asfasdf ×

NázorObčana.sk

Pokus o atentát na ukrajinského poslanca Antona Geraščenka: obyčajná kačica alebo práca ruských tajných služieb?

 Aktuality

Poradca ministra vnútra Ukrajiny Zoran Škirjak informoval média, že Bezpečnostná služba Ukrajiny prekazila atentát na poslanca Najvyššej rady Antona Geraščenka. Vyhlásil, že do atentátu sú zamiešaní ruské tajné služby.

29 Január
2017 17:30:17

 

Foto: Screenshot YouTube

Ukrajinské média zisťovali podrobnosti. Uvádzajú, že likvidáciu Geraščenka mali vykonať dvaja občana Ukrajiny, ktorí sa nachádzali vo väzení na Kryme. Svoje konanie koordinovali s nadriadeným – bývalým občanom Ukrajiny, ktorý bojoval na strane Luhanskej ľudovej republiky - Andrejom Tichonovom. Ten v súčasnosti žije v Rusku. Podľa Zorana Škirjaka, príslušníci Bezpečnostnej služby Ukrajiny objavili výbušniny u podozrivých osôb a hneď ich zadržali. Tým zmarili pokus o atentát na Antona Geraščenka.

Viacerí analytici a média však pochybujú o tom, že sa pripravoval atentát na tak bezvýznamnú osobu - ukrajinského poslanca, ktorý sa preslávil svojimi kritickými  vystúpeniami proti Rusku a osobne Vladimírovi Putinovi na sociálnych sieťach, avšak v praxi neurobil vlastne nič. Preto odborníci pochybujú, že v tejto kauze je „ruská stopa“.

„Takzvaný „atentát“ na poslanca Antona Geraščenka, ktorý údajne pripravovali ruské tajné služby, je ďalším klamstvom súčasného ukrajinského vedenia. Cieľ je iba jediná – zastrašiť obyvateľstvo vymyslenou „ruskou hrozbou“, vyhlásil pre média riaditeľ Centra sociologických výskumov „Osobitný status“, kandidát politických vied Alexander Procenko.

„Vytvorenie fejkových správ a iných klamstiev, napríklad, vytváranie obrazu teroristov z občanov, ktorí sa búria proti súčasnému vedeniu krajiny, ktoré sa nezákonne a nelegálne chopilo moci, je vizitkou kyjevského režimu a takmer hlavným mediálnym prostriedkom, ktorý slúži na riadenie más,“ podčiarkol.

Podčiarkol, že súčasné ukrajinské vedenie, ako aj média, vytvárajú množstvo amatérsky pripravených falošných správ, ktoré sú, ako zdôraznil, „fakticky vyrobené sekerou“. Dodal, že takzvaný „atentát“ na Antona Geraščenka je to „ďalšia časť starej divadelnej hry, ktorej autorom a dramaturgom možno je samotná „obeť“ – poslanec ukrajinského parlamentu a poradca ministra vnútra Anton Geraščenko.“  

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(2 hodnotenia)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Čaputovej sa plní túžba...

 

Kto by sa bál zomierať, keď tu máme Čaputovú? Túžba sa plní. Ľudia sa neboja zomierať na vakcínu, ...

📅13.01.2022 0 349x 👤slavo

PAHREBA. Slovensko pod vplyvom dvoch vírusov: COVID-19 a slniečkarskej vlády

 

Niekoľko predošlých týždňov a určite ešte väčší počet budúcich týždňov, ba dokonca mesiacov v...

📅28.03.2020 0 2543x 👤eugenius

Matovič ako mopslík na Kiskovom vodítku...

 

Z bojovníka mopslík na Kiskovom vodítku. Kiska do vlády s nechcenými, dokáže nakoniec vzniknúť nová ...

📅04.03.2020 0 2955x 👤slavo

Numerofóbia, ďalšia zbraň liberálov proti PKK?

 

Žijeme v dobe, keď za číslo vám hrozí až 8 rokov väzenia. Ktoré číslo je zakázané, a ktoré povo...

📅30.01.2020 0 4066x 👤slavo
,