asfasdf ×

NázorObčana.sk

Ukrajinskí aktivisti, účastníci obchodnej a železničnej blokády Donbasu rozkradli nákladný vlak

 Aktuality

Účastníci obchodnej blokády Donbasu rozkradli nákladný vlak, ktorý zablokovali na stanici Krivoj Torec. Uviedol to na svojej facebookovej stránke veliteľ Úradu nacionálnej polícii Ukrajiny v Doneckej oblasti Vjačeslav Abroskin.

15 Marec
2017 18:59:11

 

Foto: Facebook

Ukrajinskí nacionalisti a radikáli začali obchodnú blokádu Donbasu koncom januára. Tieto aktivity podporila väčšina ukrajinských politikov vrátane poslancov parlamentu. „Blokádnikom“ sa podarilo zastaviť dodávky uhlia na Ukrajinu z Doneckej a Luhanskej republiky a obidve republiky na oplátku začali dodávať uhlie do Ruska. Aktivisti taktiež niekoľko razy prerušili železničné spojenie medzi Ukrajinou a Ruskom, zadržiavali viaceré vlaky.

Situácia sa tak zhoršila, že museli reagovať aj v Kyjeve a na železničné stanice obsadené „blokádnikmi“ poslali príslušníkov Bezpečnostnej služby Ukrajiny. Tí museli takmer ako počas vojny „oslobodzovať“ zajaté vlaky. Časť z týchto vlakov bola rozkradnutá. Ďalší podobný prípad popísal aj veliteľ Úradu nacionálnej polícii Ukrajiny v Doneckej oblasti Vjačeslav Abroskin.

„Dnes predstaviteľ „Ukrzelezníc“ prehliadal vlak na stanici Ščerbinovka a zistil, že bola ukradnutá časť tovarov zo „zajatého“ vlaku,“ uviedol Abroskin. Poznamenal, že v ostatných dňoch situácia sa zmenila, príslušníci Bezpečnostnej služby Ukrajiny kontrolujú dianie v celom regióne a postupne „oslobodzujú vlaky zo zajatia.“

„Tieto ťažké zločiny prestávajú. Ťažká situácia bola v priebehu dlhšieho obdobia, ale v súčasnosti sa zlepšila vďaka činnosti donbaskej polície, Bezpečnostnej služby Ukrajiny a iných štátnych orgánov,“ poznamenal Abroskin.

Ukrajinské média v tejto súvislosti uvádzajú niekoľko faktov o samotnej blokáde. Napríklad, prízvukujú, že „blokádnici“ takto konali nielen z patriotických alebo iných pohnútok: za účasť na blokáde denne dostávali cca 400 hrivien /v súčasnosti je kurz: 1 euro – 28,8 ukrajinskej hrivny – pozn. autora/.

Média uvádzajú aj „portréty“ niektorých účastníkov blokády a zisťuje sa, že medzi nimi je dosť veľa ľudí s kriminálnou minulosťou. Napríklad posledná razia Bezpečnostnej služby Ukrajiny ukázala, že po preverovaní 43 zadržaných „blokádnikov“ sa zistilo, že 5 z nich už boli vo väzení, 10 sa dopustili rôznych „priestupkov“ počas svojej účasti na vojne na Donbase, jeden dokonca strávil 9 rokov vo väzení za vraždu. Zaujímavé: po preverovaní 43 zadržaných Bezpečnostná služba Ukrajiny potom všetkých pustila na slobodu...  

  

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(2 hodnotenia)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Matovič ako mopslík na Kiskovom vodítku...

 

Z bojovníka mopslík na Kiskovom vodítku. Kiska do vlády s nechcenými, dokáže nakoniec vzniknúť nová ...

📅04.03.2020 0 2148x 👤slavo

Numerofóbia, ďalšia zbraň liberálov proti PKK?

 

Žijeme v dobe, keď za číslo vám hrozí až 8 rokov väzenia. Ktoré číslo je zakázané, a ktoré povo...

📅30.01.2020 0 3082x 👤slavo

Otvorený list pre Dávidka Dej z Mladých Progresívcovl, ktorý vychováva občanov proti dezinformačným webom.

 

Keď vymývanie mozgov nepozná hranice. Dávidko by najradšej po školách robil prednášky odborníkov a o...

📅09.11.2019 0 2797x 👤slavo

Poradňa pre občana: Ako sa nestať trestne stíhaným xenofóbom?

 

Ak máte strach prejsť okolo takej skupinky, ako je na fotografii nad článkom, ste xenofób. Nielen liberá...

📅05.11.2019 0 3423x 👤slavo
,