asfasdf ×

NázorObčana.sk

Chýbal iba posledný krok. Slovenské hokejistky na majstrovstvách sveta hračiek do 18 rokov skončili na druhom mieste

Aktuality

Slovenské reprezentantky do 18 rokov na turnaji A-skupiny I. divízie majstrovstiev sveta v talianskom Asiagu boli iba krôčik od postupu do elitnej kategórie. Stačilo zvíťaziť v poslednom zápase s Japonskom...

15 Január
2018 18:44:38

Samozrejme, cieľom slovenského výberu bolo prebojovať sa do elitnej kategórie MS žien tejto vekovej kategórie. Slovenské reprezentantky vstúpili do turnaja v talianskom Asiagu víťazstvom nad Maďarskom 6:2. Mali prevahu počas celého stretnutia, stali viedli, ale víťazstvo potvrdili až v závere dvoma gólmi.

Maďarsko – Slovensko 2:6 (1:3, 1:1, 0:2), Góly Slovenska: 11. Ágoštonová, 12. Sedláková,   18. Vysokajová, 25. Vargová, 54. Matejková, 60. Vargová

Uspeli aj v druhom zápase a Rakúsko zdolali 5:2. Všetko bolo rozhodnuté už v prvej polovici stretnutia, v druhej polovici góly už nepadali.

Slovensko - Rakúsko 5:2 (3:1, 2:1, 0:0), Góly Slovenska: 4. Ágoštonová, 7. Kubeková, 11. L. Halušková, 24. Ágoštonová, 31. Vargová

Slovenské hokejové reprezentantky do 18 rokov zvíťazili aj do tretice, keď vo štvrtok zdolali Nórsko 2:0. Bol to veľmi ťažký zápas. O víťazstve Sloveniek sa rozhodlo až v samotnom závere. Dramatické momenty prežívali, keď museli sa brániť v oslabení 3 proti 5, ale dievčatá ubránili aj dvojnásobné oslabenie v druhej tretine. Konečne 7 minút pred koncom tretej tretiny Slovensky strelili vytúžený gól. Náskok udržali vďaka dobrej taktickej hre. Svojimi  perfektnými zákrokmi podržala družstvo aj brankárka Andrea Rišianová. V poslednej minúte Slovenky potvrdili svoje víťazstvo druhým gólom.

Slovensko - Nórsko 2:0 (0:0, 0:0, 2:0) Góly: 53. Kubeková, 60. Sedláková.

Dievčatá zvíťazili aj vo svojom štvrtom zápase - zdolali domáce hráčky 5:4, ale až po predĺžení. Zverenky trénera Petra Kúdelku dokázali v zápase zmazať trojgólové manko, v druhej tretine prehrávali už 1:4. Veľmi dôležité bolo to, že presným zásahom Nikoly Nemčekovej 58 sekúnd pred druhou sirénou stihli znížiť na 2:4 a v tretej tretine neustále útočili a dvomi presilovkovými gólmi už v záverečnej desaťminútovke riadneho času dokázali skóre vyrovnať. Aj v predĺžení po tretí raz v zápase využili presilovku a po víťazstve 5:4 si do tabuľky pripísali dva cenné body.

Slovensko – Taliansko 5:4 po predĺžení (1:1, 1:3, 2:0 – 1:0) Góly Slovenska: 7. Kubeková, 40. Nemčeková, 53. Ágoštonová, 58. Dobošová, 62. Rumanová

Po dni voľna nastúpili na rozhodujúci duel o postup do elitnej kategórie MS proti doposiaľ nezdolanému Japonsku. Japonky vyhrali všetky zápasy v riadnom hracom čase a mali o bod viac. Stratený bod s Talianskom Slovenky síce mrzel, ale hocijaká výhra nad Japonskom otvárala dvere do elitnej kategórie. Treba bolo vyhrať posledný zápas.

Bohužiaľ, Slovenky v priamom súboji o postup medzi elitnú osmičku majstrovstiev sveta tejto vekovej kategórii ťahali za kratší koniec. Podľahli Japonkám 0:3. Všetky 3 góly inkasovali ešte v úvodnej dvadsaťminútovke zápasu. Potom dve ďalšie tretiny bezúspešne dobýjali japonskú bránku. Slovenky tak na majstrovstvách sveta divízie I skupiny A v Taliansku obsadili konečné druhé miesto so ziskom jedenástich bodov. Aj pred rokom boli druhé, keď im tiež postup unikol o vlások: vtedy mali rovnaký počet bodov s Nemkami, ale prehrali s nimi vzájomný zápas a to rozhodlo...

Po zápase s Japonskom tréner slovenskej reprezentácie Peter Kúdelka povedal: „Bol to rozhodujúci zápas, a tak sme nič v príprave nepodcenili, dôkladne sme sa pripravili, na dievčatách bolo badať obrovské odhodlanie, aj nálada pred zápasom bola výborná. Žiaľ, súper hneď v úvode ukázal svoju obrovskú kvalitu, vybehol na nás v takom tempe, ktoré naše dievčatá vo svojich kariérach dosiaľ asi ešte ani nezažili. Ku cti však dievčatám slúži, že sa ani napriek tomu nevzdali a zvyšné dve tretiny boli Japonkám dôstojným súperom. Je pravda, že sme aj tak väčšinu času boli pod tlakom, na rozdiel od prvej tretiny sme si však dokázali vpredu aj vytvoriť šance, ktoré sme, žiaľ, nevyužili. Ak chceme súpera ako je Japonsko poraziť, tak musia všetky dievčatá podať nadštandardný výkon na hranici svojich možností. A to sa dnes nestalo. Pre naše hráčky však aj napriek prehre bola obrovská skúsenosť hrať proti takémuto silnému súperovi.“