asfasdf ×

NázorObčana.sk

Fiverr – efektívne predávanie, nakupovanie a zarábanie cez internet

 Aktuality

Internet už dávno nie je „len“ komunikačným prostriedkom a zdrojom informácií. Šikovní ľudia si prostredníctvom celosvetovej siete dokážu aj celkom slušne zarobiť.

18 Február
2019 21:31:30

Stačí vedieť, kde ponúkať svoje schopnosti tak, aby sa o nich dozvedel ten pravý záujemca.

Tu vstupuje na scénu Fiverr. Táto platforma je akýmsi online trhoviskom služieb (tzv. mikropráce), kde sa umne prelína dopyt s ponukou. Aj ľudia z opačných koncov planéty dokážu nadviazať spoluprácu k vzájomnej spokojnosti. Zaujíma vás, ako to celé funguje? Bez obáv, v tomto texte sa dozviete všetko podstatné.  

Prajeme príjemné čítanie.

O čo vlastne ide?

V skratke – Fiverr je inovatívna platforma, kde jedna strana digitálne ponúka svoje služby a druhá ich nakupuje. Nezáleží pritom, či sa jedná o copywriting, grafický dizajn, správu online kampaní, programovanie alebo nahovorenie audioknihy. Ak sa takáto služba dá predať cez internet, Fiverr je miestom, kde tak urobiť.

Celý projekt vznikol už v roku 2010 a stojí za ním dvojica pánov, Shai Wininger a Micha Kaufman. Ich pôvodná myšlienka bola jednoduchá. Vytvoriť digitálnu platformu, kde freelanceri dokážu efektívne predávať svoje služby potenciálnym záujemcom. A podarilo sa. Dnes sú na portáli zverejnené milióny rôznych ponúk. Nespočetne viac transakcií už bolo ukončených.

Fiverr sa pravidelne umiestňuje medzi 500 najnavštevovanejšími webmi, čo je samo o sebe kvalitnou referenciou. Využívajú ho predovšetkým mladí ľudia, pracujúci z domu (na voľnej nohe, tzv. freelanceri), no čoraz častejšie na ňom možno nájsť aj ponuky zamestnaných, ktorí si chcú privyrobiť.

Zaujala vás myšlienka? Tak rozhodne čítajte ďalej, pretože zarábať a nakupovať cez Fiverr môžete aj vy.

Predávať alebo kupovať na Fiverr.com - klikni sem.

Ako Fiverr funguje?

V princípe to je veľmi jednoduché. Predávajúci zverejní svoj inzerát na portáli, pričom v ňom uvedie všetko podstatné, čo môže potenciálneho kupujúceho zaujímať. Okrem základného opisu ponúkanej služby a ceny aj termín dodania, rôzne špecifiká, prípadne referencie. A potom už len čaká na druhú stranu.

Záujemca na seba, v ideálnom prípade, nenechá dlho čakať. Po tom, čo mu predávajúci zodpovie prípadné doplňujúce otázky, zaplatí za ponúkanú službu. Peniaze sú medzičasom uskladnené u sprostredkovateľa, teda platformy Fiverr. Až v momente, keď je služba dodaná a objednávajúcim schválená, prejdú na účet predávajúceho.

Ide o veľmi účinný obranný mechanizmus pred prípadným neférovým konaním z ktorejkoľvek strany transakcie. Ak to je nevyhnutné, Fiverr je arbitrom a rozhoduje spory.

Poplatky a zárobky

Pýtate sa, ako to je s naceňovaním? To si už určí každý predávajúci sám. Svojej službe môže prisúdiť cenu od 5 do 995 amerických dolárov. Samozrejme, všetko v rámci normy. Predražený inzerát nikoho nezaujme (konkurencia je veľmi aktívna), zároveň však platí, že prilacné služby sa nevyplácajú z hľadiska investovaného času a práce.

Pri vyberaní ceny je tiež potrebné myslieť na to, že Fiverr si účtuje 20% z celkovej hodnoty každej jednej predanej služby. Z každých zarobených 5 dolárov teda odvádza inzerent portálu jednu pätinu.

Existuje zopár „vychytávok“, ktorými môžete svoj inzerát vylepšiť a zarobiť tak viac. V určitých kategóriách služieb si môžete vytvoriť akési zákaznícke balíčky (max. však tri), ktoré sa líšia ponúkanými špecifikami. Predovšetkým cenou, časom dodania a objemom predanej práce. Niečo podobné sú aj bonusy, tzv. extras. Ide o individuálne výhody za určitý príplatok, najčastejšie expresné dodanie.

Po predaní služby sa vám peniaze na Fiverr účet prirátajú už po štrnástich dňoch. Z neho si ich môžete vybrať troma spôsobmi:

 • prevodom na bankový účet
 • prevodom na PayPal účet
 • prevodom na Fiverr platobnú kartu

Zadarmo to nemajú ani kupujúci. Do výšky 40 dolárov (celková hodnota kupovanej služby) im je účtovaný poplatok 2 doláre. Nad túto sumu už ide o 5% z celej hodnoty.

Ide o administratívne poplatky, ktoré sú využívané na chod stránky a neustále zlepšovanie služieb.

Predávať alebo kupovať na Fiverr.com - klikni sem.

Výhody platformy

Celý systém je priamočiary a jednoduchý na porozumenie. Predávať môže každý, kto ponúka zaujímavú službu a má bankový účet. Na svoje si prídu aj kupujúci. Potrebujete pútavý text pre svoj web? Nie je problém. Túto a kvantum ďalších služieb nájdete na portáli Fiverr v hojnom počte.

Ešte stále sme vás nepresvedčili?

Poďme si zhrnúť jednotlivé výhody služby v bodoch, stručne a výstižne. Nech sa páči:

 • ide o medzinárodný portál s takmer desaťročnou existenciou a kvalitnými referenciami po celom webe
 • užívateľské rozhranie je jednoduché, zadávanie objednávok a ponúkanie služieb priamočiare, bez skrytých háčikov
 • predávať a nakupovať môže praktický ktokoľvek, aj vy
 • čím aktívnejší ste ako predávajúci, tým vyšší level môžete dosiahnuť (s každým „povýšením“ máte k dispozícií nové výhody)
 • môžete pracovať aj z domu, na dodanie služby vám stačí internetové pripojenie
 • cenu si viete regulovať a optimalizovať podľa seba, máte nastavený iba horný a dolný limit transakcie, medzi ktorými je však veľmi štedrý priestor
 • poplatky za využívanie nie sú vysoké a slúžia k neustálemu zlepšovaniu služby
 • ako kupujúci si pred zaplatením môžete prečítať hodnotenia každého predávajúceho a jeho inzerátov
 • máte k dispozícií kvalitnú technickú podporu, 24 hodín denne, 7 dní v týždni

Predávať alebo kupovať na Fiverr.com - klikni sem.

 

 

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(1 hodnotenie)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

PRclanky


Podobné články

Kalendár

Calendar Widget by CalendarLabs

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,