asfasdf ×

NázorObčana.sk

Richard Sulík v Téme dňa: Zneužívanie štátnej moci na politický boj

 Aktuality

Richard Sulík ako líder najsilnejšej opozičnej strany SaS bol hosťom relácie „Téma dňa“ v televízii TA3, kde sa na zneužívanie štátnej moci na Slovensku pozrel bližšie spolu s Petrom Bielikom.

30 Október
2016 13:19:03

 

Foto: Screen Téma dňa

Hneď na úvod večernej relácie „Téma dňa“ Richard Sulík priblížil aktuálnu situáciu v opozícii. Strana Sloboda a Solidarita má podľa jeho slov od volieb uzavretú Opozičnú dohodu so stranu OĽaNO-NOVA, na základe ktorej vznikla Opozičná rada. Hoci situácia okolo Daniela Lipšica a Igora Matoviča oslabuje opozičné rady, neznamená to, že by sa opozícia rozpadávala a neplnila si svoju úlohu. Práve naopak. Dôkazom je aj spomínaná tlačová beseda o zneužívaní štátnej moci. Richard Sulík je presvedčený, že na Slovensku sa dejú veci, ktoré sa diali 20 rokov dozadu, kedy sme sa ocitli v mečiarizme, a potom nasledoval veľký boj slušnej časti spoločnosti, aby sme sa Mečiara zbavili. Ako sám tvrdí:

„Teraz je tých paralel z obdobia mečiarizmu priveľa na to, aby bol človek opatrný a na to, aby opozícia zdvihla prst, že toto nie je bežný politický zápas.“

Peter Bielik následne prepojil slová Richarda Sulíka o zneužívaní štátnej moci podľa vzoru mečiarizmu s nevraživou polarizáciou spoločnosti počas daného obdobia. Richard Sulík však najväčší problém nevidí v polarizácii, ale v tom, že:

„Štátna moc je zneužívaná na politický boj.“

Ako príklad uviedol nedávnu tlačovú besedu Mariána Kočnera, na ktorej vytiahol súkromnú mailovú aj sms komunikáciu Gábora Grendela.

„Namiesto toho, aby to polícia začala vyšetrovať, odkiaľ to Marián Kočner vie, sa to berie ako úplná samozrejmosť, že bývalý hovorca ministra vnútra je odpočúvaný.“

Hoci takéto konanie Sulík označil za „slovenský folklór“, upozorňuje, že ide o veľmi vážne veci, ktoré sú dôkazom zneužívania štátnej moci. Ako ďalšie príklady uviedol prípad Daniela Lipšica, ktorý pred štyrmi rokmi upozornil na podozrivé prevody, kde išli milióny eur z Belize cez Maltu na Slovensko. A namiesto toho, aby bola vyšetrovaná tá samotná skutočnosť, je vyšetrovaný Daniel Lipšic, ktorý na to upozornil.

Ďalej spomenul kauzu Bašternák, ktorá sa systematicky zametá pod koberec alebo prípad ministra vnútra, ktorý je vyšetrovaný za majetkové podvody a neodstúpi. R. Sulík preto pripomenul výrok Roberta Fica, podľa ktorého do troch minút odvolá každého, na koho čo i len padne tieň podozrenia. Podľa Sulíka sme sa vymkli normálu a situácia na Slovensku sa blíži k mečiarizmu. Ako tvrdí:

„Tí, ktorí sú teraz pri moci, zneužívajú štátnu moc na to, aby išli proti opozícii.“

Richard Sulík kritizuje, že štátne orgány sú zneužívané na politický boj, konkrétne na ten, že kauzy, ktoré mali byť vyšetrené, vyšetrené nie sú – Bašternák, Gorila, tunelovanie vojenského spravodajstva, Počiatkove tendre, 150 korupčných káuz počas druhej Ficovej vlády atď, čo uzatvára slovami:

„Toto je to zneužívanie štátnej moci.“

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

0 %
(0 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Čaputovej sa plní túžba...

 

Kto by sa bál zomierať, keď tu máme Čaputovú? Túžba sa plní. Ľudia sa neboja zomierať na vakcínu, ...

📅13.01.2022 0 1273x 👤slavo
,