asfasdf ×

NázorObčana.sk

Nadežda Savčenková: „Nemám nič proti Židom. Nemám rada Židákov“

 Aktuality

V rozhovore pre ukrajinskú televíznu stanicu 112 Ukrajina poslankyňa Nadežda Savčenková pomerne svojráznym spôsobom komentovala „súčasnú židovskú otázku“ na Ukrajine. Vysvetlila, kto tvorí vládu, ako aj svoj vzťah voči Židom.

03 Apríl
2017 19:55:32

Foto: Screenshot YouTube

Moderátor Dmitrij Gordon ju zjavne „navádzal“, aby porozprávala, nakoľko sú pravdivé chýry, že súčasnú ukrajinskú vládu tvoria takmer sami Židia, a zaujímal sa, aký vzťah voči Židom má samotná kontroverzná poslankyňa.

Nadežda Savčenková, ako vždy, servítku pred ústa nedávala: „Nemám nič proti Židom. Nemám rada Židákov. Viac razy som hovorila, neexistujú zlé národnosti, ale existujú zlí ľudia. Sú v každom národe. Je to presne to isté, ako Ukrajinci a „Chochli“, ako Rusi a „Kocapovia“, ako Poliaci a „Ľachovia“...  Ukrajinu iba ťažko označíte za antisemitskú krajinu. Na Ukrajine Židia tvoria iba 2 percenta obyvateľstva, ale vo vláde je ich až 80 percent,“ podčiarkla.

Moderátor sa zahral na „naivného chlapčeka“ a požiadal, aby Savčenková vymenovala Židov vo vláde – vraj nepozná ani jedného. Po krátkom váhaní Savčenková vymenovala niekoľko ľudí: „Prezident Porošenko – Valzman, predseda parlamentu Grojsman, Júlia Timošenková, poslanec Logvinskij a Beraza a veľa iných,“ povedala.

Na otázku moderátora, ako je to so „židovskou otázkou“ na Ukrajine, Savčenková odpovedala, že na Ukrajine nie je „židovský útlak“, ako si to myslí väčšina obyvateľstva, ale celá chýba je v tom, že do vlády sa dostali ľudia židovskej národnosti, ktorí vôbec nie sú tými najlepšími predstaviteľmi tejto národnosti. Hneď dodala, že ani občania ukrajinskej národnosti vo vláde nie sú tí najlepší.

Podčiarkla, že mnohí členovia vlády sa nezaujímajú o tento národ, pretože nemajú s nim nič  spoločné: prví majú absolútne inú krv /myslela tým národnosť/, druhí síce majú ukrajinský pôvod, ale konajú tak, ako by ho vôbec nemali. „Títo ľudia nemajú rovnakú krv, ako my, ukrajinskú krv, práve preto sa nám tak zle žije,“ zdôraznila Nadežda Savčenková.

V závere na priamu otázku Dmitria Gordona odpovedala, že nie je antisemitka a ani rasistka a rešpektuje každého človeka, ako takého.   

Video si môžete pozrieť tu:

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(3 hodnotenia)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Čaputovej sa plní túžba...

 

Kto by sa bál zomierať, keď tu máme Čaputovú? Túžba sa plní. Ľudia sa neboja zomierať na vakcínu, ...

📅13.01.2022 0 1281x 👤slavo
,