asfasdf ×

NázorObčana.sk

Nový Micho-Majdan v Kyjeve. Radikáli obliehajú parlament a pokúšajú sa prebojovať dovnútra, parlament pozastavil svoju prácu

 Aktuality

V Kyjeve zasa „zmajdanieva“. Od rána pred budovou ukrajinského parlamentu protestujú tisíce Ukrajincov. Gruzínsky exprezident Michail Saakašvili dodržal svoj sľub a prišiel dnes do Kyjevu, aby sa postavil na čelo „revolucionárov“.

17 Október
2017 16:37:12

 

Foto: Screenshot YouTube

Demonštranti majú 3 požiadavky. Žiadajú zrušiť poslaneckú imunitu, zmenu volebného zákona a vytvorenie protikorupčného súdu. Takmer 4 tisíce policajtov, kukláčov a príslušníkov Národnej gardy do týchto chvíľ čelia útokom protestujúcich. Radikáli už niekoľko razy sa pokúsili prebojovať do budovy parlamentu, ale zatiaľ sa im to nepodarilo. Na obidvoch stranách hlásia zranených. Média zverejnili niekoľko svedectiev a videí, ukázali, ako policajti mlátili demonštrantov.

Michail Saakašvili vyhlásil, že ak parlament neschváli požiadavky demonštrantov, požiadajú o to, aby prezident Petro Porošenko bol zbavený funkcie. Príslušníci Národnej gardy úradovali už od rána, likvidovali stanový tábor demonštrantov a mnohopočetné plagáty a letáky. Demonštranti sa pokúsili zachrániť svoj „majetok“, ale polícia ich odohnala slzotvorným plynom. Hneď na to pred parlament prišli radikáli, predstavitelia dobrovoľníckych bataliónov a obkľúčili celú budovu.

Skupina poslancov zablokovala dnešnú prácu parlamentu a spíker Andrej Parubij bol nútený pozastaviť zasadnutie parlamentu. Vo večerných hodinách sa situácia ešte viac zostruje a radikáli hrozia, že zaútočia na parlament. O aktuálnom dianí v Kyjeve budeme aj naďalej informovať našich čitateľov.  

Videá si môžete pozrieť tu:

 

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(9 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Čaputovej sa plní túžba...

 

Kto by sa bál zomierať, keď tu máme Čaputovú? Túžba sa plní. Ľudia sa neboja zomierať na vakcínu, ...

📅13.01.2022 0 1281x 👤slavo
,