalších členských krajín NATO v rámci programu „Partnerstvo pre mier“ a potrebná  vojenská technika.

Tieto cvičenia Sea Breeze-2016 sa uskutočnia na území Odeskej a Nikolajevskej oblasti a taktiež v severozápadnej časti Čierneho mora. Témou týchto cvičení je organizácia medzinárodnej bezpečnostnej operácie v krízovom regióne. Cieľom cvičení je naučiť sa  „výrazne dominovať“ v tej alebo inej oblasti.

Podľa plánu Ukrajina „prepožičia“ celú svoju južnú časť silám NATO: ukrajinské polygóny,  vojenské priestory, vojenské letisko Školnyj v Odese /vrátane námorného obchodného prístavu/, Kulbakino v Nikolajeve, Černobajevka v Chersone a vzletové a pristávacie dráhy  na Tendrovskej kose a ostrove Pervomajskij. Z troch tisíc účastníkov cvičenia je jen 1000 vojakov ukrajinskej armády. Ďalšia tisícka to sú vojaci americkej armády a taktiež tisíc vojakov prišlo z rôznych členských krajín NATO.

„Menší problém“ majú Američania: na cvičenia by chceli dostať aj dve svoje ponorky, lenže USA majú iba jadrové ponorky a vstup do Čierneho mora je zakázaný pre všetky jadrové ponorky s výnimkou ponoriek čiernomorských štátov. Čo si teda môžu vymyslieť Američania? Aby neporušovali medzinárodnú konvenciu, môžu si zahrať „vojensko-politické šachy“. Napríklad, môžu „prenajať“ svoje ponorky Ukrajine alebo vymyslieť iný podobný trik.

Ukrajinský prezident Petro Porošenko oficiálne potvrdil „hosťovanie“ NATO na Ukrajine, keď schválil „Strategické obranné oznámenie“, novú doktrínu, ktorá prakticky znamená prestavbu ukrajinskej armády a vojenského priemyslu v súlade so štandardmi NATO.

Ukrajinské média taktiež pripomínajú, že ešte v r. 2006 v súvislosti s cvičením „Sea Breeze“ sa predpokladalo, že USA vybudujú na Kryme svoju vojenskú základňu. Dokonca vtedy nákladná loď dopravila do prístavu stavebné stroje a materiály. Občania Krymu však prakticky sa vzbúrili a zabránili Američanom usadiť sa na ich krásnom polostrove a vybudovať tu svoju vojenskú základňu. V súčasnosti Krym je súčasťou Ruska a, pochopiteľne, žiadna americká základňa tu nepripadá do úvahy.

 

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

0 %
(0 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Matovič ako mopslík na Kiskovom vodítku...

 

Z bojovníka mopslík na Kiskovom vodítku. Kiska do vlády s nechcenými, dokáže nakoniec vzniknúť nová ...

📅04.03.2020 0 2542x 👤slavo

Numerofóbia, ďalšia zbraň liberálov proti PKK?

 

Žijeme v dobe, keď za číslo vám hrozí až 8 rokov väzenia. Ktoré číslo je zakázané, a ktoré povo...

📅30.01.2020 0 3502x 👤slavo

Otvorený list pre Dávidka Dej z Mladých Progresívcovl, ktorý vychováva občanov proti dezinformačným webom.

 

Keď vymývanie mozgov nepozná hranice. Dávidko by najradšej po školách robil prednášky odborníkov a o...

📅09.11.2019 0 3147x 👤slavo

Poradňa pre občana: Ako sa nestať trestne stíhaným xenofóbom?

 

Ak máte strach prejsť okolo takej skupinky, ako je na fotografii nad článkom, ste xenofób. Nielen liberá...

📅05.11.2019 0 3806x 👤slavo

Kalendár

Calendar Widget by CalendarLabs

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,