asfasdf ×

NázorObčana.sk

S investíciou do fotovoltiky by ste nemali váhať. Rýchlo sa vám vráti

 Aktuality

Potreba prechodu na obnoviteľné zdroje energie je zrejme jasná každému. Vidieť to aj na zvyšujúcom sa dopyte po možnostiach vlastnej výroby elektrickej energie. A tak už nielen strechy priemyselných hál čoraz častejšie pokrývajú fotovoltické panely.

13 December
2021 18:47:01

Fotovoltika je nielen ekologická, ale aj efektívna

 

Fotovoltika sa používa aj pri „drobnostiach“, ktorou môže byť napríklad osvetlenie priechodov pre chodcov, ale výnimkou nie sú ani rodinné domy. Schválne, skúste sa prejsť po nejakej obci a všímať si strechy domov.

Ak chcete, aby aj váš dom aspoň čiastočne produkoval vlastnú elektrickú energiu, nemusíte pritom mať fotovoltickými panelmi kompletne pokrytú strechu a ešte ich aj rozmiestniť na záhrade. Už 8 metrov štvorcových fotovoltiky dokáže pokryť priemernú spotrebu elektriny jedného človeka.

Slnko je pritom obnoviteľný zdroj energie a je zadarmo. A aj po uplynutí 30 ročnej životnosti sú panely recyklovateľné na viac ako 90%. To znamená, že investíciou do fotovoltiky myslíte na prírodu aj čo sa recyklácie týka.

Trápia vás neustále rastúce ceny elektrickej energie? S fotovoltikou to hodíte za hlavu

Ak vám teda zodpovedný prístup k životnému prostrediu nie je cudzí, kvalitná fotovoltika je rozhodne niečo pre vás. Samozrejme, ide aj o úsporu nákladov na elektrinu. A pri jej neustále rastúcich cenách takéto riešenie rozhodne uvítate. Pochopiteľne, fotovoltika vyžaduje počiatočnú investíciu, ale tá sa vám vďaka úspore vráti už v priebehu niekoľkých rokov. Takže rozhodne je to rozumná investícia aj z ekonomického hľadiska.

A nemusíte sa báť, že sa rokmi efektívnosť tejto investície bude strácať. Pri fotovoltike býva totižto garancia minimálne 80% výkonu aj po 25 rokoch. Takže potom, ako sa vám investícia do fotovoltiky vráti, vám bude šetriť financie za elektrinu ešte dlhé roky.

Zdroj obrázka:

 

Autor: Slavun / Shutterstock.com

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

0 %
(0 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

PRclanky


Podobné články

Ako správne vybrať strešné okná pre podkrovné miestnosti?

 

Aj napriek tomu, že v posledných rokoch je populárne stavanie takzvaných bungalovov, čiže prízemných j...

📅30.01.2022 0 1004x 👤PRclanky

Tieto chyby pri šoférovaní škodia vašej spojke. Odnaučte sa ich

 

Spojka v aute je pre mnohých vodičov, ktorí za volant sadajú nepravidelne, zrejme ten najväčší straši...

📅30.01.2022 0 969x 👤PRclanky
,