asfasdf ×

NázorObčana.sk

Minimalizmus v kuchyni nie je len o dizajne, ale aj o praktickosti

 Aktuality

Minimalizmus, ktorý v súčasnosti vládne v kuchyniach (a aj ostatných miestnostiach) nie je len o dizajne. Iste, hladký dizajn, čisté línie a žiadne extravagantné ozdobné prvky.

13 December
2021 18:52:55

To sú minimálne na pohľad hlavné prvky súčasného minimalistického dizajnu.

 

Bezúchytkové otváranie príde vhod aj pri detských objaviteľoch

 

Minimalizmus však v sebe ukrýva aj dávku praktickosti. Napríklad samotné úchytky. Tie často v minimalistických kuchyniach úplne absentujú a skrinky sa otvárajú buď takzvaným push up systémom, čiže zatlačením, alebo pomocou naozaj nenápadných úchopových líšt na hranách. To však neznamená, že minimalistická kuchyňa musí byť nutne bezúchytková.

 

Decentné úchytky, ktoré pôsobia nenápadne sú taktiež v absolútnom poriadku. Nech si však zvolíte akékoľvek z týchto riešení, odmenou vám bude jednoduchá údržba a udržiavanie hygieny a v prípade bezúchytkového otvárania skriniek a zásuviek máte aj o starosť menej pri malých deťoch. Nebude totižto hroziť, že si pri preskúmavaní vašej domácnosti ublížia na ostrých hranách úchytiek.

 

Preč s neporiadkom

 

Ďalším znakom minimalizmu v kuchyni je aj to, že nič zbytočné sa nenachádza na kuchynskej linke. Všetko, čo môže, je pekne poschovávané v zásuvkách a skrinkách. A tie sú naozaj všade. Jednou vecou, ktorou sa totižto minimalizmus v kuchyni naozaj nevyznačuje, je nedostatok úložného priestoru.

 

Aj minimalistické kuchyne totižto zvyknú mať odkladací priestor až po strop. V kuchyni skrátka veľa odkladacieho priestoru potrebujete, či je minimalistická, alebo nie. A paradoxne, v minimalizme možno o to viac.

 

Ako sme už spomenuli, v minimalistických kuchyniach býva takmer všetko poschovávané a práve na to tie početné skrinky s dômyselným kuchynským drôteným programom potrebujete. Aby pri pohľade na vašu kuchyňu nič nepôsobilo rušivo. A opäť je tu aj praktická stránka minimálne, čo sa udržiavania poriadku týka.

 

Zdroj obrázka:

 

Autor: Tijana Moraca / Shutterstock.com

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(1 hodnotenie)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

PRclanky


Podobné články

,