asfasdf ×

NázorObčana.sk

Prívrženci Michaila Saakašviliho usporiadali dnes v centre Kyjeva protestný „Pochod za impičment prezidenta Porošenka“

 Aktuality

Dnes na práve poludnie to v centre Kyjeva začalo vrieť. Prívrženci Michaila Saakašviliho usporiadali protestný „Pochod za impičment prezidenta Porošenka“. Pochod zorganizovala strana Michaila Saakašviliho „Ruch nových síl“.

03 December
2017 19:18:31

 

Foto: Facebook

Asi 4 tisíc prívržencov Michaila Saakašviliho a aktivistov jeho strany „Ruch nových síl“ dnes na práve poludnie začali „Pochod za impičment prezidenta Porošenka“. Kolóna sa pohla z parku Tarasa Ševčenka a smerovala k centru ukrajinskej metropoly. Účastníci protestného pochodu niesli plagáty, v ktorých sa najčastejšie stretávalo slovo „impičment“. Skandovali: „Bandu geť“, „Kyjev povstaň“, „Impičment“ a pod. Kolónu sprevádzalo asi 300 policajtov. Tlačová služba ministerstva vnútra Ukrajiny uviedla, že celkom poriadok a bezpečnosť v okolitých uliciach Kyjeva zabezpečuje 1,2 tisíce policajtov.

Kolóna prešla cez Inštitútsku ulicu, aleju Hrdinov Nebeskej stovky, potom smerovala k budove administrácie prezidenta a Najvyššej rady. Všade aktivisti kričali „Bandu geť“, žiadali demisiu prezidenta a po krátkych zástavkách pri vládnych budovách kolóna pokračovala ďalej. Po ceste organizátori akcie pre média prezradili, že pochod vyvrcholí na Európskom námestí, kde sa uskutoční veľký protestný míting. Vyhlásili, že hlavnou požiadavkou organizátorov pochodu je demisia prezidenta Porošenka, ktorý zjavne nezvláda situáciu v krajine. 

O 14. hodine sa začal hlavný míting na Európskom námestí. Míting sa začal spoločnou modlitbou, potom odznela ukrajinská hymna a k prítomným prihovoril Veľký Micho. Vyhlásil, že treba nastoliť diktatúru strednej triedy Ukrajiny. Vyzval, aby „revolucionári“ vzali finančné prostriedky súčasnej vládnej špičke. Avizoval, že 9. decembra sa uskutoční ďalší míting na Majdane Nezávislosti a prisľúbil, že sa na ňom zúčastnia stovky tisíc Ukrajincov. Po štvrťhodinovom vystúpení Veľkého Micha zasa zaznela ukrajinská hymna.

Potom vystupovali aj ďalší rečníci, aktivisti rôznych radikálnych strán a hnutí. Všetci žiadali demisiu Porošenka a radikálne zmeny v krajine. Organizátori pre média uviedli, že sa na mítingu zúčastnilo 20 tisíc protestujúcich, samotní novinári napočítali 5 – 6 tisíc /podľa údajov z rôznych ukrajinských médií/. Po skončení mítingu väčšina Ukrajincov na to hneď aj zabudla: zaujala ich ďalšia epizóda – veľká skupina radikálov zablokovala všetky vchody do televíznej stanice News One, ktorá je jedným z hlavných kritikov prezidenta Porošenka.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(3 hodnotenia)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Matovič ako mopslík na Kiskovom vodítku...

 

Z bojovníka mopslík na Kiskovom vodítku. Kiska do vlády s nechcenými, dokáže nakoniec vzniknúť nová ...

📅04.03.2020 0 2542x 👤slavo

Numerofóbia, ďalšia zbraň liberálov proti PKK?

 

Žijeme v dobe, keď za číslo vám hrozí až 8 rokov väzenia. Ktoré číslo je zakázané, a ktoré povo...

📅30.01.2020 0 3502x 👤slavo

Otvorený list pre Dávidka Dej z Mladých Progresívcovl, ktorý vychováva občanov proti dezinformačným webom.

 

Keď vymývanie mozgov nepozná hranice. Dávidko by najradšej po školách robil prednášky odborníkov a o...

📅09.11.2019 0 3147x 👤slavo

Poradňa pre občana: Ako sa nestať trestne stíhaným xenofóbom?

 

Ak máte strach prejsť okolo takej skupinky, ako je na fotografii nad článkom, ste xenofób. Nielen liberá...

📅05.11.2019 0 3806x 👤slavo
,