asfasdf ×

NázorObčana.sk

Doprajte si kyselinu hyalurónovú

 Aktuality

Vrásky sú problémom, ktorý skôr či neskôr bude trápiť každú ženu. Sú prvými znakmi starnutia pokožky, ktoré chce každá žena oddialiť. Prečo vrásky vznikajú a ako ich tvorbu oddialiť, spomaliť alebo zastaviť?

04 Apríl
2022 10:59:46

Ak nad tým rozmýšľate aj vy poradíme vám ako na ne.

Vrásky

Vrásky sú prvým znakom toho, že naša pleť už nie je to čo bývala. Pleť postupne stráca kolagén a rozpadajú sa elastínové vlákna. Môže za to nie len vplyv vonkajších podmienok ale aj náš životný štýl a samozrejme aj vek.

Kyselina hyalurónová a organizmus

Kyselina hyalurónová je látka, ktorú ľudský organizmus prirodzene produkuje. Jej tvorba ale pribúdajúcim vekom klesá a prvé nedostatky sa prejavia práve na pleti tvorbou vrások, stratou pevnosti pokožky a zvýšenou citlivosťou. Tvorba hyalurónu sa v tele začína znižovať už okolo 25 roku života. A práve v tomto období by ste mali začať túto látku pleti dodávať.

Hyalurón – hydratácia pleti

Hyalurón alebo kyselina hyalurónová má silné hydratačné vlastnosti. Ide o molekuly, ktoré dokážu na seba naviazať obrovské množstvo vody. Vďaka tomu vie hyalurón zväčšiť svoj objem až takmer 2 000 násobne čím vyplní medzibunkové priestory v pokožke a vypne ju. Zároveň tak hyalurón slúži aj ako zásoba vody pre ďalšie bunky pokožky, ktoré bez nej prestávajú fungovať.

Hydratácia je pre pokožku dôležitá, okrem toho že pleť vypne zvýši aj jej pružnosť a pevnosť. Aby mohol kolagén a elastínové vlákna  správne fungovať a nedochádzalo k ich rozpadu potrebujú vlhkosť, teda hydratovanú pokožku. Tu prichádza rad na kyselinu hyalurónovú, ktorá na seba naviaže tekutinu a v prípade potreby je schopná ju uvoľniť.

Druhy kyseliny hyalurónovej

Existuje niekoľko typov kys. haylurónovej. V kozmetických produktoch sa môžete stretnúť s názvami ako kyselina hyalurónová, hyaluronát sodný, hydrolizovaná kys. hyalurónová a pod. Zamerajte sa ale skôr na veľkosť molekúl tejto kyseliny. Čím menšie molekuly hyalurón má tým hlbšie do pleti sa dostane a tým dlhšie sú jeho účinky.

Vysokomolekulárna kys. hyalurónová obsahuje veľké molekuly, ktoré účinkujú len vo vrchných vrstvách pokožky

Nízkomolekulová kys. hyalurónová prenikne hlbšie do pokožky, vyživí a hydratuje pleť v hlbšej vrstve čo sa navonok prejaví aj na povrchu.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(1 hodnotenie)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

uzivatel


Podobné články

TOP články

,