asfasdf ×

NázorObčana.sk

Erasmus+ je viac ako Erasmus

 Aktuality

Program celoživotného vzdelávania EÚ v januári 2014 vystriedal nový program Erasmus+, ktorý žiadateľom zjednoduší orientáciu v širokej škále ponúkaných možností.

21 Jún
2014 21:31:25

V roku 2013 sa skončil program celoživotného vzdelávania Európskej únie, ktorý zahŕňal programy v oblasti školského vzdelávania (Comenius), vysokoškolského vzdelávania (Erasmus), odborného vzdelávania a prípravy (Leonardo da Vinci) a vzdelávania dospelých (Grundtvig). Všetky tieto programy sa od januára 2014 stali súčasťou nového sedemročného programu Európskej únie Erasmus+. Nový program v sebe zlučuje všetky doterajšie programy Európskej únie v oblasti vzdelávania, odbornej prípravy, mládeže a športu existujúcich v rámci programu celoživotného vzdelávania, programu Mládež v akcii a päť programov medzinárodnej spolupráce (Erasmus Mundus, Tempus, Alfa, Edulink a program pre spoluprácu s industrializovanými krajinami).


Program Erasmus+ je teda určený pre všetky úrovne vzdelávania. Oblasť jeho pôsobenia zahŕňa tri akcie: vzdelávaciu mobilitu jednotlivcov, spoluprácu v oblasti inovácií a výmeny osvedčených postupov a podporu reformy politík. Špecifickými akciami sú Jean Monnet a Šport. Prihlášky do programu môžu podávať len organizácie alebo inštitúcie aktívne v oblasti vzdelávania a nie jednotlivci. Výnimkou pri podávaní prihlášok sú aktivity v oblasti mládeže, keďže o finančný príspevok môžu požiadať aj neformálne skupiny.


Na Slovensku program koordinuje Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR. Za realizáciu programu a jeho implementáciu je zodpovedná Slovenská akademická asociácia pre medzinárodnú spoluprácu (SAAIC) a Slovenský inštitút mládeže (IUVENTA). Zatiaľ čo prvá agentúra je poverená implementáciou aktivít v oblasti vzdelávania a odbornej prípravy, druhá má na starosti aktivity v oblasti mládeže a športu.


Ak sa chcete o programe dozvedieť viac, môžete sa zúčastniť informačného semináru alebo školenia, ktoré organizujú národné agentúry. Viac informácií môžete získať tiež telefonicky, e-mailom alebo na vopred dohodnutej osobnej konzultácii.

Zdroje: http://www.erasmusplus.sk/

            http://web.saaic.sk/llp/sk/_main.cfm?obsah=m_uvodna_stranka.htm&sw_prog=1

Obrázok: http://www.meltycampus.fr/erasmus-le-gouvernement-veut-deux-fois-plus-d-etudiants-a-l-etranger-galerie-383155-1135656.html

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(1 hodnotenie)
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

juasol


Podobné články

TOP články

,