asfasdf ×

NázorObčana.sk

Ján Čarnogurský: Začíname víťaziť?

 Aktuality

V Spojených štátoch sa skončili prezidentské voľby a zvíťazil v nich Donald Trump.

14 November
2016 08:34:53

 

Foto: HSP

Donald Trump, ktorého na začiatku americká tlač odpisovala a po celý čas volebnej kampane všetky americké, ale aj európske tzv. mienkotvorné médiá proti nemu viedli priam nenávistnú kampaň.

Napriek tomu zvíťazil Trump keď vo svojej kampani nerešpektoval politickú korektnosť ovládajúcu Spojené štáty najmenej dve desaťročia.

Ohlásil zásadne novú zahraničnú politiku Spojených štátov. Chce nastoliť nové vzťahy s Ruskom – partnerské. Spochybňoval NATO, nechce začínať nové vojny, naopak, z doterajších sa podľa možností stiahne.

Jeho zámery priam ničia  posvätné kravy doterajšej americkej politiky. Ak svoje zámery uskutoční, naše pravidelné demonštrácie na Hviezdoslavovom námestí v Bratislave a v ďalších mestách proti budovaniu základní NATO na Slovensku, si budú musieť hľadať novú tému. Donald Trump asi nebude chcieť budovať nové základne na Slovensku.

Víťazstvo DonaldaTrumpa akoby obarilo studenou vodou slovenských amerikofilných publicistov. Akú Ameriku bude teraz vychvaľovať prezident republiky? Ak Donald Trump začne vážne uskutočňovať svoje predvolebné sľuby, Európe a svetu sa začne voľnejšie dýchať.

Víťazstvo DonaldaTrumpa je už druhým úderom svetovej liberálnej loby. Prvým bol brexit. Taktiež proti nemu vystupovali všetci politici v Amerike aj v Európskej únii, ale Angličania sa rozhodli slobodne.

Buďme chvíľu opatrní. Aj Barack Obama hlásal na začiatku vo vzťahu k Rusku vo vzťahu k Rusku perezagruzku (uvoľnenie, odľahčenie) a bolo z toho iba peregruzka (preloženie z miesta na iné miesto). AleAmeričania zvolili Donalda Trumpa práve pre úplnú zmenu americkej politiky, ktorú sľuboval. Dúfajme, že by si nemohol dovoliť, ale ani by nechcel, po voľbách podľahnúť tlaku doterajšej americkej loby.

Posledný mesiac – dva americká propaganda kŕmila svet tvrdením, že do amerických volieb zasahuje Rusko prostredníctvom svojich internetových hackerov. Objavili sa aj také články, niekedy v lete, že ak by náhodou vyhral Trump, bude to dôvodom na spochybnenie volieb a odopretie mandátu Trumpovi. Vysoké víťazstvo Trumpa azda takéto zámery nedovolí. Niekedy v auguste sa objavil článok v Los AngelesTimes, že ak by Trump vyhral, dokonca hrozí na neho atentát. Aj toto sa zdá  ako sekvencia zo zlej detektívky.

Do dnešného rána sme čakali na výsledok amerických prezidentských volieb. Od dnešného rána čakáme na zmenu americkej politiky podľa predvolebných sľubov nového prezidenta. Hneď však môžeme a musíme gratulovať americkému ľudu k jeho občianskej odvahe pri voľbách a Donaldovi Trumpovi ku politickej odvahe v jeho volebnej kampani.

JUDr. Ján Čarnogurský,

predseda Slovensko – ruskej spoločnosti

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

0 %
(0 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Matovič ako mopslík na Kiskovom vodítku...

 

Z bojovníka mopslík na Kiskovom vodítku. Kiska do vlády s nechcenými, dokáže nakoniec vzniknúť nová ...

📅04.03.2020 0 2542x 👤slavo

Numerofóbia, ďalšia zbraň liberálov proti PKK?

 

Žijeme v dobe, keď za číslo vám hrozí až 8 rokov väzenia. Ktoré číslo je zakázané, a ktoré povo...

📅30.01.2020 0 3502x 👤slavo

Otvorený list pre Dávidka Dej z Mladých Progresívcovl, ktorý vychováva občanov proti dezinformačným webom.

 

Keď vymývanie mozgov nepozná hranice. Dávidko by najradšej po školách robil prednášky odborníkov a o...

📅09.11.2019 0 3147x 👤slavo

Poradňa pre občana: Ako sa nestať trestne stíhaným xenofóbom?

 

Ak máte strach prejsť okolo takej skupinky, ako je na fotografii nad článkom, ste xenofób. Nielen liberá...

📅05.11.2019 0 3806x 👤slavo

Kalendár

Calendar Widget by CalendarLabs

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,