asfasdf ×

NázorObčana.sk

Dobrodružstva Veľkého Micha na Ukrajine. Pred políciou sa ukryl na streche 8-pochodového paneláku

 Aktuality

Ukrajina sa zabáva. Pokračujú dobrodružstva Veľkého Micha na Ukrajine. Ten sa už dal na „horskú turistiku“ a pred policajtmi sa ukryl na streche 8-pochodového paneláku. Polícia ho síce zadržala, ale jeho stúpenci Michaila Saakašviliho oslobodili...

06 December
2017 18:27:44

Foto: Screenshot YouTube

Už druhý deň ukrajinská polícia a bezpečnostné zložky naháňajú gruzínskeho exprezidenta Michaila Saakašviliho po celom Kyjevu. Včera policajti prekvapili Veľkého Micha hneď ráno, keď poňho prišli do jeho bytu. Veľký Micho však prejavil neordinárnu šikovnosť a utiekol policajtom. Vyliezol na strechu 8-poschodového paneláku a odtiaľ s emocionálnym prejavom obrátil sa na celý ukrajinský ľud.

Nedlho však rečnil a policajti ho chytili. Naložili ho do autobusu a chceli ho odviezť na policajnú stanicu, ale tu sa ho hry zamiešali jeho prívrženci. Odtlačili policajtov, vypáčili dvere autobusu, vyviedli Veľkého Micha a spolu s nim odišli preč. Na prekvapenie všetkých svedkov tejto epizódy, Michaila Saakašviliho prenasledovali iba... novinári. Policajti zostali na mieste a nepokúsili sa po druhý raz zadržať horúceho Gruzínca.

Po ceste „veľký vodca ukrajinského ľudu“ vysvetlil novinárom, že žiada impičment prezidenta Porošenka a vyzval začať „proces oslobodenia Ukrajiny“. Akým spôsobom chce oslobodiť Ukrajinu však nestihol vysvetliť... Spolu so svojimi prívržencami prišiel do stanového táboru na Majdane.

Práve tam ho dnes ráno sa zasa pokúsili zadržať ukrajinskí policajti a príslušníci bezpečnostných zložiek. Mali na to seriózny dôvod: generálny prokurátor Ukrajiny Jurij Lucenko obvinil Veľkého Micha z vlastizrady. Policajti prevrátili celý stanový tábor, zobudili opitých ešte z večera protestujúcich, ale jedovatého Gruzínca nenašli. 

Nespokojní obyvatelia stanového tábora zaútočili na policajtov, ktorí boli nútení použiť slzotvorný plyn, aby aspoň trochu utíšili “majdanistov“. Po niekoľkominútovej bitke policajti boli nútení ustúpiť a obyvatelia stanového tábora sa vrátili do svojich obydlí a pokračovali vo svojej bežnej činnosti: prví išli zasa spať a druhí si išli zasa popíjať. Policajti sa vrátili do autobusov a odišli.

Generálna prokuratúra pre média potvrdila, že na jej rozkaz polícia a Služba bezpečnosti Ukrajiny sa snažila objaviť a zatknúť Michaila Saakašviliho, ale zatiaľ sa to nepodarilo. Uviedla, že za účelom dodržania poriadku bezpečnostné zložky posilnili svoje rady v okolí budovy Najvyššej rady Ukrajiny.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(2 hodnotenia)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Matovič ako mopslík na Kiskovom vodítku...

 

Z bojovníka mopslík na Kiskovom vodítku. Kiska do vlády s nechcenými, dokáže nakoniec vzniknúť nová ...

📅04.03.2020 0 2542x 👤slavo

Numerofóbia, ďalšia zbraň liberálov proti PKK?

 

Žijeme v dobe, keď za číslo vám hrozí až 8 rokov väzenia. Ktoré číslo je zakázané, a ktoré povo...

📅30.01.2020 0 3502x 👤slavo

Otvorený list pre Dávidka Dej z Mladých Progresívcovl, ktorý vychováva občanov proti dezinformačným webom.

 

Keď vymývanie mozgov nepozná hranice. Dávidko by najradšej po školách robil prednášky odborníkov a o...

📅09.11.2019 0 3147x 👤slavo

Poradňa pre občana: Ako sa nestať trestne stíhaným xenofóbom?

 

Ak máte strach prejsť okolo takej skupinky, ako je na fotografii nad článkom, ste xenofób. Nielen liberá...

📅05.11.2019 0 3806x 👤slavo
,