asfasdf ×

NázorObčana.sk

V Kyjeve začali „kradnúť“ ľudí Micha Saakašviliho: neznámi ľudia odvliekli šéfa jeho ochranky, zmizol jeho vodič a gruzínsky plukovník

 Aktuality

Včerajší pomerne pokojný deň MichoMajdanu v Kyjeve sa akosi čudne zvrtol a jeden za druhým začali miznúť ľudia z okolia Veľkého vodcu Micha. Ako prvý sa stratil /presnejšie, ho „ukradli“/ šéf osobnej ochranky Michaila Saakašviliho.

22 Október
2017 09:19:31

 

Foto: Facebook

Veľký Micho a šéf strany „Ruch nových síl“ napísal na svojej facebookovej stránke: „O 15. hodine 8 ozbrojených ľudí zajali môjho bývalého šéfa osobnej ochranky Georgija Rubašviliho, keď so svojou priateľkou vychádzal z kaviarne. Žije v Kyjeve, oficiálne má trvalý pobyt a nemá zbrane,“ prízvukoval Saakašvili.

Zistilo sa, že bol to iba prvý prípad a začali miznúť aj ďalší jeho ľudia. Onedlho zasa na Facebooku informoval, že zmizli ďalší dvaja ľudia: jeho bývalý vodič Michail Abzianidze a jeho kamarát, gruzínsky plukovník, aktívny účastník vojny na Donbase a inštruktor ukrajinskej Národnej gardy David Makišvili. Jednoducho sa stratili a neozývajú sa... Zatiaľ nie je jasné, čo sa stalo a kde sú títo ľudia.

O zábavu mali postarané aj kyjevskí policajti: zatkli muža, ktorý pred budovu parlamentu chcel doniesť zbrane: snajperskú pušku, pištoľ a nôž. V okolí metra Akademické mestečko šéf hnutia OUN Nikolaj Kochanivskij sa dostal do slovnej hádky s neznámym človekom. Líder ukrajinského neofašistického hnutia nenašiel si lepší spôsob vyriešiť tento spor a začal do neznámeho muža páliť z pištole. Našťastie to bola pištoľ s gumovými guľkami a oponent utrpel iba menšie zranenia. Oboch účastníkov konfliktu zatkla polícia.  

Medzitým menší rozruch nastal aj v radoch demonštrantov pred budovou parlamentu. Rozhodli sa vytvoriť dva stanové tábory – civilný a vojenský. Do vojenského budú mať vstup iba osoby s príslušným povolením. Ako informoval poslanec Jegor Sobolev, urobia tak z dôvodu zabezpečenia bezpečnosti protestujúcich.

Včera cez deň pred budovou parlamentu, podľa ukrajinských médií, zostávalo približne 200 ľudí. Všetci čakali na dnešný deň: Veľký Micho vyhlásil, že dnes sa na práve poludnie bude konať nový masový míting pred budovou ukrajinského parlamentu. Míting bude mať „symbolický“ názov – „Ukrajina proti Porošenkovi“.

Včera večer protestujúci zvolali schôdzu a vyhlásili prezidentovi Porošenkovi 5-dňové ultimátum. Niektorí účastníci akcie pre novinárov povedali, že Porošenko by si mal pamätať na scenár prvého Majdanu v r. 2014 a čím sa to skončilo a navyše by si nemal zabúdať na to, ako dopadol rumunský prezident Nicolae Ceaușescu...

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(5 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Matovič ako mopslík na Kiskovom vodítku...

 

Z bojovníka mopslík na Kiskovom vodítku. Kiska do vlády s nechcenými, dokáže nakoniec vzniknúť nová ...

📅04.03.2020 0 2643x 👤slavo

Numerofóbia, ďalšia zbraň liberálov proti PKK?

 

Žijeme v dobe, keď za číslo vám hrozí až 8 rokov väzenia. Ktoré číslo je zakázané, a ktoré povo...

📅30.01.2020 0 3654x 👤slavo

Otvorený list pre Dávidka Dej z Mladých Progresívcovl, ktorý vychováva občanov proti dezinformačným webom.

 

Keď vymývanie mozgov nepozná hranice. Dávidko by najradšej po školách robil prednášky odborníkov a o...

📅09.11.2019 0 3249x 👤slavo

Poradňa pre občana: Ako sa nestať trestne stíhaným xenofóbom?

 

Ak máte strach prejsť okolo takej skupinky, ako je na fotografii nad článkom, ste xenofób. Nielen liberá...

📅05.11.2019 0 3891x 👤slavo
,