asfasdf ×

NázorObčana.sk

Rakúsky denník Kurier: Krutá realita vytláča mýty o „fantastickom Kyjeve“

 Aktuality

Rakúsky pravicový denník Kurier si posvietil na súčasnú situáciu na Ukrajine. Autor článku Stefan Schocher poukazuje na to, že ukrajinské úrady sa snažia prezentovať svetu „fantastický“, ale nie skutočný obraz krajiny...

10 Máj
2017 20:09:00

 

Foto: Screenshot Kurier

V úvode článku všetky tieto „mýty“ o krásnej, slobodnej a demokratickej krajine spája s široko propagovanou v domácich a svetových médiách speváckou súťažou Eurovizia, ktorá sa uskutoční na Ukrajine. Poukazuje na to, že pri tejto príležitosti ukrajinskú metropolu síce „nalíčili“ a skrášlili, ale to nič nemení na veci, že zničujúca hospodárska kríza trápi nielen hlavné mesto, ale aj celú krajinu.

Stefan Schocher upozorňuje na to, že mnohí Ukrajinci sa premieňajú alebo sa už premenili na žobrákov, pociťujú katastrofálny nedostatok finančných prostriedkov, pomaly už nemajú na to, aby si kúpili jedno, zaplatili nájomné a viac – menej zabezpečili živobytie svojej rodiny. Poukazuje na to, že ukrajinskú spoločnosť stále viac rozdeľuje a terorizuje „kultúrny konflikt východu a západu Ukrajiny“, spoločnosť je polarizovaná a konflikt na Donbase pokračuje.

Všíma si to, že organizátori Eurovízie, samozrejme, sa snažia predstaviť Kyjev v lepšom svetle, veď to robí reklamu ich vlastnému „dieťaťu“ – súťaži, ktorú organizujú a ktorá im, podľa očakávaní, by mala priniesť slušný zisk. Prízvukuje, že tento obraz je však dosť vzdialený od reality, poriadne skreslený a skôr pripomína „fantastickú rozprávku.“

Stefan Schocher upozorňuje na to, že v posledných rokoch sa ukrajinské hlavné mesto dramaticky zmenilo a premenilo sa na „mesto kontrastov medzi bohatými a chudobnými,  spolitizovanými a apolitickými, na mesto radikálnych politických názorov, pretrvávajúcej sovietskej mentality a radikálnych zmien...“

Prízvukuje, že hospodárska kríza likviduje Kyjev a celú krajinu a už dlhšie drží celý národ v stálom zničujúcom napätí. Poukazuje na rôzne negatívne stránky súčasného života na Ukrajine, na všetko, čo otravuje život obyvateľov krajiny: sú to správy o zabitých a zranených na frontoch Donbasu, o zločinoch a prešľapoch novej politickej elity, ktorá je odtrhnutá od ľudí a nerozumie ich nádejam a potrebám.

Stefan Schocher si posvietil aj na problémy, ktoré prakticky nezaujímajú ukrajinské média: ťažké problémy oblastiach, kde sa usadili vnútorní utečenci – ti, ktorí sa tam presťahovali z východu krajiny. Pripomína, že mnohí z nich zamierili do Kyjeva, ale ukrajinská metropola nedokáže uživiť takú masu ľudí, ubytovať ich, poskytnúť im prácu a sociálne zabezpečenie. A práve v Kyjeve pokračuje ostrý stret „kultúr západu a východu krajiny“.


Rakúsky novinár prízvukuje, že nedá sa dlho klamať svetovú verejnosť: „Krutú realitu nedá sa utajiť. Ľudia nemajú finančné prostriedky, prácu, nedokážu si zaplatiť ubytovanie a zabezpečiť rodinu. Mnohí občania vidia, že vo vládnej elite je veľa zločincov a korupčníkov,“ prízvukuje rakúsky novinár.

Poukazuje na to, že obyvatelia Ukrajiny nerozdeľujú mnohé „európske hodnoty“ a teda situácia je iná, ako to popisuje mainstream: „Napríklad, nedávna epizóda okolo Oblúku  priateľstva národov v Kyjeve jasne ukázala, že v meste vôbec nepanuje tolerancia voči  sexuálnym menšinám. Istí ľudia sa pokúšali Oblúk pomaľovať vo farbách zástavy komunity LGBT, ale pravicoví radikáli sa tvrdo zasiahli proti tomu. Mnohé témy vzťahujúce sa k rôznym prejavom sexuality zostávajú na Ukrajine tabu. Tradičné vzory sexuálneho chovania sa sú hlboko zakorenené v myšlienkach občanov,“ uvádza Stefan Schocher a v závere ešte raz prízvukuje, že situácia na Ukrajine je dosť odlišná od tej, ktorú popisuje európsky mainstream a hlavne domáce ukrajinské média.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(13 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Matovič ako mopslík na Kiskovom vodítku...

 

Z bojovníka mopslík na Kiskovom vodítku. Kiska do vlády s nechcenými, dokáže nakoniec vzniknúť nová ...

📅04.03.2020 0 2125x 👤slavo

Numerofóbia, ďalšia zbraň liberálov proti PKK?

 

Žijeme v dobe, keď za číslo vám hrozí až 8 rokov väzenia. Ktoré číslo je zakázané, a ktoré povo...

📅30.01.2020 0 3046x 👤slavo

Otvorený list pre Dávidka Dej z Mladých Progresívcovl, ktorý vychováva občanov proti dezinformačným webom.

 

Keď vymývanie mozgov nepozná hranice. Dávidko by najradšej po školách robil prednášky odborníkov a o...

📅09.11.2019 0 2779x 👤slavo

Poradňa pre občana: Ako sa nestať trestne stíhaným xenofóbom?

 

Ak máte strach prejsť okolo takej skupinky, ako je na fotografii nad článkom, ste xenofób. Nielen liberá...

📅05.11.2019 0 3390x 👤slavo

Kalendár

Calendar Widget by CalendarLabs

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,