asfasdf ×

NázorObčana.sk

Bývate v bytovke s hlučnými susedmi? Ako si s hlukom poradiť?

 Aktuality

Čo patrí k najčastejším problémom bývania v bytových domoch? Určite sem môžeme zaradiť problémy s hlučnými susedmi. Samozrejme, takéto problémy nie sú ani zďaleka pravidlom, ale ak už sa vyskytnú, sú to často naozaj nepríjemné situácie.

29 September
2022 17:47:39

Vhodné materiály pre každého

 

Prvou možnosťou, ako problémy s hlučnými susedmi vyriešiť, je slušne sa s nimi porozprávať. Nie každý si totižto uvedomuje, že je neúnosne hlučný, obzvlášť ak doteraz nemal susedov „cez stenu“. Bohužiaľ, nie vždy to je také jednoduché.

 

Ak slušný rozhovor nepomôže, budete sa musieť hluku od susedov zbaviť inak. Riešenie vám môže poskytnúť (a celkom určite poskytne) zvuková izolácia vášho bytu. Súčasný trh v tejto oblasti ponúka množstvo rôznych riešení a materiálov, takže nájsť to pravé pre vás určite nebude problém.

 

Jedným z najzákladnejších (a stále účinných) riešení je kombinácia akustickej podložky Hobra s doskami SILIO. Možností je však oveľa viac, takže bez ohľadu na to akého hluku sa chcete zbaviť, aký máte rozpočet a podobne, dobré riešenie určite nájdete.

 

Nie vždy to pôjde bez pričinenia susedov

 

I keď predsa len môže nastať situácia, keď sa vám podarí vyriešiť hluk od susedov len z časti. A to v prípade, že vás trápi hluk od susedov nad vami. V takomto prípade sa podobne ako pri riešení zvukovej izolácie stien môžete zbaviť bežného hluku, ktorým je napríklad krik, či nahlas pustená TV.

 

Avšak existuje ešte jeden „druh“ hluku, ktorý vás v takýchto prípadoch môže trápiť. Je ním takzvaný kročajový hluk, čiže hluk, ktorý vzniká a prenáša sa o poschodie nižšie pri kráčaní, dupote, či búchaní rôznymi predmetmi o podlahu.

 

Špecifikom takéhoto hluku je, že k vám preniká nie cez strop, ale hlavne stenami. Bez toho, aby susedia nad vami investovali do rekonštrukcie podlahy a kvalitnej kročajovej izolácie, sa tak budete musieť uspokojiť len so spomínanou izoláciou bežného hluku.

 

Zdroj obrázka:

 

Autor: Srdjan Randjelovic / Shutterstock.com

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

0 %
(0 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

PRclanky


Podobné články

Pokazená práčka nemusí skončiť na zbernom dvore. Dajte ju opraviť

 

Prestala vám fungovať práčka? Čo s tým? Najjednoduchšie riešenie je ísť do najbližšej predajne s e...

📅28.02.2024 0 353x 👤PRclanky

Pokrok v solárnych technológiách

 

V oblasti solárnych technológií boli ohlásené nové vývojové kroky, ktoré by mohli zvýšiť účinnos...

📅24.01.2024 0 630x 👤admin

Exoplanéta s vodnou parou

 

Astronómovia objavili exoplanétu s vodnou parou v atmosfére, čo naznačuje nové možnosti pre hľadanie m...

📅24.01.2024 0 524x 👤admin

Turecko vstupuje do vesmírneho veku

 

Prvý turecký astronaut na ISS...

📅23.01.2024 0 465x 👤admin
,