asfasdf ×

NázorObčana.sk

Funkčnosť strojov a ich vplyv na fungovanie firmy

 Aktuality

Stabilizácia firmy a zefektívnenie výrobných procesov sú hlavnými cieľmi väčšiny slovenských firiem. Nech už sa jedná o firmy podnikajúce v strojárenskom priemysle, či v kozmetickom priemysle, funkčnosť strojov používaných vo firme musí byť na 100%.

09 Máj
2021 20:31:09

Elektromotory

Nielen automobilový priemysel, ale aj strojárenský priemysel sa uberá smerom ochrany životného prostredia spôsobom využívania elektromotorov. Dokonca aj u nás na Slovensku nájdete predajcov špičkových elektromotorov, ktoré sú vhodné do rôznych strojov, ktoré sa využívajú vo firmách.

Za kvalitné sa považujú elektromotory SIEMENS. Medzi najpredávanejšie a zároveň najpoužívanejšie patria predovšetkým tieto elektromotory – trojfázové asynchrónne elektromotory radu 1LA7 a 4AP a trojfázové asynchrónne elektromotory radu 1LG4 a 1LG6.

Pri výbere elektromotorov je potrebné všímať si práve tieto vlastnosti -  veľkosť, rozsah výkonu, počet pólov, menovité napätie, frekvencia, krytie, tvar, kostra.

Rozdiel v týchto asynchrónnych elektromotoroch je vo výkone, v materiáli a v osovej výške.

Elektromotory sú alternatívou. Pomáhajú zefektívniť činnosť stroja a zároveň sa vyznačujú svojou šetrnosťou k životnému prostrediu, čo je v súčasnej dobe potrebné a doslova aj žiadané.

Prevodovky

Aj samotná Wikipédia hovorí o prevodovke ako o technickej realizácii prevodového mechanizmu vo forme samostatného podsystému strojov. Dokonca na Slovensku máme možnosť si kúpiť kvalitné prevodovky z Moldavských strojární. Ich využitie je predovšetkým tam, kde je potrebné prispôsobiť charakteristiku pohybu poháňajúceho zariadenia požadovanej charakteristike pracovného stroja. Využijete ich napríklad vo frézach. Využívajú sa však aj v automobilovom priemysle.

Funkčnosť strojov má vplyv na fungovanie firmy. Viaceré firmy sa snažia robiť všetko pre to, aby ich podnikanie nezaťažovalo životné prostredie. Aj z toho dôvodu využívajú stroje, ktoré využívajú predovšetkým elektromotory šetrné k prírode.

Zdroj obrázka:

Autor: Evannovostro  / Shutterstock.com

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

0 %
(0 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

PRclanky


Podobné články

Ako správne vybrať strešné okná pre podkrovné miestnosti?

 

Aj napriek tomu, že v posledných rokoch je populárne stavanie takzvaných bungalovov, čiže prízemných j...

📅30.01.2022 0 649x 👤PRclanky

Tieto chyby pri šoférovaní škodia vašej spojke. Odnaučte sa ich

 

Spojka v aute je pre mnohých vodičov, ktorí za volant sadajú nepravidelne, zrejme ten najväčší straši...

📅30.01.2022 0 691x 👤PRclanky
,