asfasdf ×

NázorObčana.sk

Ukrajinci stále razantnejšie bojujú proti fašizácii Ukrajiny: obyvatelia Kyjevu odmietli premenovanie triedy generála Vatutina na triedu Šucheviča

 Aktuality

Ukrajinské média si dovolili odvážne tvrdenia v súčasných časoch: vyhlásili, že obyvatelia krajiny stále viac bojujú proti fašizácii Ukrajiny a uvádzajú to, že obyvatelia Kyjevu odmietli premenovanie triedy generála Vatutina na triedu Šucheviča.

15 Jún
2017 19:37:42

 

Foto: Facebook

Niektorí novinári dokonca zdôraznili, že obyvatelia Kyjevu znova ukázali, že odmietajú propagáciu nacizmu a banderizmu, ako aj celkové smerovanie politiky súčasnej ukrajinskej vlády. Najnovší príklad: obyvatelia Kyjevu odmietli premenovanie triedy Nikolaja Vatutina, sovietskeho generála, ktorý v období druhej svetovej vojny bol veliteľom 1. Ukrajinského frontu, na triedu Romana Šucheviča, nacistu a banderovca, ktorý od januára r. 1944 bol veliteľom „ukrajinskej armády“ OUN-UPA a bol jedným z hlavných organizátorov masových popráv civilného obyvateľstva na Ukrajine, hlavne Židov a Poliakov.

Obyvatelia ukrajinskej metropoly negatívne reagovali na zámer radnice premenovať triedu Vatutina na triedu Šucheviča a podali sťažnosť na súd. Ukrajinské média prízvukujú, že sa stala malá senzácia: Okružný administratívny súd mesta Kyjev zakázal kyjevskej radnici schvaľovať a zverejňovať svoje rozhodnutie o premenovaní tejto jednej z hlavných ulíc ukrajinského hlavného mesta. Fakticky zakázal toto premenovanie...

O tomto malom víťazstve /radnica sa odvolala s súdne procesy budú ešte pokračovať, víťazstvo ešte nie je definitívne/ obyvateľov metropoly a svetovú verejnosť informovala riaditeľka kyjevského Inštitútu legislatívnej politiky a sociálnej ochrany Jelena Berežnaja, ktorá bola iniciátorkou občianskej petície proti premenovaniu triedy Nikolaja Vatutina a práve ona podala sťažnosť na súd.

Kyjevské média pripomínajú, že radnice sa čiastočne podarilo „spropagovať“ nacistov a banderovcov a prednedávnom Moskovskú triedu v Kyjeve premenovali na triedu Stepana Banderu, avšak aj toto rozhodnutie nahnevalo obyvateľov mesta, ktorí tiež zorganizovali protestnú petičnú akciu a podali sťažnosť na súd.

Mimochodom už aj Varšava pohrozila Kyjevu minimálne diplomatickými opatreniami: v Poľsku mimoriadne negatívne vnímajú, ako na Ukrajine ospevujú a zvečňujú pamiatku banderovcov a nacistov, ktorí v období druhej svetovej vojny zavraždili stovky tisíc Poliakov – civilistov.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(3 hodnotenia)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Čaputovej sa plní túžba...

 

Kto by sa bál zomierať, keď tu máme Čaputovú? Túžba sa plní. Ľudia sa neboja zomierať na vakcínu, ...

📅13.01.2022 0 347x 👤slavo

PAHREBA. Slovensko pod vplyvom dvoch vírusov: COVID-19 a slniečkarskej vlády

 

Niekoľko predošlých týždňov a určite ešte väčší počet budúcich týždňov, ba dokonca mesiacov v...

📅28.03.2020 0 2543x 👤eugenius

Matovič ako mopslík na Kiskovom vodítku...

 

Z bojovníka mopslík na Kiskovom vodítku. Kiska do vlády s nechcenými, dokáže nakoniec vzniknúť nová ...

📅04.03.2020 0 2955x 👤slavo

Numerofóbia, ďalšia zbraň liberálov proti PKK?

 

Žijeme v dobe, keď za číslo vám hrozí až 8 rokov väzenia. Ktoré číslo je zakázané, a ktoré povo...

📅30.01.2020 0 4066x 👤slavo

Kalendár

Calendar Widget by CalendarLabs

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,