asfasdf ×

NázorObčana.sk

Richard Sulík: „Môj tip - vyhrá Trump“

 Aktuality

„Spomínam si na obdobie, keď republikáni začali hľadať svojho prezidentského kandidáta. Medzi zvučnými menami a kvalitnými kandidátmi ako napríklad Ted Cruz, Marco Rubio či Ben Carson bol aj Donald Trump, ktorý úvodom vyvolával najmä posmešky.“

08 November
2016 22:20:26

 

Foto: YouTube

Týmito slovami začína svoj „predvolebný komentár“ Richard Sulík, ktorý sa zahral na Nostradama a pokúsil sa odhadnúť víťaza dnešných prezidentských volieb v USA. Pokračuje: „O niekoľko mesiacov neskôr viacerým úsmevy zamrzli a proti Clintonovej postavili republikáni práve Trumpa. Nebudem vymenúvať všetky Trumpove chyby a prešľapy, to spravili mainstreamové médiá naozaj v hojnom rozsahu. Spomeniem len to, čo mu uškodilo najviac – video spred 10 rokov, na ktorom hovorí o tom, ako pristupuje k ženám vo výťahu. Je to asi také nechutné ako detaily z výpovede Billa Clintona zo vzťahu s Monikou Lewinskou.

Naopak, Hillary Clintonová má väčší problém. Z jej uniknutých mailov vyšlo najavo, že Clintonova nadácia dostala v roku 2011 dar jeden milión dolárov a tieto peniaze nepriznala, čo bolo v rozpore s etickou dohodou, ktorú v roku 2009 podpísala, aby sa mohla stať ministerkou zahraničných vecí USA. Ešte väčší problém je, že najznámejší „whistleblower“ na svete, Julian Assange v piatok vyhlásil, že z tých istých zdrojov je financovaný aj Islamský štát. K tomu všetkému začalo Clintonovú vyšetrovať FBI.

To, samozrejme, nie je hlavný dôvod, prečo si myslím, že vyhrá Trump. Hlavný dôvod je, že žijeme v pomýlenom svete prehnanej politickej korektnosti. Bojuje sa za práva všelijakých menšín, za práva migrantov, za zákazy čo len náznaku diskriminácie, proti najmenším prejavom extrémizmu, xenofóbie, rasizmu… s výsledkom, že biely, pracujúci, heterosexuálny a dane platiaci americký muž je v Amerike najväčším chudákom. A práve títo a ich rodiny zvolia Trumpa.

Pre Európu by Trumpovo víťazstvo malo jednu veľkú výhodu – a to, že by sa výrazne skôr skončila vojna v Sýrii, čo je momentálne najväčší zahraničnopolitický problém Európy. Vojna v Sýrii sa skončí totiž len vtedy, ak sa na tom dohodne Amerika s Ruskom a tieto dve veľmoci pritlačia na Turecko, aby spolupracovalo. Trump už opakovane vyhlásil, že Putin je pre neho prijateľný partner. Zrejme bude tolerovať skutočnosť, že agresívne Rusko si ponechá v Sýrii svoju až jednu vojenskú zahraničnú základňu, zatiaľ čo mierumilovná Amerika ich má po svete len 50,“ zdôraznil v závere svojho komentáru Richard Sulík.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

0 %
(0 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Matovič ako mopslík na Kiskovom vodítku...

 

Z bojovníka mopslík na Kiskovom vodítku. Kiska do vlády s nechcenými, dokáže nakoniec vzniknúť nová ...

📅04.03.2020 0 2125x 👤slavo

Numerofóbia, ďalšia zbraň liberálov proti PKK?

 

Žijeme v dobe, keď za číslo vám hrozí až 8 rokov väzenia. Ktoré číslo je zakázané, a ktoré povo...

📅30.01.2020 0 3046x 👤slavo

Otvorený list pre Dávidka Dej z Mladých Progresívcovl, ktorý vychováva občanov proti dezinformačným webom.

 

Keď vymývanie mozgov nepozná hranice. Dávidko by najradšej po školách robil prednášky odborníkov a o...

📅09.11.2019 0 2779x 👤slavo

Poradňa pre občana: Ako sa nestať trestne stíhaným xenofóbom?

 

Ak máte strach prejsť okolo takej skupinky, ako je na fotografii nad článkom, ste xenofób. Nielen liberá...

📅05.11.2019 0 3390x 👤slavo

Kalendár

Calendar Widget by CalendarLabs

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,