asfasdf ×

NázorObčana.sk

Viceprezident Asociácie daňových poplatníkov Ukrajiny Pavel Pogiba: „Ukrajinu opustili už 20 tisíc skúsených vedcov“

 Aktuality

Pokračujúca sa občianska vojna na juhovýchode krajiny, zlá hospodárska a sociálna situácia, mizerné platy a pracovné podmienky nútia stále viac Ukrajincov, aby opustili vlasť a hľadali šťastie niekde v zahraničí.

24 Január
2017 19:04:07

 

Foto: Facebook: 

Potvrdil to aj viceprezident Asociácie daňových poplatníkov Ukrajiny Pavel Pogiba, ktorý pre domáce média uviedol, že z Ukrajiny odchádza stále viac vysoko vzdelaných a skúsených ľudí, veľmi dobrých odborníkov v rôznych oblastiach. Poukázal na to, že v ostatných rokoch z Ukrajiny emigrovalo viac ako 20 tisíc skúsených vedcov, ktorí odišli do iných krajín, kde získali možnosť pokračovať vo svojich vedeckých výskumoch, pracovať v renomovaných spoločnostiach a kde, pochopiteľne, dostali primerané mzdy a dobré pracovné podmienky.

Prízvukoval, že na Ukrajine podobnú možnosť už dávno nemajú: „V súčasnosti sledujeme rozsiahly odliv IT-špesicalistov, lekárov, inžinierov a iných vzdelaných odborníkov. Obrovský počet mladých ľudí odišiel do zahraničia. Prví odišli za vzdelaním, druhí - za prácou a drvivá väčšina z nich sa už nikdy nevráti na Ukrajinu,“ podčiarkol. 

Dodal, že ďalších 30% Ukrajincov by chcelo emigrovať a žiť v inej krajine a navyše 40% Ukrajincov by chcelo odísť do zahraničia za zamestnaním. „Krajinu víťazného Majdanu“ už opúšťajú nielen vysokoškolsky vzdelaní ľudia, ale aj tí, ktorí podobné vzdelanie nemajú, ale chcú mať prácu, pokoj a žiť v normálnych podmienkach. Nechcú tu žobrať a snažia sa odísť do zahraničia. Dnes Ukrajinci pracujú v Poľsku, Taliansku, Fínsku a pod. Tí menej vzdelaní pracujú v závodoch a poľnohospodárskych podnikoch, na stavbách a v stravovacích zariadeniach,“ zdôraznil viceprezident Asociácie daňových poplatníkov Ukrajiny Pavel Pogiba.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(2 hodnotenia)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Čaputovej sa plní túžba...

 

Kto by sa bál zomierať, keď tu máme Čaputovú? Túžba sa plní. Ľudia sa neboja zomierať na vakcínu, ...

📅13.01.2022 0 1856x 👤slavo
,