asfasdf ×

NázorObčana.sk

Majiteľ najpopulárnejšej ukrajinskej televíznej stanice 112 Ukrajina požiadal o politický azyl v Belgicku

 Aktuality

Majiteľ najpopulárnejšej a najobjektívnejšej ukrajinskej televíznej stanice 112 Ukrajina Andrej Podščipkov informoval o tom, že požiadal o politický azyl v Belgicku. Zdôvodnil to stálym obrovským nátlakom zo strany vedenia krajiny.

29 September
2016 16:35:00

 

Foto: 112 Ukrajina

Tesne pred polnocou 27. septembra riaditeľ vydavateľstva Detektor média a televíznej stanice 112 Ukrajina Andrej Podščipkov na portálu svojho televízneho kanálu vysvetlil verejnosti, prečo sa odhodlal k podobnému kroku. Ukrajinskí novinári pripomínajú, že útoky na televíznu stanicu a samotného Andreja Podščipkova pokračujú už dávnejšie a preto žiadosť o azyl v Belgicku podal ešte začiatkom tohto roka, avšak verejnosti celú situáciu vysvetlil až teraz. Tvrdí, že dôvodom toho, že chce získať v Belgicku štatút politického utečenca, je fakt, že sa už dávnejšie nachádza pod obrovským politickým tlakom na Ukrajine. 

112 Ukrajina neustále sa bráni proti útokom tých najvyšších inštitúcii na Ukrajine. Stále sa omieľa otázka predaja televíznej stanice, aj keď jej vedenie veľa razy prízvukovalo, že ju nemieni predať a nikdy s nikým o predaji nerokovalo a ani sa nechystá. Niektorí analytici poukazujú na to, že na začiatku 112 Ukrajina pracovala ako skutočne nezávislá televízia, ale už sa zmenila. Napriek tomu, že aj keď v ostatnom období sa už prakticky neodlišuje od iných televíznych staníc, ktoré propagujú politiku ukrajinskej vlády, predsa občas poskytne aj objektívne informácie. Ale aj tie „maličkosti“ zjavne nevonia vedeniu krajiny.

Vo svojom vyhlásení zverejnenom na portálu 112 Ukrajina majiteľ televíznej stanice Andrej Podščipkov tvrdí, že mnohí sa snažia využiť ju vo svojej politickej hre. Tvrdí však, že nikdy nebol a nikdy sa nestane „šróbikom v cudzej PR kampane“. Obvinil vedenie krajiny v tom, že potláča slobodu slova a štandardy žurnalistiky.

„Našej televíznej stanice sa stále vyhrážajú, radikálne sily si stále vyberajú, ktorá televízna stanica sa stane ich ďalšou obeťou. Každá informácia o našej televíznej stanici sa prekrúca. Mnohé média /vrátane Ukrajinskej pravdy, Strana.ua, Segodňa.ua, Obozrevateľ a pod./ klamú na margo mojej žiadosti o politický azyl. A veď ani jeden novinár z týchto médií nekontaktoval ma a nepožiadal ma o informácie alebo stanovisko. Zverejnili klamstva a nepreverené informácie. Domnievam sa, že média plnia cudziu politickú vôľu a toto celé nie je spojené ani s televíznym kanálom, ani s mojou osobou. Iba informácie zverejnené na portálu 112 Ukrajina sú pravdivé. Vyzývam novinársku obec, aby dodržiavala normy profesionálnej etiky a štandardy a nemala by zabúdať ani na to, že televízna stanica 112 Ukrajina – to sú tiež takí istí novinári, takí istí ľudia, ako sú oni,“ zdôraznil v závere svojho vyhlásenia Andrej Podščipkov.   

Niektorí ukrajinskí novinári a experti meditujú na margo konania európskych inštitúcií. Čo urobia: poskytnú Andrejovi Podščipkovi azyl alebo nie? Ak belgické úrady poskytnú mu politický azyl, bude to znamenať, že uznajú, že na Ukrajine sa potláčajú ľudské práva a slobody a že je to vlastné zločinecký štát. Ak mu azyl neudelia, musia ho poslať späť na Ukrajinu a fakticky odovzdať do rúk Petra Porošenka. Určite by to nebola dobrá reklama pre európske inštitúcie. Situácia je dosť zamotaná a nik nevie, ako sa to všetko skončí...
 

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

0 %
(0 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Matovič ako mopslík na Kiskovom vodítku...

 

Z bojovníka mopslík na Kiskovom vodítku. Kiska do vlády s nechcenými, dokáže nakoniec vzniknúť nová ...

📅04.03.2020 0 2148x 👤slavo

Numerofóbia, ďalšia zbraň liberálov proti PKK?

 

Žijeme v dobe, keď za číslo vám hrozí až 8 rokov väzenia. Ktoré číslo je zakázané, a ktoré povo...

📅30.01.2020 0 3081x 👤slavo

Otvorený list pre Dávidka Dej z Mladých Progresívcovl, ktorý vychováva občanov proti dezinformačným webom.

 

Keď vymývanie mozgov nepozná hranice. Dávidko by najradšej po školách robil prednášky odborníkov a o...

📅09.11.2019 0 2797x 👤slavo

Poradňa pre občana: Ako sa nestať trestne stíhaným xenofóbom?

 

Ak máte strach prejsť okolo takej skupinky, ako je na fotografii nad článkom, ste xenofób. Nielen liberá...

📅05.11.2019 0 3423x 👤slavo

Kalendár

Calendar Widget by CalendarLabs

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,