asfasdf ×

NázorObčana.sk

PAHREBA. Prezident, predseda parlamentu a premiér si podali ruky a pohrozili, že nás vtlačia do „jadra“ a navždy zamrazia v NATO

 Aktuality

Slovenská pospolitosť spozornela: traja najvyšší ústavní činitelia - prezident Andrej Kiska, predseda parlamentu Andrej Danko a premiér Róbert Fico sa prekvapivo dohodli a vyhrážajú sa, že nás vtlačia do európskeho „jadra“. Čo zlé sme im urobili?..

28 Október
2017 18:46:42

 

Foto: Facebook Andrej Kiska

Nazdar, Jožo. Čo sa to deje? Kiska, Danko a Fico si podali ruky a povedali, že sa dohodli. Samozrejme, neverím, že budú ťahať spolu, ale predsa je to dosť čudný signál.

Samozrejme, že nebudú ťahať spolu – až príliš sa neznášajú, aby sa aspoň na niečom dohodli. Asi celý ten cirkus bol iba preto, aby nám, ale predovšetkým Bruselu ukázali, že najvyššie vedenie štátu má rovnaké ciele. O nič iné asi nešlo. Aj žiakovi základnej školy bolo jasné, že bol to cirkus. Ale mne osobne nevonia práve to, že aj napriek ich nezhodám a neznášanlivosti v niektorých otázkach budú hlásať rovnaké smernice, ako napríklad, to nešťastné európske „jadro“, nadvládu Bruselu a NATO. Hlavne ten posledný spolok vôbec nemusí byť.

Ako to? Veď všade trúbime, že NATO je záchranca sveta a mieru.

Prosím ťa, kedy a koho zachránilo NATO. Kde a kedy zastavilo vojnu? Ak si naopak chceš spomenúť, kde a kedy NATO rozpútalo vojnu, tak príkladov budeš mať habadej. Ale aby niekomu pomohlo, nastolilo mier? Pamätáš sa na niečo také? A my musíme byť členmi tejto „eseročky“, ktorá iba rozdúchava konflikty a vojny? A ešte sa musíme pýšiť, že patríme do tohto trestného komanda?! Nech sa na mňa nehnevá pán prezident, predseda parlamentu a samotný premiér – vďaka za dôveru, chlapci, ale radšej, keby sa NATO zaobišlo bez nás. 

Prosím ťa, to sú konšpiračné reči! Celá Európska únia sa modlí na NATO a ty ho takto podceňuješ a kritizuješ. Možno ešte povieš, že nechceš ani do európskeho jadra?

No samozrejme! Čo som zabudol v tom „jadre“? Stále nás do niečoho tlačia, aj keď sami presne nevedia, čo to vlastne bude. Práve takto sme sa dostali do toho NATO: naše horné vedenie presne nevedelo, čo je to za spolok a vopchalo nás do NATO. Vždy hovorím: načo je NATO? A tak to je aj s tým „jadrom“. Ešte ani jeden pes nevie, čo to bude, ako to bude, ale naši vrchnosti sa už postavili do radu: chceme do jadra!.. A načo je to jadro, čo s nami budú robiť v tom jadre, akú cenu za to zaplatíme, ako pevne nám sadne na krk Brusel – to ešte nevieme, ale hlásime sa do jadra!.. To je presne ako s anonymnou ochutnávkou jedál: neviem, čo je v tom jedle – pochúťka, lajno alebo jed – ale daj si, nech sa páči, ochutnaj to...

No... prečo hneď porovnávaš jadro Európskej únie s lajnom alebo jedom? Hádam, prezident, parlament a vláda vedia, čo máme robiť a čo je pre nás vhodné, a vedia to lepšie, ako ty, mudrlant. Takí ľudia, ako si ty, iba všetko kritizujú, všetko sa vám nepáči, ani neviem, čo by ste chceli. Hádam, si nemyslíš, že si múdrejší, ako premiér?

To neviem, ešte sme spolu nesúťažili. Ale paradoxom je, že v priebehu ostatných rokov naši najmúdrejší, najkompetentnejší a najskúsenejší nás furt tlačili do nejakých jadier, spolkov a kampaní a vo väčšine prípadov sme sa dostali práve do toho vyše spomínaného lajna. Nevieš, čím to je? Ale veď tiež všetci sa pýšili, že sú múdrejší, ako som ja. A ako dopadli?

Ale zasa nemôžeš povedať, že sa neurobilo nič dobre.  Hospodárstvo sa rozvíja, nezamestnanosť klesá, v obchodoch máme všetko, budujeme diaľnice a obchody.

V poriadku. A nemohlo to byť ešte lepšie, rýchlejšie, jednoduchšie a s menšími finančnými nákladmi a s menším stresom? Veď nikdy som netvrdil, že naše vrchnosti vždy robili iba všetko zle. Len hovorím, že sa treba vyvarovať veľkým chýbam. Podľa mňa, to jadro a to NATO je to obrovská chýba. Pretože nevieme, čo to vlastne bude – to jadro, ale zároveň vieme, čo je to NATO – to je práve to lajno a jed... Tak ďakujem, ale toto si neprosím...   

No tak to potiahni ešte ďalej, ako to robia naši radikáli – ešte povedz, že treba zrušiť Európsku úniu, a už budeš mať „celý balík“. Nevedel som, že si taký radikál...

Ale prečo hneď radikál? Keď niekto navrhuje rozumné riešenie, ktoré nechápu niektoré naše primrznuté vrchnosti, tak hneď je to radikál, terorista a obluda? A pre mnohých našich „vyššie postavených“ sme iba dav, šedá masa, mravce? Zaujíma ich, čo si myslia a čo si želajú tieto „mravce“? Veď aj samotný prezident na stretnutí s premiérom a predsedom parlamentu povedal: „Nemôžeme sa automaticky spoliehať na podporu verejnej mienky, musíme byť k ľuďom úprimní, uchádzať sa o podporu verejnosti pri našich rozhodnutiach.“ Vidíš, nemôžu sa na nás spoliehať. Ale nás budú presviedčať. A čo, keby si aj nás vypočuli?

No akurát, aký si múdry!.. Trúfaš si na funkciu poradcu prezidenta?

No a? Myslíš si, že som horší, ako je ten, ktorého má? Možno trochu reálnejšie, ako naše vrchnosti, si predstavujem, čo to bude to „jadro“: hlbšia integrácia v rámci EU, zároveň strata posledných pozostatkov vlastnej identity, suverenity a štátnosti, diktát zo strany silnejších – Nemecko, Francúzsko a morálne a hospodárske otroctvo. Toto je cesta do budúcnosti?..

No neviem, asi to vidíme odlišne. Podľa mňa, by bolo dobre, keby sme boli v jadre – v spolku silnejších a mocnejších. Je to lepšie, ako sa nachádzať v skupine slabých.

Mali by sme sa predovšetkým nachádzať v skupine rozumných! Nevšimol som si, žeby sa naši V-štvorkové susedia tlačili do toho nešťastného jadra... A prečo? Sú sprostejší ako sme my? Nemyslím si. Prečo sa za každú cenu netlačia do skupiny „vyvolených“? Asi vedia, že by to nebol dobrý nápad. Tak prečo si naše vrchnosti myslia, že sú múdrejší? Niečo tu nesedí.

Takýmto ľuďom, ako si ty, vždy sa niečo nepáči. Ak sa vadí prezident s premiérom a predsedom parlamentu, je to zle. Ak si podali ruky, je to tiež zle. Tak čo chcete?

Ak mienia ťahať za jeden koniec, tak je to v poriadku. Ale hlavné, aby ťahali za jeden koniec správnym smerom – potom to bude dobre. Ale mám taký dojem, že sa dohodli, aby to ťahali spoločne nesprávnym smerom. Tak to ma znepokojuje. A preto som o tom hovoril: naše vrchnosti by sa občas mali pozrieť aj dole: čo chcú bežní ľudia, aké majú názory, ako si to predstavujú? Možno by sa potom lepšie zorientovali aj v otázkach jadra a NATO. Ako sa hovorí, jeden rozum je to dobre, ale dva rozumy je to lepšie. A my máme milióny rozumov...

Som iba zvedavý, ako naša verejnosť bude reagovať na tento „trojuholník“...

Je to veľmi jednoduché. Kisku druhý raz nezvolia – je to jasné, ako facka. Dankovi a Ficovi preferencie budú klesať: ich vlastní voliči im neodpustia podobnú zradu a toto politické šou. Fakt, nechápem, načo zorganizovali tento cirkus: tým znechutili časť svojich voličov a zhoršili svoje „percenta“. Tí vládni stratégovia robia jednu chybu za druhou. Kto im poradil takúto hlúposť? Asi to zasa zapríčinili povestní ruskí hakeri...

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

83 %
(6 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:
senil, 29.10.2017, 10:28:04 0 0
Pri takto dôležitej otázke - byť v jadre - by referendum byť malo. Toto nás može ovplyvniť na desiatky rokov do budúcnosti. Treba si položiť otázky: Chceme platit za Talianske a Francúzske dlhy? Chceme mať no go zóny a epidméniu znásilnení ako vo Śvédsku? Chceme harmonizáciu daní na Francúzsku úroveň? Pokial sú odpovede nie, tak do jadra nechoďme. Navyše hospodársky význam Európy upadá, takže krajiny jadra eurozón budú pre náš export stále menej dôležité. http://www.epshark.cz/clanek/111/hospod
  • 1

O autorovi

eugenius


Podobné články

Matovič ako mopslík na Kiskovom vodítku...

 

Z bojovníka mopslík na Kiskovom vodítku. Kiska do vlády s nechcenými, dokáže nakoniec vzniknúť nová ...

📅04.03.2020 0 2137x 👤slavo

Numerofóbia, ďalšia zbraň liberálov proti PKK?

 

Žijeme v dobe, keď za číslo vám hrozí až 8 rokov väzenia. Ktoré číslo je zakázané, a ktoré povo...

📅30.01.2020 0 3069x 👤slavo

Otvorený list pre Dávidka Dej z Mladých Progresívcovl, ktorý vychováva občanov proti dezinformačným webom.

 

Keď vymývanie mozgov nepozná hranice. Dávidko by najradšej po školách robil prednášky odborníkov a o...

📅09.11.2019 0 2790x 👤slavo

Poradňa pre občana: Ako sa nestať trestne stíhaným xenofóbom?

 

Ak máte strach prejsť okolo takej skupinky, ako je na fotografii nad článkom, ste xenofób. Nielen liberá...

📅05.11.2019 0 3410x 👤slavo

Kalendár

Calendar Widget by CalendarLabs

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,