asfasdf ×

NázorObčana.sk

Dnes je kľúčový deň protestov Michomajdanu: Najvyššia rada bude rokovať o niektorých zákonoch, ktoré presadzujú demonštranti

 Aktuality

Ukrajinské média označujú dnešný deň za kľúčovú etapu protestov Michomajdanu: Najvyššia rada bude rokovať o niektorých zákonoch, ktoré presadzujú demonštranti. Prvé výsledky rokovaní rozčarovali a znechutili protestujúcich.

19 Október
2017 22:13:16

 

Foto: Facebook

Niektorí poslanci prisľúbili, že dnes zabojujú o to, aby bol schválený zákon o zrušení poslaneckej imunity. Avšak dve ďalšie požiadavky Michomajdanistov – vytvorenie protikorupčného súdu a zmena volebného systému – vôbec nie sú na dnešnom programe rokovania Najvyššej rady. Demonštranti sa vyhrážajú, že nepustia poslancov von z budovy parlamentu, kým neodklepnú tieto zákony.

Nastali menšie zmeny aj vonku. Polícia posilnila ochranu budovy parlamentu. O 10. hodine pred budovou sa nachádzalo asi 600 protestujúcich. O pol jedenástej prišla Nadežda Savčenková. Demonštranti ju požiadali, aby hlasovala za ich požiadavky. Novinárom porozprávali, že sa včera večer Júlia Timošenková pokúsila z pódia prihovoriť k demonštrantom. Zahádzali ju jablkami a rýchlo utiekla... 

O pol dvanástej nastal vzruch pred budovou parlamentu: prišla správa, že poslanci namiesto požadovaných protestujúcimi zákonov odklepli... platené zdravotníctvo pre obyvateľstvo. Za tento zákon zahlasovalo 240 poslancov. Média uviedli, že v radoch protestujúcich je drvivá väčšina členov bataliónu Donbas a Pravého sektoru.

O 14. hodine Najvyššia rada sa predsa začala „zaoberať“ požadovaným zákonom o poslaneckej imunite. Rozhodla to šalamúnsky: poslala svoj vlastný návrh zákona na preskúmanie na Ústavný súd. Hneď na to spíker parlamentu Andrej Parubij uzatvoril dopoludňajšie zasadnutie.

Večer by Najvyššia rada mala pokračovať vo svojej práci. Aktivisti pre média zdôraznili, že ten návrh o obmedzení poslaneckej imunity, ktorý Najvyššia rada posunula na Ústavný súd, je absolútne nevyhovujúci. Pred 16. hodinou organizátori protestov zvolali poradu a riešia, čo budú robiť ďalej.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(2 hodnotenia)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Matovič ako mopslík na Kiskovom vodítku...

 

Z bojovníka mopslík na Kiskovom vodítku. Kiska do vlády s nechcenými, dokáže nakoniec vzniknúť nová ...

📅04.03.2020 0 2399x 👤slavo

Numerofóbia, ďalšia zbraň liberálov proti PKK?

 

Žijeme v dobe, keď za číslo vám hrozí až 8 rokov väzenia. Ktoré číslo je zakázané, a ktoré povo...

📅30.01.2020 0 3355x 👤slavo

Otvorený list pre Dávidka Dej z Mladých Progresívcovl, ktorý vychováva občanov proti dezinformačným webom.

 

Keď vymývanie mozgov nepozná hranice. Dávidko by najradšej po školách robil prednášky odborníkov a o...

📅09.11.2019 0 3000x 👤slavo

Poradňa pre občana: Ako sa nestať trestne stíhaným xenofóbom?

 

Ak máte strach prejsť okolo takej skupinky, ako je na fotografii nad článkom, ste xenofób. Nielen liberá...

📅05.11.2019 0 3680x 👤slavo
,